Rozbita kolejna grupa przestępcza czerpiąca korzyści z nierządu
dodano: 13.09.2021Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą czerpiąca korzyści z nierządu. Jej członkowie werbowali kobiety i ułatwiali uprawianie prostytucji w mieszkaniach na terenie województwa lubelskiego. Zatrzymani to 30 letnia mieszkanka Puław oraz jej dwaj koledzy w wieku 24 i 46-lat. Wszyscy zostali już tymczasowo aresztowani. Sprawę pod nadzorem prokuratury Okręgowej w Lublinie prowadzą policjanci z zespołu do walki z handlem ludźmi Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie.
Działalność grupy polegała na werbowaniu kobiet a następnie udostępnianiu im wynajętych mieszkań w celu świadczenia usług seksualnych. Członkowie grupy tworzyli i zamieszczali ogłoszenia na portalach internetowych. Odbierali telefony od osób zainteresowanych korzystaniem z usług seksualnych oraz umawiali spotkania. Organizowali transport, zapewniali ochronę oraz dostarczali kosmetyki i prezerwatywy. Za to czerpali korzyści majątkowe. Pobierali połowę zarobionych przez kobiety pieniędzy z tytułu świadczenia usług seksualnych.
Jak ustali policjanci grupa działała od stycznia do września br., między innymi na terenie Lublina. Zatrzymani to 30 letnia mieszkanka Puław oraz jej dwaj koledzy w wieku 24 i 46-lat. Wszyscy zostali już tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Aktualności
więcej-
Wystawa „LIFE – Rzeźba. Plakat” w BWA Galerii Zamojskiej
- „Dobry Start” z ZUS od lipca
- Niedokończona odbudowa. Fundacja apeluje o zdjęcia Zamościa z lat 70. i 80.
- Lato z Rafaelem - wakacje dla serca, duszy i wyobraźni
- Książnica Zamojska zaprasza na Letnią Czytelnię Książki i Prasy
- 18-latek kierował skuterem wodnym bez dokumentu potwierdzającego kwalifikacje
- Szkolenie wojskowe kandydatów do zawodowej służby wojskowej w korpusie szeregowych
- Prowadzili po pijanemu – opuszczą Polskę
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXIX sesja Rady Miasta Zamość (100)
- Ponad 80 milionów złotych z KPO na rozwój medycyny i cyfryzację (11)
- Umowa na budowę PSZOK w Zamościu podpisana (10)
- Tragiczny finał zabawy nad wodą. 22-latek utonął w Zamościu (4)
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (746)
- Protest w obronie Roberta Bąkiewicza (61)
- Zderzenie dwóch osobówek na rondzie (9)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Wakacyjna robotyka dla dzieci!
dodano: 30.06.2026Szukasz kreatywnych zajęć dla dziecka na wakacje? Zapraszamy na warsztaty, podczas których uczestnicy połączą zabawę z rozwijaniem wyobraźni, logicznego myślenia i umiejętności technicznych!
Zobacz materiałLato w kinie
dodano: 23.06.2026Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na Lato w kinie. W wakacje (29.06-31.08.2026), od poniedziałku do piątku, na wszystkie seanse rozpoczynające się przed godziną 15:00, obowiązują bilety w promocyjnej cenie 20 zł. Na widzów czekają głośne premiery oraz fantastyczne propozycje filmowe dla dzieci i młodzieży. Nie zabraknie emocji, przygód i doskonałej rozrywki na dużym ekranie.
Zobacz materiałBezpłatne szkolenia: zapobiegaj wypadkom przy pracy
dodano: 25.06.2026Wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym pracowników można zapobiegać. Od czego zacząć? Na przykład od bezpłatnych szkoleń, na które zaprasza Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Trwają zapisy.
Zobacz materiałJadąc na interwencję zauważyli leżący na dachu pojazd. Wewnątrz znajdował się ranny mężczyzna
dodano: 22.06.2026Z poważnymi obrażeniami ciała do szpitala przewieziony został 47 latek, który dachował Skodą. Mężczyznę zakleszczonego w samochodzie ujawnili policjanci, którzy jechali na inną interwencję. Mundurowi wezwali na miejsce karetkę oraz straż i monitorowali stan kierowcy do czasu przybycia innych służb. 47 – latek był nietrzeźwy, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ustalamy dokładne okoliczności i przyczyny wypadku. Apelujemy o trzeźwość i rozwagę za kierownicą!
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)