Do ruchu oddano czwarty już w tym roku odcinek S17
dodano: 09.09.2019Z udziałem ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka i wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka uroczyście udostępniono kierowcom kolejny 15-kilometrowy odcinek obwodnicy Ryk w ciągu drogi ekspresowej S17 w województwie lubelskim.
- To moment, w którym otwieramy pierwszą drogę ekspresową, którą będzie można się dostać od granic województwa lubelskiego do stolicy województwa, a nawet dłużej, bo od początku obwodnicy Garwolina. Dzisiaj otwieramy komunikacyjnie Lublin i całą Lubelszczyznę. To otwarcie będzie trwało jeszcze przez kilka lat – mówił wojewoda Czarnek.
- Koncentrujemy się też na innych inwestycjach infrastrukturalnych. Trwają intensywne prace w Urzędzie Wojewódzkim nad kolejnymi dwoma zezwoleniami na realizację inwestycji drogowej na Via Carpatia w kierunku Rzeszowa. Na czterech odcinkach są już wydane, natomiast na dwóch następnych zezwolenia niebawem będą gotowe. Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem. Dziękujemy panu ministrowi Adamczykowi i całemu rządowi Prawa i Sprawiedliwości za wszystkie te inwestycje infrastrukturalne – dodał Przemysław Czarnek.
Od dziś w niecałe dziesięć minut można ominąć Ryki korzystając z nowego odcinka S17 pomiędzy węzłami Ryki Północ i Skrudki. Do tej pory przejazd przez to miasto w godzinach szczytu trwał co najmniej dwa razy dłużej. To już czwarty odcinek S17 oddany w tym roku do ruchu. Tym samym kierowcy będą mieli do dyspozycji blisko 140 km dwujezdniowej trasy od początku obwodnicy Garwolina do końca obwodnicy Piask.
- Rząd Prawa i Sprawiedliwości dotrzymuje słowa. Niedawno mówiliśmy o tym, że początkiem września kolejny odcinek drogi ekspresowej S17 drogi łączącej Warszawę z Lublinem, Lublin z Warszawą, będzie oddany do użytkowania. Od czerwca tego roku oddaliśmy prawie 60 km tej drogi. To znaczy, że przybliżyliśmy Lublin do Warszawy w czasie przejazdu. To niezwykle ważne, że użytkownicy korzystają z bardzo bezpiecznej, komfortowej drogi. Kolejne odcinki są w budowie. Odcinki, które wreszcie pozwolą na całym odcinku pokonać tą odległość w czasie zdecydowanie krótszym, a niżeli w chwili obecnej – mówił minister Adamczyk.
Udostępnienie do ruchu na zasadzie tymczasowej organizacji ruchu z ograniczeniem prędkości do 100 km/h, ciągu głównego S17 pomiędzy węzłami Ryki Północ i Skrudki umożliwi wykonawcy, firmie PORR, realizację kolejnego etapu budowy. Będzie mógł rozpocząć prace na dotychczasowym przebiegu DK17 i dokończyć budowę przepustów powiązanych z S17. Na skrzyżowaniu z DK48 w Moszczance powstanie rondo, a nawierzchnia starej DK17 na dojeździe do Ryk zostanie wyremontowana.
Aktualności
więcej-
Kapele serc! W tym roku zagramy dla Gabrysia
- 67-latka straciła 50 tys. zł. Inni seniorzy zachowali czujność i nie dali się oszukać
- Niebezpieczne sytuacje na drogach pow. zamojskiego. Apelujemy o ostrożność!
- XVII Pielgrzymka Bierzmowanych w Tomaszowie Lubelskim
- Rowery odzyskane na granicy polsko-ukraińskiej
- Rusza ogólnopolska kampania społeczna „Kim jest weteran?”
- Dzień Dziecka w kinie
- Dzień Matki w kinie
Komentowane Aktualności
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (334)
- 1500 zł mandatu i 12 punktów karnych za nieprawidłowy manewr (1)
- Stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo (1)
- Wypadek z udziałem karetki (11)
- Konferencja prasowa Nadleśnictwa Józefów (2)
- 24-latek wymusił pierwszeństwo (1)
- Dziękuję i życzę (1683)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Rekrutacja: 18 Zamojski Pułk Przeciwlotniczy
dodano: 22.04.2026Zapraszamy kandydatów na żołnierzy zawodowych we wszystkich korpusach.
Zobacz materiałJan Kondrak - koncert
dodano: 04.05.2026Zapraszamy na koncert Jana Kondraka - mistrzowskie wykonanie piosenki poetyckiej przy akompaniamencie gitary.
Zobacz materiałDzień otwarty w zamojskiej synagodze
dodano: 14.05.2026W niedzielę, 15 marca zapraszamy Państwa do bezpłatnego zwiedzania z przewodnikiem. Opowiemy, pokażemy, odpowiemy na pytania.
Zobacz materiałPijany i bez uprawnień kierował Volkswagenem
dodano: 13.05.2026Policjanci z Łaszczowa zatrzymali kierującego Volkswagenem, który w organizmie miał 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania, a samochód którym jechał nie posiadał aktualnych badań technicznych. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie wkrótce odpowie przed sądem.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)