Rozbito zorganizowaną grupę przestępczą produkującą sterydy anaboliczne
dodano: 06.09.2024Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami lubelskiej Policji zlikwidowali zorganizowaną grupę przestępczą i nielegalną fabrykę sterydów anabolicznych oraz produktów medycznych. Na miejscu zabezpieczono linię produkcyjną oraz kilka tysięcy opakowań produktów. Jak wynika z ustaleń sprawcy stworzyli własną markę sterydów anabolicznych, a następnie w Internecie oferowali je do sprzedaży. Do sprawy zatrzymano 7 osób, a 5 z nich zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące.
Realizacja sprawy jest efektem podpisanego porozumienia i wspólnych działań ze strony funkcjonariuszy Wydziału Operacyjno-Śledczego Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie Ośrodek Zamiejscowy w Chełmie.
Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, iż na terenie województwa lubelskiego działa zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się produkcją i rozprowadzaniem na terenie Unii Europejskiej środków farmaceutycznych bez wymaganego zezwolenia. Operacyjni ustalili, że sprawcy stworzyli własną markę sterydów anabolicznych, a następnie w Internecie oferowali je do sprzedaży. Proceder miał trwać od 2019 roku. Członkowie grupy w tym czasie zrealizowali kilka tysięcy przesyłek. By nie dać się złapać, co jakiś czas zmieniali miejsce produkcji.
We wtorek, funkcjonariusze Straży Granicznej oraz policjanci z KMP w Lublinie, przy udziale Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego i Polskiej Agencji Antydopingowej weszli na jedną z posesji w Chełmie. Tam na gorącym uczynku zatrzymali osoby wytwarzające nielegalne produkty medyczne. Sprawcy kompletnie nie spodziewali się zatrzymania.
Funkcjonariusze podczas przeszukania zabezpieczyli linię produkcyjną, półprodukty oraz kilka tysięcy opakowań gotowych substancji farmaceutycznych. Łącznie w sprawie zatrzymanych zostało 7 osób w wieku od 31 do 48 lat.
Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wytwarzania i wprowadzania do obrotu bez zezwolenia produktów medycznych i sterydów anabolicznych oraz sprowadzenia zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób.
Wczoraj na wniosek śledczych 5 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych. Dwie osoby trafiły pod dozór. Dodatkowo zastosowano wobec nich poręczenia majątkowe i zakaz opuszczania kraju. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli pieniądze oraz samochody o łącznej wartości około 60 000 złotych.
Za te przestępstwa grozi do 8 lat więzienia.
Foto i wideo: KWP Lublin
Aktualności
więcej-
Teatralny Dzień Dziecka w ZDK
- Potrącenie 14-letniej cyklistki
- XVIII Zamojska Noc Muzeów
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu
- ZUS: Dni Osób z Niepełnosprawnościami
- Innowacyjne rozwiązania w Zamościu. Rozpoczyna się realizacja projektu GROW
- Kino Konesera w maju
- Świętuj z klasą Dzień Dziecka w kinie
Komentowane Aktualności
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Strefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca! (5)
- 54–latek kierował Skodą mając prawie 3 promile (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (248)
- Wypadek z udziałem karetki (7)
- Pożar lasu w powiecie biłgorajskim (5)
- Potrącenie 59-letniej rowerzystki (6)
- Marcin Zamoyski Honorowym Obywatelem Zamościa (25)
- 235. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja (8)
- 44-latek potrącił 10-letniego chłopca (1)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Przyjechał pijany po dziecko do przedszkola. 37-latek został wydalony z Polski
dodano: 27.04.2026Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 37-letni obywatel Ukrainy, który po pijaku przyjechał z 11-latkiem po drugie dziecko do przedszkola. Na mężczyznę uwagę zwrócili pracownicy placówki, którzy powiadomili o wszystkim policjantów drogówki. Zatrzymany usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz narażenia dziecka na niebezpieczeństwo. Na wniosek policjantów z 3. komisariatu został wydalony z Polski.
Zobacz materiałRekrutacja: 18 Zamojski Pułk Przeciwlotniczy
dodano: 22.04.2026Zapraszamy kandydatów na żołnierzy zawodowych we wszystkich korpusach.
Zobacz materiałOstatnie poprawki przed sezonem turystycznym
dodano: 22.04.2026To ostatnie poprawki przed sezonem turystycznym. W Parku Miejskim w Zamościu ruszył we wtorek (21 kwietnia) remont jednego z mostków nad stawem.
Zobacz materiałMajówka ze Sztukmistrzami w Zamościu
dodano: 24.04.2026Majówka ze Sztukmistrzami w Zamościu Rynek Wodny godz. 16:00-19:00
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)