Odprawa graniczna poza czynnym przejściem granicznym
dodano: 02.11.2022Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej dokonali odprawy 219 osób poza czynnym przejściem granicznym w rejonie znaku granicznego nr 675 w miejscowości Dyniska (gm. Ulhówek, pow. tomaszowski).
W związku z uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, w dniu 29 listopada (sobota) dokonywano oprawy granicznej poza czynnym przejściem granicznym. Osoby na obu kierunkach odprawiali funkcjonariusze z Placówki w Hrebennem, w rejonie znaku granicznego nr 675 – odcinek odpowiedzialności służbowej PSG w Lubyczy Królewskiej. Podczas odpraw granicznych, nasi funkcjonariusze zadbali również o zabezpieczenie nienaruszalności granicy państwowej w rejonie wyznaczonym do jej planowanego przekroczenia. W ten sposób, tego dnia, granicę na obu kierunkach przekroczyło 219 osób, które udały się do Polski i na Ukrainę.
Umożliwienie przekroczenia granicy poza czynnym przejściem granicznym było możliwe dzięki porozumieniu Głównych Pełnomocników Granicznych RP i Ukrainy.
Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
Aktualności
więcej-
Tragiczna doba na drodze i torach. Dwa śmiertelne wypadki
- 4-latek sam i bez ubrania przyszedł do sklepu. Policjanci wyjaśniają sprawę
- Zatrzymaliśmy 43-latka poszukiwanego listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania!
- II Dobroczynna Noc Muzeów
- Dzień otwarty w zamojskiej synagodze
- Nowi ochotnicy w szeregach 2 LBOT. Ponad 120 mieszkańców regionu rozpoczęło szkolenie
- Kino przyjazne sensorycznie
- 17. Przegląd Nowego Kina Francuskiego
Komentowane Aktualności
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (282)
- Zderzenie osobówki z ciągnikiem, dwie osoby ranne (2)
- Dziękuję i życzę (1683)
- Dachowanie na DK17 w Chomęciskach Małych (1)
- Wypadek z udziałem karetki (10)
- XXVI sesja Rady Miasta Zamość (608)
- Pożar lasu w powiecie biłgorajskim (5)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Marcin Zamoyski Honorowym Obywatelem Zamościa. Wręczenie tytułu podczas uroczystej sesji Rady Miasta Zamość
dodano: 20.04.2026Na mocy uchwały z 30 marca tego roku Marcin Zamoyski został 24. Honorowym Obywatelem Zamościa. Tytuł odbierze oficjalnie podczas uroczystej sesji Rady Miasta Zamość planowanej na 3 maja.
Zobacz materiałApelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze
dodano: 23.04.2026Od wczoraj na drogach Lubelszczyzny doszło do 3 śmiertelnych wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby. Do tragicznych w skutkach wypadków drogowych doszło w powiecie lubartowskim i kraśnickim. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie rozsądku na drodze oraz jazdę zgodną z przepisami.
Zobacz materiałBezpieczny Senior. MCPR zaprasza na bezpłatne warsztaty
dodano: 05.05.2026Warto się zgłosić, warto wziąć udział. To naprawdę bardzo potrzebne i można nauczyć się wielu ważnych rzeczy – tak o projekcie „Bezpieczny Senior” mówi Grażyna Smyk z Zamościa, jedna z uczestniczek zeszłorocznej edycji. Kolejne spotkanie dla seniorów, organizowane przez Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu już wkrótce.
Zobacz materiałKino przyjazne sensorycznie
dodano: 14.05.2026Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu we współpracy z Fundacją Pomoc Autyzm ma przyjemność zaprosić widzów ze spektrum autyzmu i ich opiekunów na dedykowane im projekcje kinowe. Seanse przyjazne sensorycznie są dla wszystkich, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu lub są wrażliwi wzrokowo.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)