Zmiany w PKD
dodano: 07.02.2025Od 1 stycznia 2025 r. zmieniła się Polska Klasyfikacja Działalności.
W praktyce przedsiębiorcy, którzy mieli firmę w 2024 r. powinni sprawdzić jak zmieniły się kody PKD dotyczące ich działalności, celem podania kompletu kodów z PKD 2025. Z kolei rozpoczynający działalność w 2025 r. już muszą stosować PKD 2025 r., rejestrując firmę w CEIDG.
W związku z powyższym wszystkie rodzaje wniosków dotyczące wpisów przedsiębiorców w CEIDG składane po raz pierwszy po w/w dacie, muszą zawierać zmianę wpisu w sekcjach określających rodzaje działalności ze wskazaniem wszystkich nowych kodów PKD.
Aktualności
więcej-
Teatralny Dzień Dziecka w ZDK
- Potrącenie 14-letniej cyklistki
- XVIII Zamojska Noc Muzeów
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu
- ZUS: Dni Osób z Niepełnosprawnościami
- Innowacyjne rozwiązania w Zamościu. Rozpoczyna się realizacja projektu GROW
- Kino Konesera w maju
- Świętuj z klasą Dzień Dziecka w kinie
Komentowane Aktualności
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Strefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca! (5)
- 54–latek kierował Skodą mając prawie 3 promile (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (238)
- Pożar lasu w powiecie biłgorajskim (5)
- Potrącenie 59-letniej rowerzystki (6)
- Marcin Zamoyski Honorowym Obywatelem Zamościa (25)
- 235. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja (8)
- 44-latek potrącił 10-letniego chłopca (1)
- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (6)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Podsumowanie "Majówki" na drogach Lubelszczyzny
dodano: 04.05.2026Majowy weekend już za nami. Przez te kilka dni nad bezpieczeństwem osób podróżujących przez nasz region czuwali policjanci. Od 1 do 3 maja na drogach Lubelszczyzny doszło do 11 wypadków drogowych, w których 1 osoba zginęła, zaś 11 odniosło obrażenia. Odnotowaliśmy także 111 kolizji drogowych, zatrzymali 62 nietrzeźwych kierujących.
Zobacz materiałZielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew
dodano: 22.04.2026Trzydzieści dorodnych sadzonek kilku gatunków drzew posadzili w środę (22 kwietnia) nad Łabuńką członkowie Rotary Clubu z Zamościa, na czele z jego prezydentem Ryszardem Antosem i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Orląt Lwowskich „dowodzeni” przez wicedyrektor Bożenę Wieczorek. To była już 9. odsłona akcji „Zielone płuca dla Zamościa”.
Zobacz materiał32. Jarmark Hetmański- Festiwal Produktu Lokalnego
dodano: 15.04.2026Zapraszamy do udziału w 32. Jarmarku Hetmańskim – Festiwalu Produktu Lokalnego 6 - 7 czerwca 2026 r. Zespół Staromiejski w Zamościu Zgłoszenia przyjmujemy do 29 maja 2026 r.
Zobacz materiałWspólne patrole policjantów i Straży Leśnej. Razem dbamy o bezpieczeństwo w lasach Roztocza
dodano: 04.05.2026W miniony weekend policjanci ze Zwierzyńca i Krasnobrodu wspólnie z funkcjonariuszami Straży leśnej patrolowali tereny leśne dbając o bezpieczeństwo osób korzystających z uroków Roztocza oraz chroniąc unikatową przyrodę regionu. Wspólne patrole jeszcze nie raz pojawią się w lasach Roztocza, aby monitorować zachowanie osób przebywających na terenach leśnych i reagować na wszelkie przypadki łamania prawa.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)