Przejedź się razem z nami!
dodano: 28.04.2026W dniach 1–2 maja 2026 r. na Rynku Solnym w Zamościu odbędzie się wydarzenie inaugurujące sezon 2026 w ramach ogólnopolskiej trasy motoryzacyjnej organizowanej przez Fundację Fun and Drive Dzieciom.
W programie przewidziano prezentację samochodów sportowych oraz możliwość przejazdów dla uczestników wydarzenia. Na miejscu pojawią się m.in. pojazdy marek Lamborghini, Ferrari, McLaren, Nissan oraz BMW. Część pojazdów została poddana modyfikacjom zwiększającym ich osiągi.
Wydarzenie ma charakter otwarty i skierowane jest do szerokiego grona odbiorców, w tym rodzin z dziećmi. W programie przewidziano również strefy rekreacyjne dla najmłodszych, zlokalizowane na Rynku Solnym oraz Rynku Wielkim. Wśród atrakcji znajdą się m.in. dmuchańce, motorki dla dzieci, animacje, gry i zabawy.
Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć oraz zajęcia miejsca za kierownicą wybranych pojazdów.
Wydarzeniu towarzyszy zbiórka charytatywna prowadzona przez Fundację Fun and Drive Dzieciom na zakup kolejnych karetek dla dzieci. Dotychczas, dzięki podobnym inicjatywom, udało się sfinansować trzy nowoczesne ambulansy. Środki z tegorocznej edycji zostaną przeznaczone na zakup kolejnego pojazdu oraz sprzętu medycznego.
Dla osób wspierających zbiórkę przewidziano możliwość udziału w przejazdach samochodami oraz korzystania z wybranych atrakcji.
Termin wydarzenia:
1 maja 2026 r. (piątek), godz. 12:00–21:00
2 maja 2026 r. (sobota), godz. 10:00–21:00
Miejsce:
Rynek Solny w Zamościu
Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fun and Drive Dzieciom.
Aktualności
więcej-
Lato w kinie
- Tata na urlopie z dzieckiem – to już nie rzadkość
- Nordic Walking dla Seniorów w Parku Miejskim
- XXVII Zamojskie Dni Folkloru
- Zaproszenie na XXVII Powiatowe Igrzyska LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi – Święto Sportu Powiatu Zamojskiego – IV Powiatowa „Aktywna Wieś”
- XXIII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Eurofolk - Zamość 2026"
- OPW z dronem, przyszłość zaczyna się dziś!
- Jadąc na interwencję zauważyli leżący na dachu pojazd. Wewnątrz znajdował się ranny mężczyzna
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (602)
- Protest w obronie Roberta Bąkiewicza (57)
- Prezydent o aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (87)
- Nietrzeźwa 33-latka uratowana z zalewu (1)
- Fałszywy alarm (2)
- ks. Krystian Kotulski (46)
- Śp. prof. zw. dr hab. n. med. Krzysztof Marczewski (6)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Odpowiedzą karnie za przemyt papierosów z Białorusi do Polski
dodano: 01.06.2026Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej , działając wspólnie z funkcjonariuszami lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zamościu, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Jej członkowie trudnili się przemytem papierosów z terytorium Białorusi do Polski, wykorzystując do tego celu składy pociągów towarowych. Do sprawy zatrzymano siedmiu mężczyzn. Grozi im teraz kara pozbawiania wolności w wymiarze od 3 miesięcy do 10 lat.
Zobacz materiałRenciści i najmłodsi emeryci dorobią więcej
dodano: 10.06.2026Pracujesz na rencie albo wcześniejszej emeryturze? Od czerwca możesz więcej dorobić do swojego świadczenia bez obawy o jego obniżenie.
Zobacz materiałZnęcał się nad rodziną i groził śmiercią. Recydywista trafił do aresztu
dodano: 12.06.2026Na trzy miesiące do aresztu trafił 57-letni mieszkaniec gminy Kraśniczyn podejrzany o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad swoją rodziną. Mężczyzna działał w warunkach recydywy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.
Zobacz materiałXXIII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Eurofolk - Zamość 2026"
dodano: 11.06.2026INFORMACJE DLA WYSTAWCÓW DOSTĘPNE POD LINKIEM https://zamojszczyzna.com.pl/eurofolk-2026-informacje-dla-wystawcow/
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)