Muzeum Zamojskie podsumowuje miniony rok
dodano: 09.02.2023Za nami bardzo pracowity, wyjątkowy i ważny rok, w którym wiele się działo. Odwiedziło nas ponad 55 000 osób za co bardzo dziękujemy! Muzeum Zamojskie zwiedziło 17 698 osób, a Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał Oddział Muzeum Zamojskiego 37 155 osób. Nasi Goście oprócz wystaw stałych mogli zwiedzać również ekspozycje czasowe. W 2022 roku udostępniliśmy w przestrzeni Muzeum Zamojskiego i Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał oraz w Galerii Rzeźby łącznie 17 wystaw czasowych.
W Muzeum Zamojskim nadal prowadzimy projekt w cyklu dwuletnim pt. „Monarchowie, prezydenci i premierzy...”, który otrzymał dofinasowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. W Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał zrealizowaliśmy projekt upamiętniający 80. rocznicę wysiedleń ludności Zamojszczyzny pt. „Dzieci – najmłodsze ofiary wojny...”. Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Muzeum Historii Polskie w ramach programu Patriotyzm Jutra.
Tradycyjnie wiele miejsca w swojej działalności Muzeum poświęciło edukacji. W naszej ofercie znalazły się wykłady, lekcje muzealne i warsztaty. Przeprowadziliśmy łącznie 91 spotkań, w których uczestniczyło ok. 2 000 osób.
* W mediach społecznościowych jesteśmy obecni na: Facebooku, Instagramie i możecie oglądać nas na YouTubie.
* Muzeum Zamojskie na Facebooku obserwuje: 2300 osób a Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał 2096 osób.
* Muzeum Zamojskie na Instagramie śledzi: 845 osób, a Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał – 904 osoby.
* Na YouTube nasze treści zobaczyło ok. 50 000 osób.
Kinga Kołodziejczyk
Muzeum Zamojskie w Zamościu
Aktualności
więcej-
Tragiczna doba na drodze i torach. Dwa śmiertelne wypadki
- 4-latek sam i bez ubrania przyszedł do sklepu. Policjanci wyjaśniają sprawę
- Zatrzymaliśmy 43-latka poszukiwanego listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania!
- II Dobroczynna Noc Muzeów
- Dzień otwarty w zamojskiej synagodze
- Nowi ochotnicy w szeregach 2 LBOT. Ponad 120 mieszkańców regionu rozpoczęło szkolenie
- Kino przyjazne sensorycznie
- 17. Przegląd Nowego Kina Francuskiego
Komentowane Aktualności
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Zderzenie osobówki z ciągnikiem, dwie osoby ranne (2)
- Dziękuję i życzę (1683)
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (281)
- Dachowanie na DK17 w Chomęciskach Małych (1)
- Wypadek z udziałem karetki (10)
- XXVI sesja Rady Miasta Zamość (608)
- Pożar lasu w powiecie biłgorajskim (5)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Głos młodzieży w służbie pamięci – finał konkursu "Silni Polską!”
dodano: 20.04.2026W dniach 13–15 kwietnia 2026 r. mieszkańcy Zamościa oraz lokalna młodzież wzięli udział w cyklu wydarzeń poświęconych tragicznej historii wysiedleń na Zamojszczyźnie. Projekt, realizowany w ramach ogólnopolskiego konkursu Instytutu Pamięci Narodowej „Silni Polską!”, zwieńczyła uroczysta premiera filmu dokumentalnego w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał.
Zobacz materiałTango dla starszej młodzieży
dodano: 13.05.2026Zamojski Dom Kultury zaprasza starszą młodzież – solo i w parach 28 maja i 11 czerwca 2026 r. do Zamojskiej Akademii Kultury, II piętro Wytwórnia Kultury
Zobacz materiał2 LBOT na konferencji STOMOZ - medycyna i wojsko w jednym systemie
dodano: 24.04.2026W dniach 22-24 kwietnia 2026 r. w Modlinie odbywa się konferencja „Przygotowanie i wykorzystanie podmiotów medycznych dla potrzeb Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej”, organizowana przez Oddział Warszawski Stowarzyszenia Menedżerów Opieki Zdrowotnej (STOMOZ). Wydarzenie objęte zostało patronatem honorowym Wojewody Mazowieckiego.
Zobacz materiałWspólne patrole policjantów i Straży Leśnej. Razem dbamy o bezpieczeństwo w lasach Roztocza
dodano: 04.05.2026W miniony weekend policjanci ze Zwierzyńca i Krasnobrodu wspólnie z funkcjonariuszami Straży leśnej patrolowali tereny leśne dbając o bezpieczeństwo osób korzystających z uroków Roztocza oraz chroniąc unikatową przyrodę regionu. Wspólne patrole jeszcze nie raz pojawią się w lasach Roztocza, aby monitorować zachowanie osób przebywających na terenach leśnych i reagować na wszelkie przypadki łamania prawa.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)