Sezon na środki ochrony roślin
dodano: 30.04.2018Funkcjonariusze celno-skarbowi z przejść granicznych w Hrebennem i Dorohusku udaremnili przemyt kilkudziesięciu opakowań środków ochrony roślin. Jak potwierdzają analizy ekspertów - przemycane środki ochrony roślin są często towarami podrabianymi, a ich stosowanie może stanowić zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt.
Hrebenne. Do zdarzenia doszło 25 kwietnia, gdy na przejście graniczne wjechał ukraiński autokar. W trakcie kontroli pojazdu funkcjonariusze znaleźli w lukach bagażowych 36 litrów i 10 kg różnego rodzaju preparatów stosowanych w ogrodnictwie i sadownictwie. Niektóre nie posiadały żadnych etykiet ani oznaczeń, w tym informacji o składzie czy zasadach stosowania.
Do przewozu pestycydów przyznał się kierowca autokaru. Wyjaśnił, że towar otrzymał na Ukrainie i miał dostarczyć do Polski. Miał rzekomo nie wiedzieć, że przewóz przez granicę tego typu środków jest zabroniony. Przeciwko mężczyźnie wszczęta została sprawa karna skarbowa. Na poczet grożącej mu kary grzywny sprawca wpłacił 500 zł.
Dorohusk. Również 25 kwietnia, tym razem na granicy w Dorohusku, funkcjonariusze KAS przejęli środki mające chronić uprawy przed chorobami grzybiczymi i bakteryjnymi. I w tym przypadku sprawcą przemytu był kierowca autokaru. Mundurowi znaleźli kilkanaście opakowań nielegalnego towaru w bagażu mężczyzny. Kierowca twierdził, że przesyłkę miał dostarczyć do Polski. Funkcjonariusze wszczęli przeciwko niemu postępowanie karne skarbowe.
Zatrzymane na granicy w Hrebennem i Dorohusku preparaty, których prawdziwy skład chemiczny oraz pochodzenie są nieznane, trafiły do magazynu Służby Celno-Skarbowej. Wszystkie zostaną zniszczone.
Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Aktualności
więcej-
Wypadek na quadzie
- Rozpoczął się 14. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”
- Jedyna na świecie Orkiestra Księżniczek. Koncert Wiedeński
- Będzie Pani zadowolona! - komedia o romansach i remontach
- Daria ze Śląska i Marcel Tułacz gwiazdami finału 14. ZFF „Spotkania z historią”
- POCIĄGI - niezwykła podróż przez historię XX wieku - spotkanie z Maciejem Drygasem
- III Zamojski Orszak Dziejów
- Seniorka oszukana metodą na policjanta i prokuratora
Komentowane Aktualności
- XIII Piesza Zamojska Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych - 22.08.2026 (1)
- Wakacje dobiegają końca. Na uczniów z Zamościa będą czekać wyremontowane szkoły (1)
- Nowa leśmianowska rzeźba w Zamościu. Odsłonięcie w sobotę (2)
- Pół miliona dla szpitala. Poradnie bardziej dostępne dla pacjentów (3)
- Będzie bezpieczne przejście przy ul. Sadowej. Zamość ma na to pieniądze (2)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (2)
- Charytatywny koncert na Rynku Wielkim. Wszyscy gramy dla Dominiki (3)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Święto Wojska Polskiego w Zamościu (33)
- Pozrywane dachy z domów i budynków gospodarczych (1)
- Zaćmienie Słońca na Zamojszczyźnie (53)
- Oszuści zatrzymani zaraz po wyłudzeniu pieniędzy (1)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (63)
- Cztery osoby w szpitalu po dachowaniu Renault (2)
- XXIV sesja Rady Miasta Zamość (801)
- Dziękuję i życzę (1686)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Dorohusk: Udaremniony przemyt hurtowych ilości podrabianych opakowań do kawy
dodano: 29.07.2026• Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej przejęli na granicy w Dorohusku 3,5 tys. szt. jednostkowych opakowań do kawy. • Nielegalny towar przewoził kierowca pojazdu ciężarowego.
Zobacz materiałDaria ze Śląska i Marcel Tułacz gwiazdami finału 14. ZFF „Spotkania z historią”
dodano: 20.08.202622 sierpnia 2026 roku podczas gali finałowej 14. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” na Rynku Wielkim w Zamościu wystąpi Daria ze Śląska oraz Marcel Tułacz. Tego wieczoru publiczność pozna laureatów konkursu festiwalowego. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 20:00, wstęp wolny.
Zobacz materiałRuszył remont bramy. Ma być gotowa na 100-lecia Parku Miejskiego
dodano: 06.08.2026We wtorek (4 sierpnia) o świcie ruszyły prace przy remoncie bramy wejściowej do Parku Miejskiego.
Zobacz materiałZamość na Okrągło 2026
dodano: 19.08.2026Przed nami 10. edycja „Zamość na Okrągło” – jednego z największych wydarzeń motoryzacyjnych na Lubelszczyźnie. To impreza, która od lat łączy miłośników motoryzacji, adrenaliny i dobrej muzyki. Jubileuszowa edycja festiwalu odbędzie się 29 sierpnia 2026 r.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)