Około 100 litrów „zacieru”
dodano: 22.01.2018Aparaturę do produkcji alkoholu, około 100 litrów „zacieru”, ponad 10 litrów gotowego alkoholu, prawie 25 kg suchego tytoniu, sprzęt do produkcji papierosów oraz ponad 150 gotowych papierosów ujawnili dzielnicowi z zamojskiej komendy w jednym z mieszkań w gminie Zamość.
Wczoraj dzielnicowi z zamojskiej komendy w jednej z miejscowości w gminie Zamość dokonali przeszukania domu należącego do 65-letniego mężczyzny. Mundurowi w pomieszczeniach mieszkalnych oraz gospodarczych ujawnili i zabezpieczyli aparaturę do produkcji alkoholu, około 100 litrów „zacieru”, ponad 10 litrów gotowego alkoholu, prawie 25 kg suchego tytoniu, sprzęt do produkcji papierosów oraz ponad 150 gotowych już papierosów.
Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna alkohol i papierosy wytwarzał wspólnie z 52-letnią kobietą, z którą wspólnie też zamieszkiwał. Wyprodukowane nielegalnie wyroby trafiały na lokalny rynek – do okolicznych mieszkańców.
W czasie wykonywanych czynności mundurowi ujawnili również nielegalny pobór energii elektrycznej. Wszystkie działające w domu urządzenia elektryczne zasilane były prądem, za którego zużycie gospodarze nie ponosili żadnych kosztów.
Aktualności
więcej-
Będzie w kim wybierać. Duże zainteresowanie przetargiem na remont ulicy Peowiaków
- Bezpłatna aplikacja pomoże pasażerom MZK Zamość zaplanować podróż
- „Badamy nie tylko Mamy”- zaproszenie na akcję edukacyjną
- Tylko nie mów nikomu – kiedy znajomość z internetu przestaje być bezpieczna
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem
- Szkolenie konne w 2 LBOT - doświadczenia lubelskich Terytorialsów inspirują sojuszników
- Jest plan na istotne zmiany w centrum Zamościa. Miasto zaprasza mieszkańców do udziału w konsultacjach
- Kapele serc! W tym roku zagramy dla Gabrysia
Komentowane Aktualności
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (2)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (380)
- Nie dla masztu 5G (4)
- 41-letni motocyklista stracił panowanie i wjechał do rowu (1)
- 1500 zł mandatu i 12 punktów karnych za nieprawidłowy manewr (2)
- Miejskie obchody Dnia Strażaka w Zamościu (1)
- Pożar domu w Tomaszówce (1)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Dzień Dziecka w kinie
dodano: 19.05.2026Najnowsze filmowe hity, ukochani bohaterowie i mnóstwo niezapomnianych przygód czeka na Was 1 czerwca 2026 w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu! Wspólne wyjście do kina to edukacja, emocje i fantastycznie spędzony czas. Na wybranych seansach konkurs „Szczęśliwy fotel”. Z okazji Dnia Dziecka na ekranach zamojskiego kina:
Zobacz materiałŻeby jeździło się gładko. Trwają prace przy studzienkach kanalizacyjnych
dodano: 27.04.2026Jeśli trzeba podnieść, podniosą. Gdy należy obniżyć, obniżą. Pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Zamościu wzięli się za studzienki kanalizacyjne na ulicach miasta.
Zobacz materiałPotrącenie 14-letniej cyklistki
dodano: 11.05.2026W Zamościu 14-letnia rowerzystka wjechała na przejazd dla rowerów bezpośrednio przed jadący ul. Dzieci Zamojszczyzny pojazd m. Citroen. Kierujący autem nie zdążył zareagować. Cyklistka uderzyła w karoserię samochodu. Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze i przestrzeganie zasad oraz przepisów ruchu drogowego.
Zobacz materiałPrzemytniczy misz-masz
dodano: 29.04.2026• Ludzkie włosy, suszone muchomory, tytoń do fajki wodnej czy akcesoria do wykonywania tatuaży zabezpieczyli w ostatnich tygodniach funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej. • Ujawnienia miały miejsce na przejściach granicznych. • Nielegalne towary podróżni próbowali wwieźć i drogą i koleją.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)