Fałszywe dokumenty na granicy polsko - białoruskiej
dodano: 01.02.2023Dwaj podróżni próbowali przekroczyć granicę polsko – białoruską posługując się podejrzanymi dokumentami. Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Terespola w obu przypadkach wykryli fałszerstwo.
30 stycznia br., funkcjonariusze NOSG z Placówki w Terespolu, na terenie drogowego przejścia granicznego w Kukurykach, na kierunku wyjazdowym z Polski, przerwali podróż obywatelowi Ukrainy. Mężczyzna był kierowcą zestawu ciężarowego. Do kontroli granicznej okazał węgierskie świadectwo kierowcy, które prawdopodobnie zostało sfałszowane. Gruntowne zbadanie dokumentu potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy.
Kolejnego dnia, tym razem na terenie drogowego przejścia granicznego w Terespolu, na kierunku wjazdowym do Polski, funkcjonariusze NOSG zatrzymali obywatela Rosji, który podróżował jako pasażer samochodu osobowego. Podczas prowadzonej kontroli granicznej, okazał on do kontroli austriacką kartę pobytu. Dokładna analiza dokumentu z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu wykazała, iż został on sfałszowany. W paszporcie cudzoziemca mundurowi odkryli również fałszywe odbitki stempli greckiej i włoskiej kontroli granicznej.
W obu sprawach wszczęto postępowania przygotowawcze. Fałszywe dokumenty zostały zabezpieczone, zaś nieuczciwi podróżni odpowiedzą teraz za przerobienie dokumentu i posłużenie się nim jako autentycznym oraz usiłowanie przekroczenia wbrew przepisom granicy Rzeczypospolitej Polskiej. Czyn ten usankcjonowany jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas prowadzonych odpraw granicznych ujawnili w ubiegłym roku ponad 1800 fałszerstw różnych dokumentów, przedstawianych do kontroli przez podróżnych.
Nadbużański Oddział Straży Granicznej
Aktualności
więcej-
Tragiczna doba na drodze i torach. Dwa śmiertelne wypadki
- 4-latek sam i bez ubrania przyszedł do sklepu. Policjanci wyjaśniają sprawę
- Zatrzymaliśmy 43-latka poszukiwanego listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania!
- II Dobroczynna Noc Muzeów
- Dzień otwarty w zamojskiej synagodze
- Nowi ochotnicy w szeregach 2 LBOT. Ponad 120 mieszkańców regionu rozpoczęło szkolenie
- Kino przyjazne sensorycznie
- 17. Przegląd Nowego Kina Francuskiego
Komentowane Aktualności
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Zderzenie osobówki z ciągnikiem, dwie osoby ranne (2)
- Dziękuję i życzę (1683)
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (281)
- Dachowanie na DK17 w Chomęciskach Małych (1)
- Wypadek z udziałem karetki (10)
- XXVI sesja Rady Miasta Zamość (608)
- Pożar lasu w powiecie biłgorajskim (5)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Ukradł rower bo nie chciał chodzić na piechotę
dodano: 05.05.2026Tarnogrodzcy policjanci odzyskali skradziony rower o wartości 2 000 złotych. 32 – latek, który dopuścił się kradzieży tłumaczył policjantom, że jego rower jest zepsuty a on nie chce chodzić na piechotę. Poszkodowana mieszkanka Tarnogrodu odzyskała swoją własność, a 32 – latek odpowie za kradzież. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Zobacz materiałMedyka: tajemnicze grzyby wykryte przez SG i KAS
dodano: 12.05.2026Funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Służby Celno-Skarbowej udaremnili próbę przemytu nietypowego towaru na przejściu granicznym w Medyce. Podczas kontroli przesyłek pocztowych ujawniono ponad 5 kilogramów suszonych grzybów mogących należeć do gatunków halucynogennych.
Zobacz materiałZamojski Dom Kultury rozpoczyna akcję promującą 51. Zamojskie Lato Teatralne!
dodano: 04.05.2026Czy jesteście uważni? Oto, co proponują…
Zobacz materiałWeekend z 23. Festiwalem Millenium Docs Against Gravity
dodano: 05.05.2026Weekend z 23. Festiwalem Millenium Docs Against Gravity (15-17.05.2026) Zachęcamy do obejrzenia pięciu hitów 23. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity w ramach Weekendu z Festiwalem MDAG! Tegoroczna edycja festiwalu przebiega pod hasłem “Poszukiwania”. To poszukiwania twórców i twórczyń - najlepszych sposobów na opowiadanie o rzeczywistości, ale to również poszukiwania naszej publiczności - wiedzy, inspiracji i narzędzi do zrozumienia świata. Millennium Docs Against Gravity to jeden z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie, prezentujący kino z najwyższej półki. Weekend z Festiwalem MDAG w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu w dniach 15-17 maja 2026.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)