Jedziemy na Grüne Woche!
dodano: 12.01.2011Certyfikowane miody pitne z Lublina, baranowskie wędliny i rybne przysmaki z podopolskiego gospodarstwa - to tylko część menu, jakie zaoferujemy zwiedzającym 76 Międzynarodowe Targi "Grüne Woche" (Zielony Tydzień) w Berlinie. Smakowita promocja regionu lubelskiego wystartuje w piątek, 21 stycznia w hali nr 11. Smakoszy z całego świata jadłem najwyższej jakości kusić będziemy do niedzieli, 30 stycznia włącznie.
Na regionalnej ekspozycji przygotowanej przez Departament Rolnictwa i Środowiska Urzędu Marszałkowskiego znajdą się także wyroby mleczarskie z Łaszczowa i Ryk, smakowite miody i produkty pszczelarskie z Łukowej oraz żeń-szeń w różnej postaci z ekologicznej plantacji koło Fajsławic. Nie zabraknie również sztandarowych sękaczy podlaskich z Międzyrzeca. Przypomnijmy, że większość rarytasów eksponowanych na lubelskim stoisku została wpisana na ministerialną Listę Produktów Tradycyjnych, a gama lubelskich miodów pitnych szczyci się już unijnym certyfikatem Gwarantowana Tradycyjna Specjalność.
Udział Lubelszczyzny w "Zielonym Tygodniu" będzie szczególnym wydarzeniem, gdyż Polska przyjęła w tym roku tytuł kraju partnerskiego targów. Oznacza to, że Polska, a tym samym nasza narodowa żywność, będzie obecna we wszystkich działaniach promocyjnych tej prestiżowej imprezy. Ponadto przypadnie nam organizacja ceremonii otwarcia, która co roku jest bardzo ważnym wydarzeniem dla całej branży rolno-spożywczej. Koordynować ją będzie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, jako główny organizator polskiej prezentacji w Berlinie. Mamy nadzieję, że dzięki doborowi najwyższej jakości specjałów z lubelskiej kuchni, region nasz nie tylko wzbudzi zainteresowanie niemieckich mediów i publiczności, ale także zyska szeroki międzynarodowy wydźwięk.
Aktualności
więcej-
Charytatywny koncert na Rynku Wielkim. Wszyscy gramy dla Dominiki
- Ulica Literacka 2026
- Obiecywali łatwy zarobek w Internecie. 30-latek stracił blisko 10 tysięcy złotych
- Ruszają zapisy na 44. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę
- Obywatel Ukrainy wydalony z Polski
- Uwaga! Ćwiczenia Alarmowe w Powiecie Zamojskim
- Wakacje z Wojskiem 3
- "Antygona w Nowym Jorku" Teatr im. J. Osterwy w Lublinie
Komentowane Aktualności
- Obywatel Uzbekistanu za organizowanie nielegalnej migracji został wydalony z Polski (1)
- Ulica Literacka 2026 (1)
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- 43-latek stracił panowanie nad motocyklem (1)
- XXIX sesja Rady Miasta Zamość (361)
- Zderzenie auta z quadem (8)
- Korowód Kultur (3)
- Dziękuję i życzę (1685)
- Mandat 1000 zł i 10 punktów dla 39-latki (2)
- Umowa na budowę PSZOK w Zamościu podpisana (12)
- Dziękuję i życzę (1685)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Owocowy zawrót głowy - warsztaty dla dzieci
dodano: 12.07.2026Kolorowo, smacznie i kreatywnie! Zapraszamy dzieci na pełne dobrej zabawy warsztaty, które odbędą się w Zamojskiej Akademii Kultury, ul. Akademicka 8 w Wytwórni Kultury.
Zobacz materiałStanisław Brach w Muzeum Zamojskim. Wernisaż wystawy „Rzeźba w porcelanie” już 11 lipca!
dodano: 06.07.2026Już 11 lipca 2026 roku o godz. 16.00 Muzeum Zamojskie zaprasza na wernisaż wystawy „Rzeźba w porcelanie” autorstwa Stanisława Bracha – jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich rzeźbiarzy i profesora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wydarzenie odbędzie się w Galerii Rzeźby Prof. Mariana Koniecznego przy ul. Łukasińskiego 2B w Zamościu.
Zobacz materiałObywatel Uzbekistanu za organizowanie nielegalnej migracji został wydalony z Polski
dodano: 14.07.2026Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej doprowadzili do wydalenia z Polski obywatela Uzbekistanu. Mężczyzna był zaangażowany w proceder organizowania nielegalnej migracji z terytorium Białorusi do Polski. Przez okres 10 lat nie będzie mógł powrócić do Polski. Ma też zakaz wjazdu do krajów strefy Schengen.
Zobacz materiałOrla będzie jak nowa na całej długości. Wykonawca zrealizuje inwestycję ekspresowo
dodano: 25.06.2026Dzisiaj (25 czerwca) podpisano umowę. Prace ruszą na początku lipca. I jeśli nic nie pokrzyżuje planów, to do końca wakacji ulica Orla w Zamościu będzie jak nowa. I to mimo faktu, że formalnie firma DROGMOST ma na wykonanie tej inwestycji do ośmiu miesięcy.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)