"Zmieniane są znaczenia słów. Także na tej sali"
dodano: 30.08.2010Nie wolno manipulować i oszukiwać ludzi. Trzeba ludziom mówić tak, jak jest. Nie wolno zmieniać znaczenia słów. Tak często się z tym spotykamy, także na tej sali - powiedział Jarosław Kaczyński podczas uroczystości 30. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych w Gdyni. Przemówienie prezesa PiS gęsto przerywane było owacjami.
Przemawiam tutaj niejako w zastępstwie mojego zmarłego brata. Byłby tutaj. Pewnie wiele miałby do powiedzenia - rozpoczął swoją mowę Kaczyński. Mówił, że Lech Kaczyński przez cały czas był "człowiekiem Solidarności". - Nawet jak pełnił wysokie funkcje w państwie - stwierdził prezes Prawa i Sprawiedliwości i dodał: - Pamiętajcie o nim, pamiętajcie, bo jego misja wskazuje na to, że idea Solidarności trwa, że jest nieśmiertelna. Jarosław Kaczyński mówił też o tym, że "Solidarność" była ruchem republikańskim. Ruchem, który walczył o wolność. Przy tej okazji też padło kilka gorzkich słów. - Jest w Polsce wolność. Wolność ułomna. Z przywilejami dla jednych i dyskryminacją dla innych, ale jest - ocenił polityk. Kaczyński powiedział, że "Solidarność" była drugim największym ruchem społecznym w dziejach świata i, że ogromnych umiejętności wymagało zorganizowanie 10 milionów ludzi. - Musimy o tym pamiętać i musimy być z tego dumni - zaapelował prezes.
Aktualności
więcej-
Kolejny koncert z cyklu Mental Surfing
- Odpowie za groźby i zranienie nożem 24-latka
- Pieniądze z programu "Dobry Start" już na kontach
- W schronisku powstanie nowy pawilon dla psów
- Charytatywny koncert na Rynku Wielkim. Wszyscy gramy dla Dominiki
- Ulica Literacka 2026
- Obiecywali łatwy zarobek w Internecie. 30-latek stracił blisko 10 tysięcy złotych
- Ruszają zapisy na 44. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę
Komentowane Aktualności
- Obywatel Uzbekistanu za organizowanie nielegalnej migracji został wydalony z Polski (1)
- Ulica Literacka 2026 (1)
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXIX sesja Rady Miasta Zamość (373)
- Święto Policji w Zamościu (3)
- 43-latek stracił panowanie nad motocyklem (1)
- Zderzenie auta z quadem (8)
- Korowód Kultur (3)
- Dziękuję i życzę (1685)
- Mandat 1000 zł i 10 punktów dla 39-latki (2)
- Dziękuję i życzę (1685)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
XVI Międzynarodowy Festiwal "Śladami Singera" w Zamościu
dodano: 03.07.2026Program Dnia Festiwalowego XVI Międzynarodowego Festiwalu „Śladami Singera” ZAMOŚĆ | 11 lipca 2026 | 17:00 - 21:00
Zobacz materiałZamość zakwita setkami róż. A ma ich być jeszcze więcej
dodano: 12.07.2026Dopiero zostały posadzone, wyglądają jeszcze niepozornie, ale już robią wrażenie. Gdy rozkwitną w pełni, na pewno będą zachwycać, a miasto zrobi się jeszcze piękniejsze. Przy ulicy Piłsudskiego w Zamościu z dnia na dzień przybyło kilkaset sadzonek róż.
Zobacz materiałZlikwidowaliśmy nielegalną uprawę konopi indyjskich
dodano: 14.07.2026Biłgorajscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. Policjanci ujawnili i zabezpieczyli prawie 300 roślin w różnej fazie wzrostu oraz około 12 kilogramów suszu marihuany. Zatrzymane zostały trzy osoby, 50 – letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego oraz 38 – latek i 35 – latka z powiatu ryckiego. Mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Grozi im kara do 20 lat pozbawienia wolności. Kobieta została objęta między innymi dozorem policyjnym i zakazem opuszczania kraju. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje biłgorajska prokuratura.
Zobacz materiałBudżet obywatelski Zamościa na 2027 rok. Propozycje zaopiniowane. Nie wszystkie pozytywnie
dodano: 12.07.202630 projektów osiedlowych i 2 ogólnomiejskie mają ocenę pozytywną i wezmą udział w głosowaniu. Natomiast 4 (w tym jeden ogólnomiejski) zostały zaopiniowane negatywnie. Tym, którzy je zgłosili, przysługuje jeszcze prawo do odwołania.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)