Nietrzeźwy uciekał ulicami Zamościa
dodano: 28.04.202135-latek kierując osobowym citroenem nie zatrzymał się do kontroli drogowej, przed policjantami uciekał ulicami Zamościa. Po zatrzymaniu okazało się, że był nietrzeźwy w organizmie miał prawie 1,5 promila alkoholu. Wkrótce poniesie konsekwencje prawne swojego nieodpowiedzialnego zachowania.
Policyjny patrol na jednej z zamojskich ulic w nocy z poniedziałku na wtorek zauważył kierującego citroenem, który jechał bez włączonych świateł. Mundurowi postanowili zatrzymać go do kontroli i wyjaśnić powód braku oświetlenia auta. Jednak na widok sygnałów świetlnych i dźwiękowych radiowozu kierujący nie zatrzymał się, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim. Kierującego citroenem zatrzymali na osiedlu Wyszyńskiego.
Siedzący za kierownicą citroena 35-latek z Zamościa został przewieziony do komendy. Przeprowadzone tam badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.
35-latek wczoraj usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za tego typu przestępstwo – niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu, można trafić do zakładu karnego nawet na 5 lat. Za jazdę na „podwójnym gazie” grożą 2 lata wiezienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz obowiązek wpłaty określonej przez sąd kwoty na rzecz Fundacji Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej kwoty do 60 tysięcy złotych.
Aktualności
więcej-
Wystawa „LIFE – Rzeźba. Plakat” w BWA Galerii Zamojskiej
- „Dobry Start” z ZUS od lipca
- Niedokończona odbudowa. Fundacja apeluje o zdjęcia Zamościa z lat 70. i 80.
- Lato z Rafaelem - wakacje dla serca, duszy i wyobraźni
- Książnica Zamojska zaprasza na Letnią Czytelnię Książki i Prasy
- 18-latek kierował skuterem wodnym bez dokumentu potwierdzającego kwalifikacje
- Szkolenie wojskowe kandydatów do zawodowej służby wojskowej w korpusie szeregowych
- Prowadzili po pijanemu – opuszczą Polskę
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXIX sesja Rady Miasta Zamość (110)
- Ponad 80 milionów złotych z KPO na rozwój medycyny i cyfryzację (11)
- Umowa na budowę PSZOK w Zamościu podpisana (10)
- Tragiczny finał zabawy nad wodą. 22-latek utonął w Zamościu (4)
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (746)
- Protest w obronie Roberta Bąkiewicza (61)
- Zderzenie dwóch osobówek na rondzie (9)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Renciści i najmłodsi emeryci dorobią więcej
dodano: 10.06.2026Pracujesz na rencie albo wcześniejszej emeryturze? Od czerwca możesz więcej dorobić do swojego świadczenia bez obawy o jego obniżenie.
Zobacz materiałLato z Rafaelem - wakacje dla serca, duszy i wyobraźni
dodano: 02.07.2026Wakacje to czas odpoczynku. Zapraszamy na wyjątkowy cykl spotkań kinowych z filmami, które zmieniają życie! „Lato z Rafaelem” to historie pełne wiary, nadziei i miłości, poruszające tematykę duchowości, relacji międzyludzkich, przebaczenia oraz poszukiwania sensu życia. To kino, które nie tylko dostarcza emocji, ale także daje przestrzeń do refleksji i wspólnoty, ale przede wszystkim pomaga dostrzec to, co w życiu najważniejsze. Projekcje odbywają się w każdą wakacyjną niedzielę (lipiec- sierpień) o godz. 15:00 w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu.
Zobacz materiałMotorowerem potrącił pieszą na przejściu dla pieszych
dodano: 18.06.202615-latka przechodząc przez oznakowane przejście dla pieszych na ul. Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim została potrącona przez 16-latka kierującego motorowerem marki Fantic. Piesza doznała obrażeń i została przetransportowana do szpitala. Apelujemy o ostrożność i wzmożoną czujność w okolicach przejść dla pieszych.
Zobacz materiałZnęcał się nad rodziną. Recydywista trafił do aresztu na trzy miesiące
dodano: 16.06.202654-letni mieszkaniec Krasnegostawu podejrzany o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad członkami swojej rodziny najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury, podczas których stosował wobec nich przemoc. Podejrzany dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy. Grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)