Od 15 lat znęcał się nad żoną. 69-latek trafił do tymczasowego aresztu
dodano: 30.09.2023Na 3 miesiące został tymczasowo aresztowany 69 letni mieszkaniec gminy Krasnystaw. Mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. Na podstawie materiałów, policjanci ustalili, że trwało to od 15 lat. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
We wtorek krasnostawscy policjanci zatrzymali 69-letniego mężczyznę z gminy Krasnystaw, który będąc pod działaniem alkoholu wszczął awanturę ze swoją żoną. Jak ustalili policjanci mężczyzna znęca się nad kobietą od 15 lat stosując przemoc fizyczną i psychiczną. Oprawca wyzywał pokrzywdzoną słowami wulgarnymi, wyganiał z domu, uderzał, szarpał i groził pozbawieniem życia. Funkcjonariusze wdrożyli procedurę „Niebieskiej karty”. Jej celem jest zatrzymanie przemocy w rodzinie i uruchomienie zmiany zachowań pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa i przywrócenia godności osobom krzywdzonym.
Na podstawie zebranych dowodów Sąd Rejonowy w Krasnymstawie zadecydował, że najbliższe 3 miesiące 69-latek spędzi w tymczasowym areszcie. Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
http://www.niebieskalinia.info/
Jeśli doznajesz przemocy w rodzinie, nie obawiaj się skorzystać z pomocy. Skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji, dzielnicowym lub powiadom odpowiednie służby!
Nie pozostawaj obojętny!
Jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie, powiadom odpowiednie służby!
starszy sierżant. Anna Chuszcza
Aktualności
więcej-
Tragiczna doba na drodze i torach. Dwa śmiertelne wypadki
- 4-latek sam i bez ubrania przyszedł do sklepu. Policjanci wyjaśniają sprawę
- Zatrzymaliśmy 43-latka poszukiwanego listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania!
- II Dobroczynna Noc Muzeów
- Dzień otwarty w zamojskiej synagodze
- Nowi ochotnicy w szeregach 2 LBOT. Ponad 120 mieszkańców regionu rozpoczęło szkolenie
- Kino przyjazne sensorycznie
- 17. Przegląd Nowego Kina Francuskiego
Komentowane Aktualności
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (272)
- Wypadek z udziałem karetki (10)
- Dziękuję i życzę (1681)
- XXVI sesja Rady Miasta Zamość (608)
- Pożar lasu w powiecie biłgorajskim (5)
- Potrącenie 59-letniej rowerzystki (6)
- Marcin Zamoyski Honorowym Obywatelem Zamościa (25)
- Dziękuję i życzę (1681)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
45-latek poszukiwany czerwoną notą Interpolu za zabójstwo w Belgii i ucieczkę z więzienia zatrzymany w Lublinie
dodano: 28.04.2026Miał być nieuchwytny, a belgijski wymiar sprawiedliwości ścigał go czerwoną notą Interpolu oraz Europejskim Nakazem Aresztowania. Odsiadujący wyrok 27 lat za zabójstwo 45-letni obywatel Ukrainy po ucieczce z zakładu karnego w Belgii swoją wolnością cieszył się jedynie do momentu, aż na jego trop wpadli policjanci z KMP w Lublinie. Finał zasadzki rozegrał się na jednym z lubelskich parkingów, a w zatrzymaniu groźnego przestępcy brali udział również lubelscy „Łowcy Głów” i kontrterroryści. Teraz mężczyzna czeka w areszcie na ekstradycję.
Zobacz materiałOstatnie poprawki przed sezonem turystycznym
dodano: 22.04.2026To ostatnie poprawki przed sezonem turystycznym. W Parku Miejskim w Zamościu ruszył we wtorek (21 kwietnia) remont jednego z mostków nad stawem.
Zobacz materiałWolne stanowiska w Garnizonie Zamość
dodano: 23.04.2026Wolne stanowiska w Garnizonie Zamość
Zobacz materiałDołącz do Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni!
dodano: 17.04.2026Wojska Obrony Cyberprzestrzeni to specjalistyczny komponent sił zbrojnych odpowiedzialny za zapewnienie bezpieczeństwa w kolejnej domenie operacyjnej jaką jest cyberprzestrzeń.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)