25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego
dodano: 05.08.2020
Na terenie województwa lubelskiego mamy dwadzieścia pięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.
Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą:
- kobiety w wieku powyżej 61 lat z powiatu kraśnickiego, źródło zakażenia w trakcie ustalania,
- mężczyzny w przedziale wieku 21-40 z powiatu lubelskiego, źródło zakażenia w trakcie ustalania,
- kobiety w przedziale wieku 41-60 z powiatu zamojskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
- mężczyzna w przedziale wieku 41-60 z powiatu zamojskiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,
- kobiety w przedziale wieku 41-60 z Białej Podlaskiej, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
- mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu bialskiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,
- kobiety w przedziale wieku 41-60 z powiatu bialskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
- mężczyzny w przedziale wieku 41-60 z powiatu bialskiego, źródło zakażenia w trakcie ustalania,
- kobiety w przedziale wieku 21-40 z Lublina, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
- mężczyzny w przedziale wieku 21-40 z powiatu puławskiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,
- mężczyzny w przedziale wieku 21-40 z powiatu tomaszowskiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,
- mężczyzny w przedziale wieku 21-40 z Lublina, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,
- mężczyzny w przedziale wieku 21-40 z powiatu bialskiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,
- mężczyzny w przedziale wieku 41-60 z powiatu hrubieszowskiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,
- kobiety w przedziale wieku 41-60 z Lublina, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
- kobiety w przedziale wieku 21-40 z powiatu hrubieszowskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
- kobiety w przedziale wieku 0-20 z powiatu hrubieszowskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
- mężczyzny w przedziale wieku 21-40 z powiatu hrubieszowskiego, źródło zakażenia w trakcie ustalania,
- kobiety w przedziale wieku 21-40 z powiatu puławskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
- mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z Lublina, źródło zakażenia w trakcie ustalania,
- mężczyzny w przedziale wieku 21-40 z Białej Podlaskiej, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,
- kobiety w przedziale wieku 41-60 z powiatu bialskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
- kobiety w przedziale wieku 21-40 z Białej Podlaskiej, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
- kobiety w wieku powyżej 61 lat z Białej Podlaskiej, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
- kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z Białej Podlaskiej, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym.
Do dnia 5 sierpnia 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 1045 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 733 ozdrowieńców i zarejestrowano 21 zgonów.
Jednocześnie informuję, że zgon kobiety (l.93) zarejestrowany w szpitalu w Tomaszowie Lubelskim jest wykazywany w statystykach województwa podkarpackiego ze względu na miejsce zamieszkania i zakażenia osoby zmarłej.
Katarzyna Link
Biuro Wojewody
Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie
Aktualności
więcej-
XXVII Zamojskie Dni Folkloru
- XVI Międzynarodowy Festiwal "Śladami Singera" w Zamościu
- Kurs JATA - przepustka "z cywila" do Wojsk Specjalnych
- Policjantki chciały pomóc kierującemu osobówką. Za kierownicą siedział 15-latek
- Wypadek na hulajnodze elektrycznej w Krasnymstawie
- Mimo że są zagrożone, przemyt nimi nadal kwitnie
- Kino przyjazne sensorycznie
- Wystawa „LIFE – Rzeźba. Plakat” w BWA Galerii Zamojskiej
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXIX sesja Rady Miasta Zamość (117)
- Umowa na budowę PSZOK w Zamościu podpisana (11)
- Ponad 80 milionów złotych z KPO na rozwój medycyny i cyfryzację (11)
- Tragiczny finał zabawy nad wodą. 22-latek utonął w Zamościu (4)
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (746)
- Protest w obronie Roberta Bąkiewicza (61)
- Zderzenie dwóch osobówek na rondzie (9)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Muzeum Zamojskie po raz czwarty włącza się w Europejskie Dni Archeologii
dodano: 08.06.2026Muzeum Zamojskie w Zamościu po raz czwarty uczestniczy w Europejskich Dniach Archeologii – ogólnoeuropejskiej inicjatywie popularyzującej dziedzictwo archeologiczne oraz wiedzę o przeszłości. Tegoroczna edycja wydarzenia, organizowanego w Polsce pod auspicjami Narodowego Instytutu Dziedzictwa, będzie okazją do spotkań wokół skarbu ze Śniatycz – wyjątkowego odkrycia archeologicznego ostatnich miesięcy, które niedawno wzbogaciło zbiory Muzeum Zamojskiego.
Zobacz materiałZUS i PIP zapraszają na szkolenie o wypadkach przy pracy
dodano: 16.06.2026Wypadki przy pracy – to temat bezpłatnego szkolenia, na które zapraszają Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Państwowa Inspekcja Pracy. Spotkanie odbędzie się przez internet. Trwają zapisy.
Zobacz materiałRozpoczął się nabór wniosków w ramach konkursów „Strzelnica w Powiecie”
dodano: 30.06.2026Informujemy, że rozpoczął się nabór wniosków w ramach konkursów „Strzelnica w Powiecie”, którego celem jest dofinansowanie budowy oraz wyposażenia strzelnic służących m.in. młodzieży szkół ponadpodstawowych, organizacjom proobronnym oraz formacjom uzbrojonym niewchodzącym w skład Sił Zbrojnych RP.
Zobacz materiałZaproszenie na spotkanie autorskie i wernisaż wystawy Danuty Agnieszki Kurczewicz
dodano: 10.06.2026Już 19 czerwca o godz. 16:00 w Książnica Zamojska odbędzie się spotkanie autorskie oraz wernisaż wystawy Danuty Agnieszki Kurczewicz pt. „Spomiędzy słów namalowane”.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)