Oświadczenie Janusza Palikota
dodano: 11.10.2010Oświadczenie Zostałem wezwany na dziś 10.00 do prokuratury w Lublinie w sprawie tak zwanego kontr-wiecu z kampanii prezydenckiej. To kolejny niestety dowód na upolitycznienie prokuratury.
Niemal codziennie dochodzi do zakłócania porządku i organizowania wieców przed pałacem prezydenckim w Warszawie; także wczoraj. Nikt jakoś od miesięcy nie wzywa Jarosława Kaczyńskiego i "obrońców krzyża" do prokuratury. Tymczasem choć to we mnie rzucano kamieniami, choć mój wiec odbywał się setki metrów od wiecu Jarosława Kaczyńskiego i w niczym nie przeszkadzał, to ja mam się tłumaczyć, a nie Kaczyński i jego sekta! Dlaczego tak jest, że można pozbawiać krzyż czci, a nie można przemawiać? Otóż dlatego, że wszystko jest u nas "po uważaniu", a nie zgodnie z jasnym prawem. I tak długo jak nie będzie można zaskarżyć decyzji prokuratury tak długo nie będzie prokuratury nie politycznej.
Aktualności
więcej-
Zmiana w przepisach - obowiązkowa jazda w kasku
- Piesza Pielgrzymka Zamojsko-Lubaczowska na Jasną Górę
- Kolejna duża inwestycja na os. Św. Piątka. Teraz czas na przebudowę ulicy Mokrej
- KAS zlikwidowała grupę przestępczą która przemycała papierosy z Białorusi. 7 osób zatrzymanych
- ZUS stawia na rozwój aplikacji mobilnych
- Fontanna na Rynku Wodnym nie działa. Ktoś czymś zapchał dysze
- Kucyki na gigancie
- 2050 fałszywych dokumentów
Komentowane Aktualności
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (175)
- Ostatnie pożegnanie śp. Adama Kutyły (2)
- Zderzenie Audi i Mini na rondzie o winie zdecyduje sąd (3)
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (431)
- Motocyklista hamował i uderzył w renault (1)
- Miała 2 promile, skasowała BMW 19-latka (1)
- 75-latek wjechał fiatem w latarnię (1)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Zatrzymany 42-latek za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem
dodano: 04.05.2026Kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności grozi 42-latkowi, który usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna zaatakował 61-latka, a następnie spowodował pożar. Niestety mężczyzna nie przeżył. Do zdarzenia doszło w jednym z domów na terenie Biłgoraja. Decyzją sądu 42-latek został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.
Zobacz materiałPielgrzymka chorych i osób z niepełnosprawnościami do Krasnobrodu
dodano: 22.05.2026W sobotę, 30 maja, w Sanktuarium Matki Bożej w Krasnobrodzie odbędzie się pielgrzymka chorych i osób z niepełnosprawnościami. W programie przewidziano Drogę Krzyżową, adorację z indywidualnym błogosławieństwem oraz Mszę Świętą.
Zobacz materiałWspólne patrole policjantów i Straży Leśnej. Razem dbamy o bezpieczeństwo w lasach Roztocza
dodano: 04.05.2026W miniony weekend policjanci ze Zwierzyńca i Krasnobrodu wspólnie z funkcjonariuszami Straży leśnej patrolowali tereny leśne dbając o bezpieczeństwo osób korzystających z uroków Roztocza oraz chroniąc unikatową przyrodę regionu. Wspólne patrole jeszcze nie raz pojawią się w lasach Roztocza, aby monitorować zachowanie osób przebywających na terenach leśnych i reagować na wszelkie przypadki łamania prawa.
Zobacz materiał„Wakacje z WOT” - rozpocznij lato w mundurze z 2 Lubelską Brygadą OT
dodano: 26.05.2026Już 3 lipca 2026 r. w 2 Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej rozpocznie się tegoroczna edycja projektu „Wakacje z WOT”. To propozycja dla mieszkańców Lubelszczyzny, którzy chcą aktywnie wykorzystać wakacyjny czas, zdobyć nowe umiejętności i rozpocząć swoją przygodę z terytorialną służbą wojskową.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)