Terytorialsi mają pomoc we krwi. Wakacyjne akcje HDK
dodano: 18.08.2023W tym roku lubelscy Terytorialsi „wpompowali” do systemu ratowania życia mieszkańców naszego regionu już ponad 300 litrów krwi. Honorowi dawcy krwi w mundurach nie ustają w organizowaniu akcji, również w okresie wakacji.
Wakacje to szczególnie trudny czas dla krwiodawstwa. W regionalnych centrach brakuje zapasów krwi, tak bardzo potrzebnej do ratowania życia ofiar wypadków, czy podczas planowych operacji w szpitalach. Lubelscy Terytorialsi zawsze chętnie odpowiadają na apele o krew, regularnie organizują zbiórki w swoich pododdziałach i odwiedzają lokalne centra krwiodawstwa. Od początku tego roku zebrali już ponad 300 litrów krwi.
Podczas tegorocznych wakacji żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej oddali już ponad 70 litrów krwi. Krwią podzielili się żołnierze z batalionów z Lublina, Dęblina i Zamościa. Z kolei na początku września planowana jest duża akcja HDK we wszystkich pięciu batalionach lubelskiej brygady OT.
Zbiórki krwi na rzecz społeczności lokalnych są wpisane w misję i zadania żołnierzy WOT. Od początku istnienia formacji, lubelscy Terytorialsi niezmiennie należą do liderów donacji krwi wśród brygad WOT. Obecnie w szeregach 2 Lubelskiej Brygady OT zarejestrowanych jest ok. 350 honorowych dawców krwi, którzy systematycznie dzielą się tym cennym darem, ratując życie i zdrowie osób potrzebujących tego cennego płynu.
Żołnierze 2 LBOT ponadto propagują ideę honorowego krwiodawstwa w środowisku żołnierskim, a także wśród swoich lokalnych społeczności, zachęcając do bezinteresownego oddawania krwi. Pamiętajmy, że dawcą krwi może zostać osoba zdrowa, w wieku od 18 do 65 roku życia, nieprzyjmująca na stałe żadnych leków, która pomyślnie przejdzie badania w punkcie dawstwa. Oddając jedną donację tj. 450 ml krwi możemy uratować życie nawet trzem osobom.
kpt. MARTA GABOREK
OFICER PRASOWY
2 LUBELSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ
Aktualności
więcej-
Tragiczna doba na drodze i torach. Dwa śmiertelne wypadki
- 4-latek sam i bez ubrania przyszedł do sklepu. Policjanci wyjaśniają sprawę
- Zatrzymaliśmy 43-latka poszukiwanego listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania!
- II Dobroczynna Noc Muzeów
- Dzień otwarty w zamojskiej synagodze
- Nowi ochotnicy w szeregach 2 LBOT. Ponad 120 mieszkańców regionu rozpoczęło szkolenie
- Kino przyjazne sensorycznie
- 17. Przegląd Nowego Kina Francuskiego
Komentowane Aktualności
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (273)
- Wypadek z udziałem karetki (10)
- Dziękuję i życzę (1681)
- XXVI sesja Rady Miasta Zamość (608)
- Pożar lasu w powiecie biłgorajskim (5)
- Potrącenie 59-letniej rowerzystki (6)
- Marcin Zamoyski Honorowym Obywatelem Zamościa (25)
- Dziękuję i życzę (1681)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Dzień otwarty w zamojskiej synagodze
dodano: 14.05.2026W niedzielę, 15 marca zapraszamy Państwa do bezpłatnego zwiedzania z przewodnikiem. Opowiemy, pokażemy, odpowiemy na pytania.
Zobacz materiałInwestycje, których chcą mieszkańcy. Wkrótce nabór wniosków do budżetu obywatelskiego Zamościa
dodano: 07.05.2026Cały miesiąc (od 11 maja do 12 czerwca) potrwa nabór wniosków do przyszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Zamościa. Na inwestycje zaproponowane i wybrane przez mieszkańców miasto zamierza wydać 3,6 mln zł.
Zobacz materiał"Pułapka" Grupy Teatralnej GLOSA z ZDK - spektakl familijny
dodano: 26.04.2026Zapraszamy na rodzinny spektakl "Pułapka" Grupy Teatralnej GLOSA z ZDK.
Zobacz materiałLednica 2026: zapisy na wyjazd młodzieży z naszej diecezji
dodano: 23.04.2026Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej zaprasza młodych do udziału w 30. Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych Lednica 2000, które odbędzie się 6 czerwca na Polach Lednickich. Jubileuszowe spotkanie będzie przeżywane pod hasłem „Genesis”.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)