MZK Zamość z niespodzianką na majówkę. Jazda po mieście bez biletów
dodano: 29.04.2026Wyjątkowy prezent robi Miejski Zakład Komunikacji w Zamościu mieszkańcom miasta. W piątek, 1 maja autobusami spółki będzie można jeździć bez kupowania biletów.
Tego dnia komunikacja miejska ma funkcjonować według świątecznego rozkładu jazdy. Miejska spółka postanowiła zrobić prezent mieszkańcom i dać możliwość przejechania się nowiutkimi autobusami elektrycznymi.
– Tego dnia wszystkie linie miejskie będą obsługiwane wyłącznie przez nasze nowe autobusy elektryczne. I na żadnej nie trzeba będzie kupować biletów – zapowiada Sławomir Ożgo, prezes MZK Zamość.
Wyjaśnia, że pomysł wziął się stąd, by w świątecznych okolicznościach dać Zamościankom i Zamościanom możliwość „przetestowania” nowych pojazdów, ale jednocześnie zachęcić jak największą liczbę osób do tego, by zostawić własne auta w domach, a skorzystać w majówkę z transportu publicznego.
Przypomnijmy, że tabor MZK wzbogacił się właśnie o 14 ekologicznych, elektrycznych autobusów dostarczonych przez MAN Polska. Zakup pojazdów, a także ładowarek do nich to realizacja projektu wartości ok. 44 mln zł, a aż 88 procent tej kwoty stanowią środki z Krajowego Planu Odbudowy.
Jacek Bełz
Aktualności
więcej-
Wypadek na quadzie
- Rozpoczął się 14. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”
- Jedyna na świecie Orkiestra Księżniczek. Koncert Wiedeński
- Będzie Pani zadowolona! - komedia o romansach i remontach
- Daria ze Śląska i Marcel Tułacz gwiazdami finału 14. ZFF „Spotkania z historią”
- POCIĄGI - niezwykła podróż przez historię XX wieku - spotkanie z Maciejem Drygasem
- III Zamojski Orszak Dziejów
- Seniorka oszukana metodą na policjanta i prokuratora
Komentowane Aktualności
- XIII Piesza Zamojska Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych - 22.08.2026 (1)
- Wakacje dobiegają końca. Na uczniów z Zamościa będą czekać wyremontowane szkoły (1)
- Nowa leśmianowska rzeźba w Zamościu. Odsłonięcie w sobotę (2)
- Pół miliona dla szpitala. Poradnie bardziej dostępne dla pacjentów (3)
- Będzie bezpieczne przejście przy ul. Sadowej. Zamość ma na to pieniądze (2)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (2)
- Charytatywny koncert na Rynku Wielkim. Wszyscy gramy dla Dominiki (3)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Święto Wojska Polskiego w Zamościu (40)
- Pozrywane dachy z domów i budynków gospodarczych (1)
- Zaćmienie Słońca na Zamojszczyźnie (53)
- Oszuści zatrzymani zaraz po wyłudzeniu pieniędzy (1)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (63)
- Cztery osoby w szpitalu po dachowaniu Renault (2)
- XXIV sesja Rady Miasta Zamość (801)
- Dziękuję i życzę (1686)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Ruszył remont bramy. Ma być gotowa na 100-lecia Parku Miejskiego
dodano: 06.08.2026We wtorek (4 sierpnia) o świcie ruszyły prace przy remoncie bramy wejściowej do Parku Miejskiego.
Zobacz materiałOstateczna Lista projektów zaopiniowanych pozytywnie oraz ostateczna Lista projektów zaopiniowanych negatywnie w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2027 rok
dodano: 10.08.2026Poniżej publikujemy ostateczną listę projektów zaopiniowanych pozytywnie oraz ostateczną listę projektów zaopiniowanych negatywnie w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Zamość na 2027 rok.
Zobacz materiałDrugie życie starych fotografii. Fundacja „Obywatelski Wschód” zaprasza na wyjątkową podróż do Zamościa z sprzed pół wieku
dodano: 13.08.2026Niedokończona odbudowa Przez dwa miesiące mieszkańcy otwierali rodzinne albumy, szuflady i dzielili się zdjęciami, których często nikt wcześniej nie widział. Rozkopane ulice, rusztowania, ekipy konserwatorów, czyny społeczne i codzienne życie w cieniu wielkiej odbudowy Zamościa. Wszystko to utrwalili na fotografiach. Teraz te niezwykłe zdjęcia i wspomnienia po raz pierwszy zostaną pokazane publicznie.
Zobacz materiałRozpoczął się 14. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”
dodano: 21.08.2026Pozakonkursowy pokaz filmu „Wokół Procesu Szesnastu” w reżyserii Hanny Etemadi, nestorki polskiego filmu dokumentalnego, rozpoczął 14. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”. Przez trzy dni Zamość będzie miejscem spotkań filmu i historii. W programie znalazły się projekcje konkursowe i pozakonkursowe, spotkania z twórcami, wydarzenia plenerowe, gala finałowa oraz koncert Darii ze Śląska.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)