Kierujący Renault jechał na zakazie i był poszukiwany
dodano: 27.01.202545-letni kierowca Renault na ul. Legionów w Zamościu przekroczył dozwoloną prędkość. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej okazało się, że kieruje pojazdem pomimo sądowego zakazu i dodatkowo jest poszukiwany do odbycia zastępczej kary aresztu oraz celem ustalenia miejsca pobytu. Mieszkaniec Zamościa odpowie za przestępstwo niestosowania się do orzeczonych przez sąd środków karnych oraz wykroczenie przekroczenia dozwolonej prędkości.
W miniony weekend policjanci zamojskiego ruchu drogowego na ulicy Legionów zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Renault. Powodem było przekroczenie przez mężczyznę dopuszczalnej prędkości o 17 km/h.
W czasie kontroli okazało się, że 45-latek z Zamościa nie powinien w ogóle wsiadać za kierownice samochodu, ponieważ jeden z wrocławskich sądów rejonowych wydał wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów.
Dalsza weryfikacja w policyjnych systemach informatycznych wykazała, że 45-latek był też poszukiwany przez sąd celem odbycia kilkunastu dni zastępczej kary aresztu oraz w celu ustalenia miejsca pobytu.
45-latek został przewieziony do zamojskiej komendy, gdzie policjanci wykonali z jego udziałem czynności służbowe. Mężczyzna nie trafił do aresztu, ponieważ skorzystał z danej przez sąd możliwości uwolnienia się od więzienia poprzez wpłatę określonej kwoty. Mieszkaniec Zamościa odpowie natomiast za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd środka karnego oraz wykroczenie dotyczące przekroczenia dozwolonej prędkości.
Przypominamy, że ignorowanie sądowego zakazu kierowania pojazdami jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5.
podkomisarz Dorota Krukowska – Bubiło
Aktualności
więcej-
Teatralny Dzień Dziecka w ZDK
- Potrącenie 14-letniej cyklistki
- XVIII Zamojska Noc Muzeów
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu
- ZUS: Dni Osób z Niepełnosprawnościami
- Innowacyjne rozwiązania w Zamościu. Rozpoczyna się realizacja projektu GROW
- Kino Konesera w maju
- Świętuj z klasą Dzień Dziecka w kinie
Komentowane Aktualności
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Strefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca! (5)
- 54–latek kierował Skodą mając prawie 3 promile (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (242)
- Pożar lasu w powiecie biłgorajskim (5)
- Potrącenie 59-letniej rowerzystki (6)
- Marcin Zamoyski Honorowym Obywatelem Zamościa (25)
- 235. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja (8)
- 44-latek potrącił 10-letniego chłopca (1)
- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (6)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów
dodano: 29.04.2026Około 6 km nowych ścieżek pieszo-rowerowych, 16 aktywnych przejść dla pieszych, 5 miejsc obsługi rowerów i infrastruktura dla cyklistów przy szkołach, a także elektryczne jednoślady udostępniane nieodpłatnie – to część zadań, jakie Miasto Zamość zrealizuje dzięki wysokiej, ponad 21-milionowej unijnej dotacji w ramach projektu, który pochłonie przeszło 27 mln zł. Projekt Zintegrowanego Systemu Elektromobilności MOF Zamościa realizowany jest wspólnie z gminą Zamość, ale zdecydowana większość inwestycji będzie wykonana na terenie miasta. Umowę o przyznaniu dotacji w wysokości 21 614 388,55 zl Rafał Zwolak, prezydent Zamościa podpisał w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego we wtorek, 28 kwietnia.
Zobacz materiałZUK i ZK nawiązują współpracę. Będą razem sprzątać Zamość
dodano: 20.04.2026Porozumienie między prezesem Zakładu Usług Komunalnych a dyrektorem Zakładu Karnego w Zamościu zostało podpisane. Dzięki temu osadzeni będą wspierać pracowników spółki w dbaniu o czystość w mieście. Pierwsza wspólna akcja jeszcze przed majowym weekendem. Będą na pewno kolejne. Ta współpraca przyniesie korzyści obu stronom.
Zobacz materiałJan Kondrak - koncert
dodano: 04.05.2026Zapraszamy na koncert Jana Kondraka - mistrzowskie wykonanie piosenki poetyckiej przy akompaniamencie gitary.
Zobacz materiałPrzyjechał pijany po dziecko do przedszkola. 37-latek został wydalony z Polski
dodano: 27.04.2026Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 37-letni obywatel Ukrainy, który po pijaku przyjechał z 11-latkiem po drugie dziecko do przedszkola. Na mężczyznę uwagę zwrócili pracownicy placówki, którzy powiadomili o wszystkim policjantów drogówki. Zatrzymany usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz narażenia dziecka na niebezpieczeństwo. Na wniosek policjantów z 3. komisariatu został wydalony z Polski.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)