Przewodnik Bezpieczeństwa w świecie z COVID-19
dodano: 29.05.2020Zmieniają się niektóre zasady bezpieczeństwa, co wiąże się z etapowym przechodzeniem do tzw. nowej normalności. Nie możemy jednak całkiem zapominać o tych normach, które sprawdzały się na początku pandemii.
Wiele naszych codziennych aktywności nadal realizujemy w sieci. W związku z tym podstawą bezpieczeństwa powinna być dla nas odpowiednia infrastruktura teleinformatyczna (niezależnie od tego, czy realizujemy swoje zadania zawodowe czy prywatne). Istotne jest też właściwe korzystanie z Internetu, m.in. z bankowości elektronicznej. Przed atakiem cyberprzestępców chroni nas także czujność i ograniczone zaufanie do informacji w sieci. Weryfikujmy nadawców wiadomości w każdej sytuacji, kiedy mamy jakiekolwiek wątpliwości. Lepiej sprawdzić kilka razy niż raz dać się oszukać odpowiadając na fałszywą prośbę o pożyczkę od „znajomego” lub podrobiony e-mail z fakturą.
Aby przypomnieć i zwrócić uwagę na najważniejsze aspekty bezpieczeństwa w powrocie do nowej rzeczywistości Biuro do walki z Cyberprzestępczością KGP, Biuro Prewencji KGP oraz Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Europol-em przypominają w „Przewodniku Bezpieczeństwa w świecie z COVID-2019”, o kilku zasadach, które powinny stać się podstawą naszego codziennego funkcjonowania:
* kiedy wychodzisz, zostawiaj swój dom zabezpieczony,
* kiedy zostajesz w domu, zachowaj czujność i stosuj dobre praktyki z korzystania z narzędzi online,
* chroń swoje finanse – transakcji i zakupów dokonuj rozważnie i bez pośpiechu,
* priorytet: bezpieczeństwo dzieci! Ucz dzieci zasad bezpieczeństwa online i sam bądź czujny.
Aktualności
więcej-
XXVII Zamojskie Dni Folkloru
- XVI Międzynarodowy Festiwal "Śladami Singera" w Zamościu
- Kurs JATA - przepustka "z cywila" do Wojsk Specjalnych
- Policjantki chciały pomóc kierującemu osobówką. Za kierownicą siedział 15-latek
- Wypadek na hulajnodze elektrycznej w Krasnymstawie
- Mimo że są zagrożone, przemyt nimi nadal kwitnie
- Kino przyjazne sensorycznie
- Wystawa „LIFE – Rzeźba. Plakat” w BWA Galerii Zamojskiej
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXIX sesja Rady Miasta Zamość (117)
- Umowa na budowę PSZOK w Zamościu podpisana (11)
- Ponad 80 milionów złotych z KPO na rozwój medycyny i cyfryzację (11)
- Tragiczny finał zabawy nad wodą. 22-latek utonął w Zamościu (4)
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (746)
- Protest w obronie Roberta Bąkiewicza (61)
- Zderzenie dwóch osobówek na rondzie (9)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
„Damy i huzary” Teatru Klasyki Polskiej
dodano: 11.06.2026Zamojski Dom Kultury zaprasza na spektakl „Damy i huzary” Teatru Klasyki Polskiej 1 sierpnia 2026 r. o godz. 19:00 w Zamojskim Domu Kultury.
Zobacz materiałRozpoczął się nabór wniosków w ramach konkursów „Strzelnica w Powiecie”
dodano: 30.06.2026Informujemy, że rozpoczął się nabór wniosków w ramach konkursów „Strzelnica w Powiecie”, którego celem jest dofinansowanie budowy oraz wyposażenia strzelnic służących m.in. młodzieży szkół ponadpodstawowych, organizacjom proobronnym oraz formacjom uzbrojonym niewchodzącym w skład Sił Zbrojnych RP.
Zobacz materiałXXVII Zamojskie Dni Folkloru
dodano: 04.07.2026Starostwo Powiatowe w Zamościu zaprasza na XXVII Zamojskie Dni Folkloru, które odbędą się 5 lipca 2026 roku na dziedzińcu Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Zwierzyńcu. Wydarzenie zgromadzi zespoły śpiewacze, kapele, chóry oraz twórców ludowych prezentujących bogactwo regionalnej kultury i tradycji. Początek festiwalu zaplanowano na godzinę 9:30. Szczegóły na stronie https://www.powiatzamojski.pl/.../zaproszenie-do-udzialu...
Zobacz materiałNieustąpienie pierwszeństwa przyczyną wypadku
dodano: 10.06.2026Wczoraj w Żernikach 77-letni kierujący Hondą skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z 36-letnią kierującą Volkswagenem. Do szpitala trafili kierujący oraz pasażerka z Hondy. Na szczęście nie odnieśli poważnych obrażeń. Wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia i apelujemy o ostrożność za kierownicą.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)