VI Wojewódzki Konkurs na Palmę i Pisankę Wielkanocną
dodano: 12.03.2025Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Muzeum Wsi Lubelskiej, zapraszają do udziału w szóstej edycji Wojewódzkiego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną. Zgłoszenia prac trwają do 20 marca br., dostarczanie prac od 24 do 27 marca br. a uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 6 kwietnia br. w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie.
Uczestnikiem konkursu może zostać każdy mieszkaniec województwa lubelskiego, którego praca zostanie zakwalifikowana przez właściwy urząd gminy lub wyznaczoną przez niego instytucję kultury znajdującą się na terenie województwa lubelskiego. Do udziału w konkursie szczególnie zapraszamy rękodzielników i twórców ludowych, artystów plastyków, członków kół gospodyń wiejskich, a także dzieci i młodzież szkolną.
W VI. Wojewódzkim Konkursie na Palmę i Pisankę obowiązuje podział na cztery kategorie konkursowe:
a) pisanka wielkanocna wykonana techniką TRADYCYJNĄ,
b) pisanka wielkanocna wykonana techniką WSPÓŁCZESNĄ,
c) palma wielkanocna wykonana techniką TRADYCYJNĄ,
d) palma wielkanocna wykonana techniką WSPÓŁCZESNĄ.
W każdej z w/w kategorii konkursowych zostaną wytypowani laureaci i wyróżnieni w dwóch podkategoriach wiekowych:
a) dzieci i młodzież do 18 roku życia,
b) dorośli.
W poszczególnych kategoriach wiekowych prace mogą być wykonane indywidualnie lub grupowo. Prace grupowe podlegają takiej samej ocenie i sposobowi nagradzania, jak prace indywidualne. Prace musza być wykonane osobiście przez uczestników.
- Pisanki tradycyjne muszą być wykonane zgodnie z technikami tradycyjnymi wraz z dawnymi wzorami charakterystycznymi dla Lubelszczyzny i jej subregionów.
- Pisanki współczesne muszą być zbliżone wielkościowo do naturalnej wielkości jaj (np. kurzych, gęsich, strusich). Materiały i technika wykonania jest dowolna.
- Palmy tradycyjne, jak i współczesne, nie mogą przekraczać wysokości jednego metra (mierząc samą część ozdobną).
- Palmy tradycyjne muszą być wykonane wyłącznie z naturalnych surowców.
Do każdej pracy muszą być dołączone (czytelnie wypełnione w wersji papierowej) przez uczestnika/uczestników:
a) karta zgłoszeniowa (załącznik nr 1),
b) metryczka zawierająca: wiek, imię i nazwisko uczestnika albo nazwę zespołu – autorzy
pracy, nazwę gminy, z której jest wytypowana praca i kategorię, w której została zgłoszona
(załącznik nr 2) – w przypadku palmy trwale przymocowana do pracy konkursowej, w przypadku
pisanki umieszczona wraz z nią wewnątrz opakowania,
c) zdjęcie pracy (przypięte do karty zgłoszeniowej).
Starostwa powiatowe, wysyłają komplety dokumentów wraz z załączonym zdjęciem wybranej pracy w wersji cyfrowej do dnia 20 marca 2025 r.
Natomiast prace konkursowe wraz z wypełnionymi kartami zgłoszeniowymi oraz z załącznikami dostarczają do 27 marca 2025 r.
W konkursie każda gmina z terenu województwa lubelskiego może wytypować po jednej pracy z każdej kategorii konkursowej, czyli maksymalnie cztery prace.
Termin dostarczania zgłoszeń oraz prac do Starostwa Powiatowego w Zamościu upływa 18 marca 2025 r. o godzinie 15:00, pok. 118, I piętro
Uroczyste podsumowanie konkursu wraz z ogłoszeniem wyników odbędzie się 6 kwietnia 2025 r. o godz. 12:00 we Foyer Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (Plac Teatralny 1, 20-029 Lublin, poziom +1).
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie kompletu dokumentów oraz podpisanie oświadczeń.
Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami regulaminu konkursu.
Szczegółowe informacje w Regulaminie: Link do Regulaminu
Strona konkursu: Link do strony
Karta zgłoszenia: Link do karty zgłoszenia
Metryczka: Link do metryczki
Aktualności
więcej-
Bezpłatne szkolenia: zapobiegaj wypadkom przy pracy
- Orla będzie jak nowa na całej długości. Wykonawca zrealizuje inwestycję ekspresowo
- „Rzeźba w porcelanie” – wystawa Stanisława Bracha
- Wakacyjna podróż do roku 1926. Muzeum Zamojskie zaprasza dzieci i młodzież na wyjątkowe warsztaty
- „Kanclerskie Czwartki”
- 800 plus – nie zapomnij o wniosku!
- Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej Polskiej
- Lato w kinie
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (682)
- Zderzenie dwóch osobówek na rondzie (9)
- Pijany kierowca dachował w Jacni i uciekł (1)
- Zderzenie citroena z volkswagenem (1)
- Protest w obronie Roberta Bąkiewicza (60)
- Prezydent o aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (87)
- Nietrzeźwa 33-latka uratowana z zalewu (1)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Międzyosiedlowe rozgrywki piłkarskie
dodano: 03.06.2026Rusza nabór drużyn do międzyosiedlowych rozgrywek piłkarskich w ramach PRO Festiwalu 2026!
Zobacz materiałCo nas różni? - spotkanie przy kawie
dodano: 16.06.2026Zapraszamy Państwa na spotkanie – rozmowę o tym co nas różni w kontekście hasła 51. Zamojskiego Lata Teatralnego, czyli: JEST PÓŹNO.
Zobacz materiałSzturm Twierdzy Zamość 2026
dodano: 05.06.2026W przyszłym tygodniu (12-14 czerwca) odbędzie się impreza, bez której trudno wyobrazić sobie kalendarz wydarzeń w naszym mieście. To już 22. Szturm Twierdzy Zamość. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.
Zobacz materiał800 plus – nie zapomnij o wniosku!
dodano: 25.06.2026Jeszcze tylko kilka dni zostało, by przesłać wniosek o 800+ tak, by dostać świadczenie na dziecko za cały nowy okres wypłat. Termin mija 30 czerwca. Kto się spóźni, otrzyma 800+ dopiero od miesiąca złożenia wniosku.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)