Bezpieczne Gimnazjum
dodano: 18.03.2011
Spotkaniem w Gimnazjum nr 1 im. Władysława Jagiełły w Hrubieszowie oraz w Gimnazjum w Kozodawach, Komenda Powiatowa Policji w Hrubieszowie rozpoczęła projekt prewencyjny pod nazwą, Bezpieczne Gimnazjum. Program skierowany jest do uczniów klas I szkół gimnazjalnych. Patronat na akcją objęli Starosta Hrubieszowski oraz Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Hrubieszowski.
Mając na względzie właśnie bezpieczeństwo młodzieży Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie opracował przedsięwzięcie prewencyjne pod nazwą "Bezpieczne Gimnazjum", skierowany do uczniów klas I szkół gimnazjalnych powiatu hrubieszowskiego. Jego realizacja odbywa się przy współpracy ze Strażą Miejską.
Podczas spotkań z młodzieżą poruszona zostanie problematyka dotycząca patologii społecznych. Zwrócona zostanie uwaga na umiejętność przewidywania skutków nieodpowiedniego postępowania i zachowania w różnych sytuacjach i miejscach. Policjanci przedstawią uczniom także wiedzę z zakresu odpowiedzialności karnej za popełniane czyny karalne lub przejawy demoralizacji. Program „Bezpieczne Gimnazjum” będzie promował także zdrowy styl życia - stop uzależnieniom.
W związku ze zbliżającymi się mistrzostwami Europy w piłce nożnej „EURO 2012”, policjanci podczas prelekcji poruszają również tematykę pozytywnych zachowań i wzorców, celem eliminowania chuligaństwa stadionowego.
W programie zaplanowano dla jego adresatów konkurs, który polega na napisaniu pracy na jeden z wybranych tematów:
- mój sposób na przeciwdziałanie przemocy i agresji w szkole- pokojowe rozwiązywanie konfliktów,
- profilaktyka oczami młodzieży,
- mówię „ Stop” dla uzależnień,
- jestem „asertywny” ( czyli nie uleganie wpływom grupy oraz umiejętność odmawiania).
Aktualności
więcej-
"Antygona w Nowym Jorku" Teatr im. J. Osterwy w Lublinie
- Tymczasowy areszt dla 19-letniego sprawcy śmiertelnego wypadku drogowego
- Pijany 42-latek uciekał busem przed policyjną kontrolą
- Jedno wiem, mam zginąć. Zagłada Żydów w okupowanej Polsce
- W Zamościu powstaje nowe boisko
- Wypadek podczas zbioru wiśni
- Umowa podpisana, plac budowy przekazany. Ulica Mokra do przebudowy
- Charytatywny koncert na Rynku Wielkim. Wszyscy gramy dla Dominiki
Komentowane Aktualności
- Obywatel Uzbekistanu za organizowanie nielegalnej migracji został wydalony z Polski (1)
- Ulica Literacka 2026 (1)
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Zderzenie auta z quadem (4)
- XXIX sesja Rady Miasta Zamość (313)
- Korowód Kultur (3)
- Dziękuję i życzę (1685)
- Mandat 1000 zł i 10 punktów dla 39-latki (2)
- Umowa na budowę PSZOK w Zamościu podpisana (12)
- 90-latek wjechał w tył toyoty (2)
- Dziękuję i życzę (1685)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Niezatrzymanie się przed znakiem „STOP” początkiem problemów 32-latka
dodano: 13.07.202632-latek zwrócił uwagę policjantów, gdy jadąc motocyklem nie zastosował się do znaku „STOP”. Podczas kontroli okazało się, że nie jest to jego jedyne przewinienie. Mężczyzna w organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu. Apelujemy o trzeźwość za kierownicą i jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami.
Zobacz materiałNiedokończona odbudowa. Fundacja apeluje o zdjęcia Zamościa z lat 70. i 80.
dodano: 02.07.2026W wielu domowych albumach zapewne kryją się zdjęcia z czasów, gdy Zamość był wielkim placem budowy. A może zachowały się fotografie z centralnych dożynek, pracy w PGR-ach lub codziennego życia w latach 70. i 80. minionego wieku? Fundacja „Obywatelski Wschód” rozpoczyna realizację projektu „Niedokończona odbudowa. Jak rozkwit i upadek dekady Gierka odcisnęły ślad w historii Zamościa”.
Zobacz materiałMarihuana w przesyłkach kurierskich
dodano: 12.07.2026• Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej i zamojskiej Policji ujawnili blisko 2,3 kg marihuany. • Szacunkowa wartość rynkowa zabezpieczonego towaru to ok. 115 tys. zł. • Sprawa została przekazana Policji.
Zobacz materiałZaproszenie na XXVII Powiatowe Igrzyska LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi – Święto Sportu Powiatu Zamojskiego – IV Powiatowa „Aktywna Wieś”
dodano: 22.06.2026Zapraszamy Państwa na XXVII Powiatowe Igrzyska LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi - Święto Sportu Powiatu Zamojskiego organizowane przy wsparciu finansowym Powiatu Zamojskiego, które odbędą się w niedzielę (28.06) o godz. 11:00 na obiektach sportowych Gminy Adamów - stadion sportowy w Jacni. www.facebook.com/powzam
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)