Czwartkowe koncerty plenerowe na Rynku Wodnym
dodano: 04.08.2020Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu zaprasza na czwartkowe koncerty plenerowe. Pierwszy odbędzie się już 6 sierpnia o godzinie 18:00 na Rynku Wodnym.
W koncercie pt. ‘’W letnim nastroju. Przeboje na smyczki i skrzypce’’ Namysłowiacy zaprezentują utwory polskich jak i zagranicznych twórców. Usłyszymy m,.in. tango z filmu Zazdrość i medycyna w kompozycji W. Kilara, motyw główny z serialu Czarne Chmury W. Kazaneckiego oraz kompozycje H. Wieniawskiego i J. Petersburskiego.
Zamojską Orkiestrę poprowadzi maestro Tomasz Radziwonowicz. To dyrektor i założyciel Orkiestry Sinfonia Viva oraz kwintetu smyczkowego I Solisti di Varsavia. Wielokrotnie nagradzany skrzypek-solista, aranżer, kompozytor, dyrygent. Jako pierwszy dokonał opracowań na fortepian i kwintet smyczkowy wszystkich utworów Fryderyka Chopina z towarzyszeniem orkiestry. ‘’Oratorium o św. Filipie Nereuszu’’ w wykonaniu Sinfonia Viva, Poznańskiego Chóru Kameralnego i solistów pod jego dyrekcją otrzymało w 2015 elitarną nagrodę Złotego Orfetusza w Paryżu, określaną muzycznym Oskarem.
Wraz z Orkiestrą wystąpi utalentowana, młoda skrzypaczka Gabriela Balcerek. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 7 lat. W czerwcu 2018 r. firma fonograficzna Dux wydała jej debiutancką płytę. Na krążku znalazły się utwory P. de Sarasate, H. Wieniawskiego i F. Kreislera, z towarzyszeniem orkiestry kameralnej Sinfonia Viva. Wszystkie utwory zostały zaaranżowane na orkiestrę przez dyrygenta Tomasza Radziwonowicza. Siedemnastolatka ma na swoim koncie występy m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, podczas „Beethoven Festiwal” w Sutri (Włochy) czy czasie Musikfestival w Zell am See (Austria)
Koncert zaplanowano na sobotę, 6 sierpnia, godz. 18:00 na Rynku Wodnym. Wejście na oznaczony teren koncertu możliwe będzie z wypełnionym oświadczeniami zdrowotnymi. Oświadczenia zdrowotne są do pobrania od wtorku, 4 sierpnia w biurze Orkiestry. O miejscach będzie decydowała kolejność przybycia z wypełnionymi oświadczeniami.
W przypadku niepogody koncert zostanie przeniesiony do głównej hali Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. Królowej Jadwigi 8) i rozpocznie się pół godziny później - o 18:30.
Serdecznie zapraszamy!
Bartłomiej Wojnarowski
Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu
Organizacja i marketing / Organization & Marketing Assistans
Aktualności
więcej-
Dzień Matki w kinie
- Tragiczna doba na drodze i torach. Dwa śmiertelne wypadki
- 4-latek sam i bez ubrania przyszedł do sklepu. Policjanci wyjaśniają sprawę
- Zatrzymaliśmy 43-latka poszukiwanego listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania!
- II Dobroczynna Noc Muzeów
- Dzień otwarty w zamojskiej synagodze
- Nowi ochotnicy w szeregach 2 LBOT. Ponad 120 mieszkańców regionu rozpoczęło szkolenie
- Kino przyjazne sensorycznie
Komentowane Aktualności
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (318)
- Stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo (1)
- Wypadek z udziałem karetki (11)
- Konferencja prasowa Nadleśnictwa Józefów (2)
- 24-latek wymusił pierwszeństwo (1)
- Dziękuję i życzę (1683)
- Dachowanie na DK17 w Chomęciskach Małych (1)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
II Dobroczynna Noc Muzeów
dodano: 14.05.2026Centrum "Synagoga" Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego, Hotel 77 oraz Stowarzyszenie "Kudłaty Przyjaciel" zapraszają serdecznie do udziału w II Dobroczynnej Nocy Muzeów!
Zobacz materiałNieszczęśliwy wypadek podczas wycinki drzew w lesie
dodano: 21.04.2026Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku do którego doszło wczoraj w lesie pomiędzy miejscowościami Bełżec a Chyży. Podczas pracy związanej z wycinką drzew w kompleksie leśnym, 43-latek został przygnieciony przez spadający konar. Mężczyzna na skutek poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.
Zobacz materiałZatrzymany 33-latek poszukiwany 8 listami gończymi, Europejskim Nakazem Aresztowania i czerwoną notą Interpolu
dodano: 22.04.2026Chełmscy kryminalni wspólnie z "Łowcami Głów" z KWP w Lublinie zatrzymali 33-latka poszukiwanego ośmioma listami gończymi, Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu. Mężczyzna, który na koncie ma szereg przestępstw przeciwko mieniu od kilku lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, a teraz wpadł w ręce policjantów na terenie powiatu zamojskiego. Najbliższe 6 lat spędzi w zakładzie karnym. Dzisiaj został doprowadzony do jednostki penitencjarnej.
Zobacz materiałPrzejedź się razem z nami!
dodano: 28.04.2026W dniach 1–2 maja 2026 r. na Rynku Solnym w Zamościu odbędzie się wydarzenie inaugurujące sezon 2026 w ramach ogólnopolskiej trasy motoryzacyjnej organizowanej przez Fundację Fun and Drive Dzieciom.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)