„Turyści” z nielegalnymi papierosami w bagażu
dodano: 08.09.2021Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny udaremnili próbę przemytu nielegalnych papierosów przez rzekę graniczną Bug. Tym razem przemytnicy próbowali odnieść kontrabandę znad rzeki granicznej Bug, wykorzystując do tego celu torby podróżne.
6 września br., funkcjonariusze z Placówki SG w Dorohusku, podczas realizacji czynności służbowych w pobliżu granicy państwowej, przystąpili do kontroli dwóch obywateli Polski. Mężczyźni (52l. i 33l.), którzy przebywali nad rzeką graniczną Bug, poruszali się pieszo i posiadali przy sobie torby podróżne. Podczas dalszych czynności okazało się, iż powód ich obecność w pobliży granicy państwowej nie ma nic wspólnego z turystyką. Mieszkańcy naszego regionu, wykorzystywali bowiem swój bagaż do transportu nielegalnych papierosów.
Jak ustalili funkcjonariusze, ujawnione nielegalne towary akcyzowe zostały wcześniej przemycone przez rzekę graniczną Bug z terytorium Ukrainy do Polski. W torbach zabezpieczono ponad 1200 paczek papierosów o wartości ponad 18 tys. zł. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani a nielegalny towar został zabezpieczony.
Aktualności
więcej-
Wystawa „LIFE – Rzeźba. Plakat” w BWA Galerii Zamojskiej
- „Dobry Start” z ZUS od lipca
- Niedokończona odbudowa. Fundacja apeluje o zdjęcia Zamościa z lat 70. i 80.
- Lato z Rafaelem - wakacje dla serca, duszy i wyobraźni
- Książnica Zamojska zaprasza na Letnią Czytelnię Książki i Prasy
- 18-latek kierował skuterem wodnym bez dokumentu potwierdzającego kwalifikacje
- Szkolenie wojskowe kandydatów do zawodowej służby wojskowej w korpusie szeregowych
- Prowadzili po pijanemu – opuszczą Polskę
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXIX sesja Rady Miasta Zamość (100)
- Ponad 80 milionów złotych z KPO na rozwój medycyny i cyfryzację (11)
- Umowa na budowę PSZOK w Zamościu podpisana (10)
- Tragiczny finał zabawy nad wodą. 22-latek utonął w Zamościu (4)
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (746)
- Protest w obronie Roberta Bąkiewicza (61)
- Zderzenie dwóch osobówek na rondzie (9)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną wypadku
dodano: 10.06.2026Wczoraj w Żernikach 77-letni kierujący Hondą skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z 36-letnią kierującą Volkswagenem. Do szpitala trafili kierujący oraz pasażerka z Hondy. Na szczęście nie odnieśli poważnych obrażeń. Wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia i apelujemy o ostrożność za kierownicą.
Zobacz materiałMotorowerem potrącił pieszą na przejściu dla pieszych
dodano: 18.06.202615-latka przechodząc przez oznakowane przejście dla pieszych na ul. Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim została potrącona przez 16-latka kierującego motorowerem marki Fantic. Piesza doznała obrażeń i została przetransportowana do szpitala. Apelujemy o ostrożność i wzmożoną czujność w okolicach przejść dla pieszych.
Zobacz materiałZaproszenie do udziału w XXVII Zamojskich Dniach Folkloru
dodano: 16.06.2026Starostwo Powiatowe w Zamościu serdecznie zaprasza miłośników folkloru i sztuki ludowej na XXVII Zamojskie Dni Folkloru. Jest to niecodzienne wydarzenie folklorystyczne organizowane na terenie Powiatu Zamojskiego z udziałem zespołów śpiewaczych, kapel, chórów oraz twórców ludowych. Zamojskie Dni Folkloru odbędą się w dniu 5 lipca br. (niedziela) na dziedzińcu Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Zwierzyńcu, ul. Browarna 1. Rozpoczęcie festiwalu o godz. 9.30.
Zobacz materiał„Kanclerskie Czwartki”
dodano: 25.06.2026Już od czwartku 2 lipca zapraszamy na jubileuszową X edycję „Czwartków z…” czyli bezpłatnych spacerów po Zamościu z przewodnikiem w stroju historycznym.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)