"Orzeł Biały" - zajęcia edukacyjne z okazji Święta Niepodległości
dodano: 09.11.2020Wielkimi krokami zbliża się Święto Niepodległości, które tym razem będziemy celebrować głównie online. Zapraszamy najmłodszych wraz z Rodzicami na zajęcia edukacyjne z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Dnia 11 listopada, tradycyjnie o godz. 11:00 na naszych kanałach społecznościowych oraz na stronie internetowej www.muzeumarsenal.pl zostaną udostępnione materiały edukacyjne przygotowane z myślą o najmłodszych. W tym roku będziemy mówić o szczególnym znaku walki o suwerenność Orle Białym. Nie zabraknie również tradycyjnych akcentów jak np. oprowadzanie po stałej wystawie w Pawilonie pod Kurtyną, części dotyczącej I Wojny Światowej.
Serdecznie zapraszamy!
Kinga Kołodziejczyk
MUZEUM FORTYFIKACJI I BRONI ARSENAŁ
ODDZIAŁ MUZEUM ZAMOJSKIEGO
Aktualności
więcej-
Dzień Matki w kinie
- Tragiczna doba na drodze i torach. Dwa śmiertelne wypadki
- 4-latek sam i bez ubrania przyszedł do sklepu. Policjanci wyjaśniają sprawę
- Zatrzymaliśmy 43-latka poszukiwanego listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania!
- II Dobroczynna Noc Muzeów
- Dzień otwarty w zamojskiej synagodze
- Nowi ochotnicy w szeregach 2 LBOT. Ponad 120 mieszkańców regionu rozpoczęło szkolenie
- Kino przyjazne sensorycznie
Komentowane Aktualności
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (313)
- Stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo (1)
- Wypadek z udziałem karetki (11)
- Konferencja prasowa Nadleśnictwa Józefów (2)
- 24-latek wymusił pierwszeństwo (1)
- Dziękuję i życzę (1683)
- Dachowanie na DK17 w Chomęciskach Małych (1)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Miasto Zamość otrzymało sprzęt łączności radiowej
dodano: 07.05.2026Miasto Zamość otrzymało nowy sprzęt łączności radiowej dla Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Wyposażenie o wartości ponad 35 tys. zł zostało sfinansowane z Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej oraz przekazane przez Wojewodę Lubelskiego.
Zobacz materiałMarcin Zamoyski Honorowym Obywatelem Zamościa. Wręczenie tytułu podczas uroczystej sesji Rady Miasta Zamość
dodano: 20.04.2026Na mocy uchwały z 30 marca tego roku Marcin Zamoyski został 24. Honorowym Obywatelem Zamościa. Tytuł odbierze oficjalnie podczas uroczystej sesji Rady Miasta Zamość planowanej na 3 maja.
Zobacz materiałZatrzymano akcyzowego pasera i nielegalny towar za ćwierć miliona zł
dodano: 05.05.2026Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego nie dopuścili do wprowadzenia na rynek nielegalnych wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu.
Zobacz materiałPotrącenie 14-letniej cyklistki
dodano: 11.05.2026W Zamościu 14-letnia rowerzystka wjechała na przejazd dla rowerów bezpośrednio przed jadący ul. Dzieci Zamojszczyzny pojazd m. Citroen. Kierujący autem nie zdążył zareagować. Cyklistka uderzyła w karoserię samochodu. Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze i przestrzeganie zasad oraz przepisów ruchu drogowego.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)