POLREGIO uruchamia pierwszy specjalny pociąg do transportu uchodźców z Ukrainy
dodano: 01.03.2022Dzisiaj o godz. 15 pociąg POLREGIO zestawiony z dwóch składów SA 134 wyruszył z Lublina do Lubyczy Królewskiej. Specjalny skład zabierze ok. 500 osób z granicy w Hrebennem do Lublina. Dalsze kroki koordynować będzie Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lublinie.
To pierwszy skład uruchomiony w ramach zaangażowania POLREGIO w pomoc humanitarną. Spółka jest także przygotowana do przekazania zmodyfikowanych wagonów typu 120A, by pomóc ludziom ewakuowanym od granic z Ukrainą, w tym osobom chorym z koniecznością przejazdu w pozycji leżącej.
- Na przejściach granicznych z Ukrainą tysiące uchodźców wojennych oczekuje na transport do naszego kraju. Taka skala oznacza, że najbardziej efektywnym środkiem transportu jest transport kolejowy. Kolej w sytuacjach kryzysowych, a z takimi warunkami w związku z wojną na terenie naszego wschodniego sąsiada mamy do czynienia, musi być w gotowości 24 godziny na dobę. Nie wolno nam stać obojętnie w obliczu ogromnego kryzysu humanitarnego, z jakim mierzy się dzisiaj Polska i cała Europa. Naszym obowiązkiem jest pomóc w każdy możliwy sposób. Jesteśmy w pełnej gotowości, aby uruchomić kolejne pociągi dla uchodźców z Ukrainy. Specjalny transport dla uchodźców jest oczywiście bezpłatny – mówi Artur Martyniuk, Prezes Zarządu POLREGIO S.A.
Aleksandra Baldys
Z-ca Dyrektora Biura Zarządu
ds. komunikacji i public relations
Aktualności
więcej-
Książnica Zamojska zaprasza na Letnią Czytelnię Książki i Prasy
- 18-latek kierował skuterem wodnym bez dokumentu potwierdzającego kwalifikacje
- Szkolenie wojskowe kandydatów do zawodowej służby wojskowej w korpusie szeregowych
- Prowadzili po pijanemu – opuszczą Polskę
- Łatwiej złożyć wniosek o zasiłek – od lipca nowe zasady
- Umowa na przebudowę ulicy Peowiaków podpisana. Rusza jedna z najważniejszych drogowych inwestycji w mieście
- KAS udaremniła przemyt 1,2 mln paczek papierosów. Kontenery z kontrabandą zatrzymane w Małaszewiczach
- „Nie daj się wciągnąć – wakacje to czas na przygody, nie na narkotyki”
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXIX sesja Rady Miasta Zamość (82)
- Umowa na budowę PSZOK w Zamościu podpisana (6)
- Ponad 80 milionów złotych z KPO na rozwój medycyny i cyfryzację (8)
- Tragiczny finał zabawy nad wodą. 22-latek utonął w Zamościu (4)
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (746)
- Protest w obronie Roberta Bąkiewicza (61)
- Zderzenie dwóch osobówek na rondzie (9)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Wypadek z udziałem karetki pogotowia w m. Bodaczów
dodano: 07.06.2026Wypadek z udziałem karetki pogotowia w m. Bodaczów
Zobacz materiałCo nas różni? - spotkanie przy kawie
dodano: 30.06.2026„Co nas różni?” Kogo? Młodych i starszych. Zapraszamy Państwa na spotkanie – rozmowę o tym co nas różni w kontekście hasła 51. Zamojskiego Lata Teatralnego, czyli: JEST PÓŹNO.
Zobacz materiałRenciści i najmłodsi emeryci dorobią więcej
dodano: 10.06.2026Pracujesz na rencie albo wcześniejszej emeryturze? Od czerwca możesz więcej dorobić do swojego świadczenia bez obawy o jego obniżenie.
Zobacz materiałSzkolenie wojskowe kandydatów do zawodowej służby wojskowej w korpusie szeregowych
dodano: 01.07.2026Minister Obrony Narodowej wydał decyzję nr 103/MON z dnia 22 czerwca 2026 r. w sprawie naboru do centrów szkolenia na szkolenie wojskowe kandydatów do zawodowej służby wojskowej w korpusie szeregowych w 2027 roku. Zgodnie z decyzją szkolenie dla kandydatów do służby w Wojskach Specjalnych będzie realizowane w Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)