Wykorzystał dane zmarłych krewnych by oglądać telewizję gratis
dodano: 15.09.2010Kraśniccy policjanci ustalili oszusta, który wyłudził 9 dekoderów od jednego z operatorów platformy cyfrowej. By przez kilka miesięcy oglądać telewizję gratis, 34-latek posłużył się kopiami sfałszowanych dokumentów nieżyjących członków jego rodziny.
Policjanci ustalają wartość poniesionych strat. Sprawca odpowie wkrótce za oszustwo i fałszowanie dokumentów. Grozi mu za to kara do 8 lat więzienia. Wczoraj policjanci z zespołu dochodzeniowo-śledczego i zespołu do walki z przestępczością gospodarczą przeszukali pomieszczenia mieszkalne należące do 34- letniego mieszkańca gm. Wilkołaz. Podczas czynności zabezpieczyli 9 dekoderów do odbioru telewizji satelitarnej. Jak ustalono, 34-latek wyłudził je od jednego z operatorów platformy cyfrowej. By oglądać przez kilka miesięcy kanały telewizyjne gratis, mężczyzna zawarł kilka umów z operatorem platformy. Do tego celu posłużył się danymi nieżyjących osób, także członków jego rodziny. Mężczyzna fałszował ich dokumenty tożsamości, a następnie ich kopie przedstawiał w punkcie sprzedaży. Obecnie policjanci ustalają wartość poniesionych strat oraz to, w jaki sposób mężczyzna zawierał umowy, że nie wzbudziło to podejrzeń sprzedawców. Za oszustwo i fałszowanie dokumentów grozi ma kara pozbawienia wolności do 8 lat.
Aktualności
więcej-
Zmiana w przepisach - obowiązkowa jazda w kasku
- Piesza Pielgrzymka Zamojsko-Lubaczowska na Jasną Górę
- Kolejna duża inwestycja na os. Św. Piątka. Teraz czas na przebudowę ulicy Mokrej
- KAS zlikwidowała grupę przestępczą która przemycała papierosy z Białorusi. 7 osób zatrzymanych
- ZUS stawia na rozwój aplikacji mobilnych
- Fontanna na Rynku Wodnym nie działa. Ktoś czymś zapchał dysze
- Kucyki na gigancie
- 2050 fałszywych dokumentów
Komentowane Aktualności
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (180)
- Zderzenie Audi i Mini na rondzie o winie zdecyduje sąd (4)
- Ostatnie pożegnanie śp. Adama Kutyły (3)
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (431)
- Motocyklista hamował i uderzył w renault (1)
- Miała 2 promile, skasowała BMW 19-latka (1)
- 75-latek wjechał fiatem w latarnię (1)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
„Badamy nie tylko Mamy”- zaproszenie na akcję edukacyjną
dodano: 20.05.2026Celem akcji jest zwiększenie świadomości dziewcząt, młodych mam, seniorek oraz wszystkich kobiet na temat znaczenia regularnych badań profilaktycznych, szczególnie w kierunku chorób nowotworowych, takich jak rak piersi. Wczesne wykrycie choroby znacząco zwiększa szanse na pełne wyleczenie.
Zobacz materiałNielegalne papierosy i e-papierosy – kontrola w sortowni przesyłek i na granicy
dodano: 07.05.2026• Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Działów Realizacji w Białej Podlaskiej i Zamościu zabezpieczyli nielegalne wyroby tytoniowe – papierosy i e-papierosy, które nie posiadały wymaganych znaków akcyzy. • Nielegalny towar został wykryty podczas kontroli przesyłek kurierskich oraz pojazdów ciężarowych.
Zobacz materiałKino Konesera w maju
dodano: 11.05.2026Zamojska Akademia Kultury oraz Klub Filmowy „Senso” serdecznie zapraszają na spotkania filmowe z cyklu Kino Konesera. W maju na ekranie ROMERIA (14.05.2026) – najbardziej osobisty film Carli Simón, który urzeka szczerością i wizualnym pięknem, zabierając widza w emocjonalną podróż do rodzinnych korzeni oraz przedpremierowo DRUGIE ŻYCIE (28.05.2026) - kino delikatne, słoneczne i bliskie widzowi. Opowieść o tym, że czasem, by ocalić siebie, trzeba zawalczyć o swój dom. I że nigdy nie jest za późno, by zacząć od nowa.
Zobacz materiałMedyka: tajemnicze grzyby wykryte przez SG i KAS
dodano: 12.05.2026Funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Służby Celno-Skarbowej udaremnili próbę przemytu nietypowego towaru na przejściu granicznym w Medyce. Podczas kontroli przesyłek pocztowych ujawniono ponad 5 kilogramów suszonych grzybów mogących należeć do gatunków halucynogennych.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)