Ziobro przed komisją ds. B. Blidy
dodano: 28.09.2010Przed sejmową komisją śledczą badającą okoliczności śmierci Barbary Blidy zeznawać będzie dzisiaj Zbigniew Ziobro. Jego wysłuchanie miało odbyć się już w lipcu, były minister sprawiedliwości nie stawił się jednak z powodu pobytu w Sosnowcu na procesie wytoczonym mu przez Grzegorza Schetynę. Komisja uznała wtedy nieobecność Ziobry za nieusprawiedliwioną.
Sejmowym śledczym pozostało do przesłuchania podczas jawnych posiedzeń jeszcze trzech świadków. Poza b. szefem resortu sprawiedliwości przed komisją swoje zeznania ma dokończyć jeszcze były premier Jarosław Kaczyński.Komisja ma także spotkać się z mężem zmarłej posłanki Henrykiem Blidą. Posłowie nie wykluczają jednak przeprowadzenia jesienią konfrontacji pomiędzy niektórymi świadkami, którzy w 2007 r. pełnili kierownicze funkcje w państwie.Osoby wysłuchane już przed komisją mówiły m.in., że przed śmiercią Blidy odbyła się narada w Kancelarii Premiera, która dotyczyła m.in. dochodzenia ws. afery węglowej. Mieli w niej uczestniczyć: Ziobro oraz ówczesny premier Jarosław Kaczyński, b. minister SWiA Janusz Kaczmarek, b. szef ABW Bogdan Święczkowski, szef CBA Mariusz Kamiński, b. szef policji Konrad Kornatowski i b. prokurator krajowy Tomasz Szałek.Świadkowie różnie określają jednak datę tej narady – na luty lub koniec marca 2007 r. Wieczorem 25 kwietnia 2007 r. – w dniu śmierci b. posłanki – Ziobro udzielał w Sejmie posłom informacji na temat sprawy węglowej.
Aktualności
więcej-
Zmiana w przepisach - obowiązkowa jazda w kasku
- Piesza Pielgrzymka Zamojsko-Lubaczowska na Jasną Górę
- Kolejna duża inwestycja na os. Św. Piątka. Teraz czas na przebudowę ulicy Mokrej
- KAS zlikwidowała grupę przestępczą która przemycała papierosy z Białorusi. 7 osób zatrzymanych
- ZUS stawia na rozwój aplikacji mobilnych
- Fontanna na Rynku Wodnym nie działa. Ktoś czymś zapchał dysze
- Kucyki na gigancie
- 2050 fałszywych dokumentów
Komentowane Aktualności
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (177)
- Ostatnie pożegnanie śp. Adama Kutyły (3)
- Zderzenie Audi i Mini na rondzie o winie zdecyduje sąd (3)
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (431)
- Motocyklista hamował i uderzył w renault (1)
- Miała 2 promile, skasowała BMW 19-latka (1)
- 75-latek wjechał fiatem w latarnię (1)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Nielegalne papierosy i e-papierosy – kontrola w sortowni przesyłek i na granicy
dodano: 07.05.2026• Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Działów Realizacji w Białej Podlaskiej i Zamościu zabezpieczyli nielegalne wyroby tytoniowe – papierosy i e-papierosy, które nie posiadały wymaganych znaków akcyzy. • Nielegalny towar został wykryty podczas kontroli przesyłek kurierskich oraz pojazdów ciężarowych.
Zobacz materiałBezpłatna aplikacja pomoże pasażerom MZK Zamość zaplanować podróż
dodano: 20.05.2026Dzięki zamówieniu nowych autobusów elektrycznych Miejski Zakład Komunikacji w Zamościu zyskał możliwość bezpłatnego korzystania z aplikacji myBus online. To duże udogodnienie dla pasażerów, który również gratis mogą teraz z poziomu swoich smartfonów łatwo zaplanować podróż.
Zobacz materiałKucyki na gigancie
dodano: 30.05.2026Nietypowe zgłoszenie odebrał nad ranem dyżurny biłgorajskiej komendy. Po drodze wojewódzkiej nr 835 miały sobie spacerować dwa kucyki. Policjanci schwytali konie i ustalili ich właściciela. Przypominamy! Właściciel zwierzęcia jest zobowiązany do jego zabezpieczenia w taki sposób, aby nie stwarzało ono zagrożenia dla siebie lub ludzi.
Zobacz materiałKino przyjazne sensorycznie
dodano: 14.05.2026Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu we współpracy z Fundacją Pomoc Autyzm ma przyjemność zaprosić widzów ze spektrum autyzmu i ich opiekunów na dedykowane im projekcje kinowe. Seanse przyjazne sensorycznie są dla wszystkich, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu lub są wrażliwi wzrokowo.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)