Motocyklista potrącił seniorkę na przejściu dla pieszych
dodano: 08.11.202232-letni kierujący motocyklem marki Suzuki nie ustąpił pierwszeństwa 81-latce znajdującej się na przejściu dla pieszych w wyniku czego doszło do potrącenia seniorki. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Apelujemy o ostrożność i rozwagę za kierownicą, a pieszych zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych.
Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 19 na ulicy Lwowskiej w Tomaszowie Lubelskim. Dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że doszło tam do zdarzenia drogowego z udziałem motocykla i pieszej.
Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że 32-letni tomaszowianin jadący motocyklem marki Suzuki od strony Bełżca w kierunku Zamościa, nie zauważył znajdującej się na przejściu dla pieszych 81-latki, w wyniku czego doszło do potrącenia seniorki. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.
Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości motocyklisty, był trzeźwy. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, 32-latek stracił prawo jazdy. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego wypadku.
Apelujemy o ostrożność i rozwagę za kierownicą, a pieszych w związku z nadejściem jesieni i szybko zapadającym zmrokiem, zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale wszędzie tam gdzie widoczność jest ograniczona. Noszenie odblasków znacząco wpływa na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
sierżant sztabowy Małgorzata Pawłowska
Aktualności
więcej-
Tragiczna doba na drodze i torach. Dwa śmiertelne wypadki
- 4-latek sam i bez ubrania przyszedł do sklepu. Policjanci wyjaśniają sprawę
- Zatrzymaliśmy 43-latka poszukiwanego listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania!
- II Dobroczynna Noc Muzeów
- Dzień otwarty w zamojskiej synagodze
- Nowi ochotnicy w szeregach 2 LBOT. Ponad 120 mieszkańców regionu rozpoczęło szkolenie
- Kino przyjazne sensorycznie
- 17. Przegląd Nowego Kina Francuskiego
Komentowane Aktualności
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (282)
- Zderzenie osobówki z ciągnikiem, dwie osoby ranne (2)
- Dziękuję i życzę (1683)
- Dachowanie na DK17 w Chomęciskach Małych (1)
- Wypadek z udziałem karetki (10)
- XXVI sesja Rady Miasta Zamość (608)
- Pożar lasu w powiecie biłgorajskim (5)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Nie warto chuliganić. Wandal, który zniszczył donicę w Parku Miejskim skazany
dodano: 21.04.2026Ma naprawić wyrządzoną szkodę, ale za to co zrobił, trafi również do więzienia. Młody człowiek, który dwa lata temu zniszczył kamienną donicę w Parku Miejskim w Zamościu nie będzie bezkarny.
Zobacz materiał90. URODZINY PAVAROTTIEGO – koncert gwiazd z Arena di Verona
dodano: 27.04.2026Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na retransmisję koncertu na cześć legendarnego tenora XX wieku Luciana Pavarottiego. Hity operowe i rozrywkowe zaśpiewają m.in.: Andrea Bocelli, Il Volo, Vittorio Grigolo, a także dwóch żyjących z „Trzech Tenorów”: Plácido Domingo oraz José Carreras. Towarzyszyć im będzie legendarna rumuńska sopranistka Angela Gheorgiu oraz 38-letni Jonathan Tetelman, najbardziej pożądany obecnie tenor świata. Retransmisja koncertu "90. urodziny Pavarottiego” w zamojskim kinie 17 maja i 4 czerwca 2026 o godz. 14:30.
Zobacz materiałKobiecy wieczór w Stylowym
dodano: 21.04.2026Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza Panie na spotkanie filmowe w kobiecym gronie. Na ekranie MICHAEL - filmowa opowieść o życiu i dziedzictwie jednego z najbardziej wpływowych artystów w historii. Kobiecy wieczór w Stylowym już 24 kwietnia 2026 o godz. 18:00. Przed filmem niespodzianki dla Pań.
Zobacz materiałNowi ochotnicy w szeregach 2 LBOT. Ponad 120 mieszkańców regionu rozpoczęło szkolenie
dodano: 14.05.2026W czwartek, 14 maja br., od wczesnych godzin porannych przed bramą koszar na Majdanku w Lublinie pojawili się nowi kandydaci do Terytorialnej Służby Wojskowej. W szeregi 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej wcielono 79 ochotników rozpoczynających szkolenie podstawowe i 45 rezerwistów, którzy odbędą szkolenie wyrównawcze.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)