Granat w zalewie Bojary
dodano: 11.08.2017Wczoraj dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał zgłoszenie o granacie wyjętym z zalewu Bojary. Natychmiast na miejsce zostały skierowane służby. Jak się okazało trzech chłopców podczas kąpieli w wodzie znalazło pod pomostem granat, który przekazali ratownikom. Policjanci ewakuowali i zabezpieczyli teren zalewu. Po około dwóch godzinach granat został zabezpieczony przez patrol saperski z Niska.
Wczoraj około godziny 15.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o odnalezieniu granatu na terenie zalewu miejskiego Bojary w Biłgoraju. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci. Jak się okazało trzech chłopców w wieku od 12 do 13 lat podczas kąpieli w wodzie znalazło pod pomostem granat, który przekazali ratownikom, ci z kolei powiadomili odpowiednie służby. Po przybyciu na miejsce policjanci Nietatowej Grupy Rozpoznania Minersko Pirotechnicznego biłgorajskiej komendy potwierdzili, że jest to granat przeciwpiechotny z zapalnikiem z czasów II Wojny Światowej. Natychmiast rozpoczęli ewakuację i zabezpieczyli teren. Utworzona została 400 metrowa strefa ochronna.
W zabezpieczeniu oprócz policjantów udział brali strażacy OSP oraz ratownicy wodni z Biłgoraja. Po około dwóch godzinach na miejsce przybył patrol saperski z Niska, który potwierdził, że jest to uzbrojony granat bojowy o zasięgu rażenia w promieniu nawet do 200 metrów. Saperzy zabezpieczył niebezpieczny przedmiot.
Aktualności
więcej-
Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu!
- Warsztaty dla młodzieży – Noc Świętojańska 2026
- Pielgrzymka chorych i osób z niepełnosprawnościami do Krasnobrodu
- Śledczy przejęli 33 palety nielegalnych papierosów. Wspólna akcja Straży Granicznej i Policji
- Wizyta w ośrodku zakończyła się aresztem
- Miasto kupiło szkole nowiutkie samochody. Uczniowie mówią o nich: W pełni wypasione
- Nadal przybywa pracujących emerytów, choć wolniej
- 7. Motocyklowy Rajd Weterana - żołnierze odwiedzili groby poległych uczestników misji
Komentowane Aktualności
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
TV
więcej-
Otwarte spotkanie ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Waldemara Żurka z mieszkańcami w Zamościu
- Konferencja ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Waldemara Żurka
- Tragedia nad rzeką Pór
- Miejskie obchody Dnia Strażaka w Zamościu
- 41-letni motocyklista stracił panowanie i wjechał do rowu
Komentowane TV
- Otwarte spotkanie ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Waldemara Żurka z mieszkańcami w Zamościu (2)
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (386)
- Nie dla masztu 5G (4)
- 41-letni motocyklista stracił panowanie i wjechał do rowu (1)
- 1500 zł mandatu i 12 punktów karnych za nieprawidłowy manewr (2)
- Miejskie obchody Dnia Strażaka w Zamościu (1)
- Pożar domu w Tomaszówce (1)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Żart o bombie = zakończona podróż
dodano: 23.04.2026Strażnicy graniczni z placówki SG w Rzeszowie-Jasionce wyciągnęli konsekwencje wobec 38-letniego Polaka, który w trakcie kontroli bezpieczeństwa przed lotem zażartował o posiadanej bombie. Został ukarany mandatem, a do Mediolanu nie odleciał.
Zobacz materiałPotrącenie 14-letniej cyklistki
dodano: 11.05.2026W Zamościu 14-letnia rowerzystka wjechała na przejazd dla rowerów bezpośrednio przed jadący ul. Dzieci Zamojszczyzny pojazd m. Citroen. Kierujący autem nie zdążył zareagować. Cyklistka uderzyła w karoserię samochodu. Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze i przestrzeganie zasad oraz przepisów ruchu drogowego.
Zobacz materiałRowery odzyskane na granicy polsko-ukraińskiej
dodano: 19.05.2026Cztery rowery o szacunkowej wartości 26 tys. zł zatrzymali funkcjonariusze z placówki SG w Korczowej. Jednoślady skradziono na terenie Niemiec.
Zobacz materiałŚledczy przejęli 33 palety nielegalnych papierosów. Wspólna akcja Straży Granicznej i Policji
dodano: 22.05.2026Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej (NOSG) oraz policjanci zwalczający przestępczość ekonomiczną ze śląskiej Komendy Wojewódzkiej Policji, ujawnili proceder związany z nielegalnym obrotem wyrobami tytoniowymi na dużą skalę. Postępowanie dotyczy przestępstw akcyzowych, które naraziły Skarb Państwa na wielomilionowe straty. Sprawcom grozi wieloletnie więzienie oraz wysokie kary finansowe.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)