Zobacz co się działo na Forum Innowacji
dodano: 09.05.201813 kwietnia odbyło się Forum Innowacji – Zdrowa żywność a jakość życia w regionie w ramach projektu EmpInno – EmpInno: S3 – Empowering for Innovation and Growth in Medium-Sized Cities and Regions (Interreg BSR 2014-2020). W spotkaniu, którego moderatorem był dr inż. Tomasz Czernecki z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie wzięło udział 65 osób. Byli to przedstawiciele zarówno firm jak również sfery naukowej.
Dorota Skwarek, z-ca Dyrektora Gospodarki i Współpracy Zagranicznej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie przybliżyła narzędzia wspierające realizację powyższej tematyki w ramach projektów międzynarodowych realizowanych przez Województwo Lubelskie (m.in. projekty SmartWatch, BRIDGES, Empinno).
Dyrektor wskazała, że spotkanie jest inspiracją dla dalszych tego typu działań. Następnie zgromadzeni mogli wysłuchać wystąpień ekspertów m.in. na temat: idei Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii oraz programu wspierającego przedsiębiorczość,a stanowiącego filary aktywności EIT Food, trendy i kierunki żywienia na świecie czy działalność AgroBioClustra.
Aktualności
więcej-
„Broń palna II Rzeczypospolitej i jej konstruktorzy”
- Zatrzymanych 112 osób poszukiwanych - efekty działań policjantów lubelskiego garnizonu
- Policjantka z Zamościa ponownie stanęła na podium, zdobyła tytuł Mistrzyni Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym
- Prowadził samochód pomimo sądowego zakazu, będąc pod wpływem alkoholu
- Praca, studia i mundur. Kim są żołnierze 2 Lubelskiej Brygady OT?
- André Rieu. Niech żyje Maastricht – retransmisja letniego koncertu
- 800+ dla dzieci z Ukrainy. 31 sierpnia upływa ważny termin!
- "Jest późno..." ale nie na mural!
Komentowane Aktualności
- XIII Piesza Zamojska Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych - 22.08.2026 (1)
- Wakacje dobiegają końca. Na uczniów z Zamościa będą czekać wyremontowane szkoły (1)
- Nowa leśmianowska rzeźba w Zamościu. Odsłonięcie w sobotę (2)
- Pół miliona dla szpitala. Poradnie bardziej dostępne dla pacjentów (3)
- Będzie bezpieczne przejście przy ul. Sadowej. Zamość ma na to pieniądze (2)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (2)
- Charytatywny koncert na Rynku Wielkim. Wszyscy gramy dla Dominiki (3)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Święto Wojska Polskiego w Zamościu (41)
- Pozrywane dachy z domów i budynków gospodarczych (1)
- Zaćmienie Słońca na Zamojszczyźnie (53)
- Oszuści zatrzymani zaraz po wyłudzeniu pieniędzy (1)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (63)
- Cztery osoby w szpitalu po dachowaniu Renault (2)
- XXIV sesja Rady Miasta Zamość (801)
- Dziękuję i życzę (1686)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Odnaleźć zaginione - poszukiwanie skarbów historii
dodano: 17.08.2026Co łączy potop szwedzki, II wojnę światową, dwóch Jacków i podróże po Polsce bez końca? Oczywiście „Odnaleźć zaginione”! Jacek Dzik i Jacek Łokaj przemierzają Polskę wzdłuż i wszerz, zaglądają tam, gdzie historia zostawiła swoje ślady, i wyciągają z ziemi oraz zakamarków niezwykłe artefakty – od pamiątek po potopie szwedzkim aż po przedmioty związane z II wojną światową.
Zobacz materiałProwadził po narkotykach - został już wydalony z Polski
dodano: 06.08.2026Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej doprowadzili do wydalenia z Polski 43-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna przez najbliższe 7 lat nie będzie mógł ponownie wjechać do Polski ani innych państw strefy Schengen.
Zobacz materiałOszustwo na domek w Zakopanem
dodano: 28.07.2026Na fałszywe ogłoszenie wynajmu domku wczasowego w Zakopanem trafiła 52-latka z powiatu tomaszowskiego. Kobieta na portalu ogłoszeniowym znalazła atrakcyjną ofertę w świetnej lokalizacji. Niestety po wpłaceniu zaliczki na poczet rezerwacji obiektu, kontakt z ogłoszeniodawcą został zerwany. W wyniku oszustwa kobieta straciła 1000 złotych. Apelujemy o dokładne sprawdzanie obiektów noclegowych przed dokonaniem wszelkich opłat związanych z pobytem wczasowym.
Zobacz materiałObywatel Ukrainy za kradzieże został wydalony z Polski
dodano: 27.07.2026Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej doprowadzili do wydalenia z Polski obywatela Ukrainy. 55-letni mężczyzna odbywał karę pozbawienia wolności za popełnione kradzieże. Przez okres 5 lat nie będzie mógł powrócić do Polski. Ma też zakaz wjazdu do krajów strefy Schengen.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)