Ponad 2 tys. sztuk podrobionej odzieży z Chin
dodano: 02.12.2020
* Podrobioną odzież wykryła lubelska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS).
* Blisko 2,3 tys. szt. podróbek znajdowało się wśród 23 ton odzieży.
* Towar pochodził z Chin i miał trafić na Ukrainę.
Funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Chełmie przeprowadzali kontrolę w magazynie czasowego składowania towarów, należącym do jednej z firm z powiatu chełmskiego. Weryfikując partię odzieży z Chin - która przyjechała w tranzycie do Polski, a docelowo miała trafić na Ukrainę - funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że cześć odzieży może być podrabiana. Zdecydowali zatem o przeprowadzeniu szczegółowej rewizji całej partii towaru. Do sprawdzenia było prawie 23 tony odzieży.
Z tej ogromnej ilości funkcjonariusze wyodrębnili blisko 2,3 tys. szt. różnego rodzaju ubrań, na których bezprawnie umieszczone były znaki towarowe zastrzeżone na rzecz znanych firm.
Podejrzenia funkcjonariuszy zwróciła m.in. bardzo niska cena niektórych elementów odzieży. Choć ubrania sygnowane były markowymi znakami towarowymi, to z faktur wynikało, że kosztują około 2 zł za sztukę. Także jakość wykonania i sposób pakowania znacząco odbiegały od standardów produktów oryginalnych. Odzież nie posiadała np. oryginalnych etykiet, miała niestaranne przeszycia, nierówne szwy i niekształtne litery. Dodatkowo, zamiast w eleganckich jednostkowych opakowaniach znajdowała się w zbiorczych workach.
Zakwestionowany przez funkcjonariuszy towar to komplety do spania i piżamy. Na wszystkich bezprawnie umieszczone zostały chronione znaki towarowe koncernu z branży rozrywkowej, będącego producentem i dystrybutorem znanych filmów fabularnych i animowanych.
O zdarzeniu funkcjonariusze KAS poinformowali kancelarię prawną reprezentującą właściciela praw do znaków towarowych, która potwierdziła, że towar jest podrabiany. Właściciel znaku towarowego zdecydował się podjąć kroki prawne wobec sprawców zaangażowanych w transport towarów, tj. złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oraz wniosek o ściganie.
Za wprowadzenie do obrotu towarów naruszających prawa własności przemysłowej sprawcy grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub nawet pozbawienia wolności do lat 2.
Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Aktualności
więcej-
60 połączy os. Karolówka z al. Jana Pawła II
- Kino przyjazne sensorycznie – Pucio kocha zwierzaki
- Nowe limity dla dorabiających emerytów i rencistów
- „Broń palna II Rzeczypospolitej i jej konstruktorzy”
- Zatrzymanych 112 osób poszukiwanych - efekty działań policjantów lubelskiego garnizonu
- Policjantka z Zamościa ponownie stanęła na podium, zdobyła tytuł Mistrzyni Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym
- Prowadził samochód pomimo sądowego zakazu, będąc pod wpływem alkoholu
- Praca, studia i mundur. Kim są żołnierze 2 Lubelskiej Brygady OT?
Komentowane Aktualności
- XIII Piesza Zamojska Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych - 22.08.2026 (1)
- Wakacje dobiegają końca. Na uczniów z Zamościa będą czekać wyremontowane szkoły (1)
- Nowa leśmianowska rzeźba w Zamościu. Odsłonięcie w sobotę (2)
- Pół miliona dla szpitala. Poradnie bardziej dostępne dla pacjentów (3)
- Będzie bezpieczne przejście przy ul. Sadowej. Zamość ma na to pieniądze (2)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (2)
- Charytatywny koncert na Rynku Wielkim. Wszyscy gramy dla Dominiki (3)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Święto Wojska Polskiego w Zamościu (46)
- Zaćmienie Słońca na Zamojszczyźnie (57)
- Pozrywane dachy z domów i budynków gospodarczych (1)
- Oszuści zatrzymani zaraz po wyłudzeniu pieniędzy (1)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (63)
- Cztery osoby w szpitalu po dachowaniu Renault (2)
- XXIV sesja Rady Miasta Zamość (801)
- Dziękuję i życzę (1686)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Przekroczyli dozwolony czas pobytu
dodano: 14.08.2026Funkcjonariusze z Placówki SG w Sanoku sprawdzili legalność pobytu dwóch obywateli Kolumbii oraz obywatelki Mołdawii. Cudzoziemcy będą musieli wyjechać z Polski.
Zobacz materiałZatrzymanych 112 osób poszukiwanych - efekty działań policjantów lubelskiego garnizonu
dodano: 25.08.2026112 poszukiwanych osób, za którymi sądy i prokuratury wydały listy gończe i nakazy doprowadzenia zatrzymali w minionym tygodniu poszukiwacze z jednostek policji lubelskiego garnizonu. Podczas akcji funkcjonariusze skontrolowani ponad 1200 miejsc i adresów. Wśród zatrzymanych jest 9 osób poszukiwanych listami gończymi. Po zatrzymaniu poszukiwani trafili do aresztów śledczych lub zakładów karnych. Działania policjantów koordynowane były przez Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.
Zobacz materiałObywatel Ukrainy za kradzieże został wydalony z Polski
dodano: 27.07.2026Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej doprowadzili do wydalenia z Polski obywatela Ukrainy. 55-letni mężczyzna odbywał karę pozbawienia wolności za popełnione kradzieże. Przez okres 5 lat nie będzie mógł powrócić do Polski. Ma też zakaz wjazdu do krajów strefy Schengen.
Zobacz materiałUczą się ratować, reagować i chronić. Program „wGotowości” nie zwalnia tempa
dodano: 12.08.2026Zainteresowanie programem „wGotowości” nie słabnie. Mieszkańcy województwa lubelskiego chcą zdobywać praktyczne umiejętności zwiększające bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich. Instruktorzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej od początku programu przeszkolili już ponad pół tysiąca osób. Kolejne edycje warsztatów ruszają już w pierwszy weekend września.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)