Nietrzeźwy kierujący na zakazie
dodano: 09.04.202552-latek kierując Peugeot złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Jego nieodpowiedzialną jazdę przerwali policjanci biłgorajskiej drogówki zatrzymując go do kontroli drogowej. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem i odpowie za popełnione przestępstwa.
Wczoraj w godzinach popołudniowych policjanci ruchu drogowego z biłgorajskiej w miejscowości Długi Kąt zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Peugeotem. Kierowcą był 52 letni mieszkaniec gminy Józefów. Jednym z elementów kontroli było sprawdzenie stanu trzeźwości kierującego. Policyjne badanie wykazało, że 52 latek był nietrzeźwy, w wydychanym powietrzu miał prawie 3 promile alkoholu.
Po sprawdzeniu kierowcy w systemach informatycznych policjanci ustalili, że mężczyzna ma zatrzymane prawo jazdyposiadał też zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany wobec niego przez Sąd Rejonowy w Biłgoraju oraz decyzję Starosty Biłgorajskiego o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Kierujący wkrótce przed sądem odpowie za popełnione przestępstwa.
Apelujemy o trzeźwość za kierownicą i stosowanie się do sądowych orzeczeń.
Przypominamy, że niestosowanie się do orzeczonego przez sąd środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Taką samą wysokość kary przewiduje kodeks wobec kierowcy, który w czasie obowiązywania zakazu kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości. Natomiast na dwa lata wiezienia sąd może skazać za kierowanie pojazdem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień.
aspirant Joanna Klimek
Aktualności
więcej-
DAWID ANDRES - PRZEZ AMAZONIĘ DO TELEWIZJI spotkanie z podróżnikiem
- Miasto Zamość otrzymało sprzęt łączności radiowej
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz
- Inwestycje, których chcą mieszkańcy. Wkrótce nabór wniosków do budżetu obywatelskiego Zamościa
- To będzie jedyny taki ZOL w regionie. Inwestycja w „starym” szpitalu zmierza do finału
- Nielegalne papierosy i e-papierosy – kontrola w sortowni przesyłek i na granicy
- Zatrzymani za pobicie i wpływanie groźbą na świadka odpowiedzą przed sądem
- Świadczenia dla rodziców – internetowe szkolenie ZUS
Komentowane Aktualności
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Strefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca! (5)
- 54–latek kierował Skodą mając prawie 3 promile (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (236)
- Pożar lasu w powiecie biłgorajskim (5)
- Potrącenie 59-letniej rowerzystki (6)
- Marcin Zamoyski Honorowym Obywatelem Zamościa (25)
- 235. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja (8)
- 44-latek potrącił 10-letniego chłopca (1)
- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (6)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
ZUK i ZK nawiązują współpracę. Będą razem sprzątać Zamość
dodano: 20.04.2026Porozumienie między prezesem Zakładu Usług Komunalnych a dyrektorem Zakładu Karnego w Zamościu zostało podpisane. Dzięki temu osadzeni będą wspierać pracowników spółki w dbaniu o czystość w mieście. Pierwsza wspólna akcja jeszcze przed majowym weekendem. Będą na pewno kolejne. Ta współpraca przyniesie korzyści obu stronom.
Zobacz materiałÓsmoklasisto, Ósmoklasistko! Rusza rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2026/2027
dodano: 28.04.2026Jeśli jesteś uczniem 8 klasy i szukasz kierunku, który daje realne umiejętności i przyszłościowe perspektywy, poznaj trzy projekty pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej: CYBER.MIL z Klasą, OPW i BOW.
Zobacz materiał“Opowieści, które budują markę – warsztat narracji, promocji i dziedzictwa”
dodano: 04.05.2026Biuro Informacji Turystycznej i Promocji Miasta w Zamościu jako organizator XXII Szturmu Twierdzy Zamość (12-14.06.2026 r.) serdecznie zaprasza do udziału w konferencji “Opowieści, które budują markę – warsztat narracji, promocji i dziedzictwa”. Spotkanie będzie poświęcone zagadnieniom związanym z promocją miejsc poprzez dziedzictwo kulturowe i historyczne. Jego głównym celem jest wyposażenie uczestników w praktyczną wiedzę m.in. na temat nowoczesnych narzędzi promocji i edukacji o dziedzictwie, storytellingu oraz historii jako potencjału promocyjnego.
Zobacz materiałKAS i SG rozbiły grupę przestępczą, która przemycała papierosy za pomocą balonów meteorologicznych
dodano: 29.04.2026• Lubelska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wspólnie z Nadbużańskim Oddziałem Straży Granicznej (NOSG) rozbiły grupę przestępczą, która przemycała papierosy z Białorusi. • Do przemytu wykorzystano 160 balonów metrologicznych. • Zatrzymano 34-letniego obywatela Białorusi, który kierował grupą.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)