Dzień mundurowy w DSK w Lublinie
dodano: 28.10.201026 października br. żołnierze 3 Brygady Zmechanizowanej Legionów im. R. Traugutta w Lublinie odwiedzili pacjentów Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie.

To kolejny Dzień Mundurowy organizowany przez żołnierzy 3 brygady. Poprzednie takie spotkanie odbyło się 10 czerwca br. w Klinice Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej. Tego dnia żołnierze zaprezentowali dzieciom różne wzory umundurowania oraz indywidualnego wyposażenia, a także przekazali materiały biurowe (kredki, flamastry, bloki rysunkowe itp.) do świetlicy szpitalnej. Wtorkowe spotkanie rozpoczęło się prezentacją historii i tradycji 3 Brygady Zmechanizowanej Legionów oraz pokazem zdjęć związanych z codzienną jej działalnością. W trakcie trwania prezentacji mali pacjenci otrzymali od żołnierzy plany lekcji, odblaski do tornistrów, proporczyki oraz słodycze. Po prezentacji przyszedł czas na sprawdzenie umiejętności strzeleckich przy użyciu symulatora strzelań oraz przymierzenie kamizelki taktycznej, hełmu i wykonanie pamiątkowej fotografii. Te punkty programu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Jednak największa kolejka ustawiła się do symulatora strzelań. Na tym punkcie, pod wnikliwym okiem ppor. Elżbiety ZDUNEK z dywizjonu przeciwlotniczego 3 BZ, mali pacjenci poznawali strzeleckie tajniki „Zawsze chciałem zobaczyć prawdziwy karabin. Kiedyś z tatą strzelałem z wiatrówki ale ona nie jest taka ciężka jak ten karabin” – przyznaje ośmioletni „strzelec”. Po blisko godzinnych „zmaganiach” pacjentów z wojskowym sprzętem przyszedł czas na podsumowanie konkursu rysunkowego ogłoszonego 20 października br. dla pacjentów DSK pt. „Żołnierze w akcji przeciwpowodziowej”. Jury, w którego składzie znaleźli się przedstawiciele wojska i szpitala, wybrali pięć najciekawszych prac, które zostały nagrodzone nagrodami książkowymi. Pierwsze miejsce w konkursie zdobył czternastoletni Krzysztof MAJDAŃSKI, który od 06 czerwca przebywa w szpitalu i ze względów zdrowotnych nie mógł osobiście uczestniczyć w spotkaniu i odebrać nagrody. Dlatego też delegacja żołnierzy w składzie: ppłk Dariusz KRZYSZTOFIK. kpt. Dariusz DRĄCZKOWSKI i st. chor. sztab. Waldemar DĄBCZAK udała się do kliniki ortopedii i rehabilitacji by osobiście pogratulować i wręczyć Krzysiowi puchar, książkę i patent rycerski za dzielność i wytrwałość. 3 Brygada Zmechanizowana planuje cykliczne organizowanie podobnych wizyt, aby wnosić radość, uśmiech i serce w codzienność Małych Pacjentów Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie.
Tekst i foto: kpt. Dariusz DRĄCZKOWSKI


Aktualności
więcej-
Zmiana w przepisach - obowiązkowa jazda w kasku
- Piesza Pielgrzymka Zamojsko-Lubaczowska na Jasną Górę
- Kolejna duża inwestycja na os. Św. Piątka. Teraz czas na przebudowę ulicy Mokrej
- KAS zlikwidowała grupę przestępczą która przemycała papierosy z Białorusi. 7 osób zatrzymanych
- ZUS stawia na rozwój aplikacji mobilnych
- Fontanna na Rynku Wodnym nie działa. Ktoś czymś zapchał dysze
- Kucyki na gigancie
- 2050 fałszywych dokumentów
Komentowane Aktualności
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (174)
- Ostatnie pożegnanie śp. Adama Kutyły (2)
- Zderzenie Audi i Mini na rondzie o winie zdecyduje sąd (3)
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (431)
- Motocyklista hamował i uderzył w renault (1)
- Miała 2 promile, skasowała BMW 19-latka (1)
- 75-latek wjechał fiatem w latarnię (1)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Kucyki na gigancie
dodano: 30.05.2026Nietypowe zgłoszenie odebrał nad ranem dyżurny biłgorajskiej komendy. Po drodze wojewódzkiej nr 835 miały sobie spacerować dwa kucyki. Policjanci schwytali konie i ustalili ich właściciela. Przypominamy! Właściciel zwierzęcia jest zobowiązany do jego zabezpieczenia w taki sposób, aby nie stwarzało ono zagrożenia dla siebie lub ludzi.
Zobacz materiałRowery odzyskane na granicy polsko-ukraińskiej
dodano: 19.05.2026Cztery rowery o szacunkowej wartości 26 tys. zł zatrzymali funkcjonariusze z placówki SG w Korczowej. Jednoślady skradziono na terenie Niemiec.
Zobacz materiałProwadził ciężarówkę pod wpływem alkoholu i został wydalony z Polski
dodano: 13.05.2026Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej doprowadzili do wydalenia z Polski obywatela Ukrainy za prowadzenie samochodu ciężarowego pod wpływem alkoholu.
Zobacz materiałZmiana w przepisach - obowiązkowa jazda w kasku
dodano: 30.05.2026Od 3 czerwca 2026 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Rowerzyści, kierujący hulajnogą elektryczną lub UTO (urządzenie transportu osobistego) do 16. roku życia będą mieli obowiązek używania kasków ochronnych.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)