Pietrow najbardziej "opłacalnym" kierowcą
dodano: 12.08.2010Witalij Pietrow był zdecydowanie najbardziej "opłacalnym" kierowcą Formuły 1 w Grand Prix Węgier. Rosjanin zdobył aż 10 punktów za 5. miejsce, a przecież zespół Renault nie tylko nie musi mu płacić, ale też zarabia na jego obecności w ekipie. Punkty zdobywane przez Pietrowa są najtańsze w całej F1.
Kolega Roberta Kubicy z Renault wnosi do francuskiej stajni 15 milionów dolarów od sponsorów, a jak na kierowcę płacącego za miejsce spisuje się całkiem nieźle. Jeśli jeszcze kilka razy powtórzy takie występy, jak na Hungaroringu, będzie można powiedzieć, że był rewelacją sezonu 2010. Jednak przed nim jeszcze daleka droga.
Serwis ESPN wyliczył, że drugi pod względem opłacalności był w GP Węgier Niemiec Nico Huelkenberg z Williamsa, który zdobył 8 punktów za 6. miejsce. Każdy punkt kosztował Williamsa 3,300 dolarów. Robert Kubica nie znalazł się w tym zestawieniu z bardzo prostego powodu - nie dotarł do mety, więc punktów nie zdobył.
Pietrow jest też najbardziej "opłacalnym" kierowcą w całym sezonie 2010. Ma na koncie tylko 17 punktów, ale to i tak najlepszy wynik spośród wszystkich zawodników, którzy płacą za miejsce w F1. Kubica ma punktów 89, ale jego gaża jest całkiem spora, zakładając, że zarabia ok. 10 milionów dolarów jeden zdobyty przez niego punktów kosztuje 112 tysięcy dolarów. Mamy jednak nadzieję, że z końcem sezonu punkciki Polaka okażą się znacznie tańsze.
W klasyfikacji zespołowej najlepszy był Red Bull Racing, który "zapłacił" na Hungaroringu 270 tysięcy dolarów za punkt. W Sauberze ten koszt wyniósł 470 tysięcy, a w Ferrari 690 tysięcy. W ekipie Kubicy i Pietrowa kwota ta przekroczyła milion i wyniosła 1,09 miliona dolarów.
Serwis ESPN zaczerpnął dane z raportu Formula Money ROI Review, publikowanego po każdym Grand Prix. Raport zawiera szczegółowe informacje dotyczące finansowej i biznesowej strony Formuły 1.
Szacowane koszty wywalczenia jednego punktu przez kierowcę:
- Witalij Pietrow (Renault) 0
- Nico Hulkenberg (Williams) 3,300
- Pedro de la Rosa (Sauber) 6,600
- Mark Webber (Red Bull) 12,600
- Kamui Kobayashi (Sauber) 13,200
- Sebastian Vettel (Red Bull) 28,100
- Felipe Massa (Ferrari) 61,400
- Fernando Alonso (Ferrari) 117,000
- Jenson Button (McLaren) 131,600
- Rubens Barrichello (Williams) 157,900
Koszt wywalczenia jednego punktu przez zespoły:
- Red Bull 270,000
- Sauber 470,000
- Ferrari 690,000
- Williams 760,000
- Renault 1,09 mln
- McLaren 2,77 mln
Aktualności
więcej-
Zmiana w przepisach - obowiązkowa jazda w kasku
- Piesza Pielgrzymka Zamojsko-Lubaczowska na Jasną Górę
- Kolejna duża inwestycja na os. Św. Piątka. Teraz czas na przebudowę ulicy Mokrej
- KAS zlikwidowała grupę przestępczą która przemycała papierosy z Białorusi. 7 osób zatrzymanych
- ZUS stawia na rozwój aplikacji mobilnych
- Fontanna na Rynku Wodnym nie działa. Ktoś czymś zapchał dysze
- Kucyki na gigancie
- 2050 fałszywych dokumentów
Komentowane Aktualności
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (186)
- Zderzenie Audi i Mini na rondzie o winie zdecyduje sąd (4)
- Ostatnie pożegnanie śp. Adama Kutyły (3)
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (431)
- Motocyklista hamował i uderzył w renault (1)
- Miała 2 promile, skasowała BMW 19-latka (1)
- 75-latek wjechał fiatem w latarnię (1)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Dzień otwarty w zamojskiej synagodze
dodano: 14.05.2026W niedzielę, 15 marca zapraszamy Państwa do bezpłatnego zwiedzania z przewodnikiem. Opowiemy, pokażemy, odpowiemy na pytania.
Zobacz materiałFałszywa tożsamość na granicy: Mołdawianie zatrzymani dzięki Entry/Exit
dodano: 05.05.2026Małżeństwo, które próbowało ukryć się pod fałszywą tożsamością zostało wykryte na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce, dzięki systemowi Entry/Exit. Od października 2025 roku podkarpaccy strażnicy graniczni skontrolowali już ponad 2,7 mln cudzoziemców w wykorzystaniem tego systemu.
Zobacz materiałRowerzysta mając 4,5 promila i sądowy zakaz jechał całą szerokością drogi
dodano: 12.05.2026Dzielnicowi z Suśca zatrzymali wczoraj do kontroli drogowej kierującego rowerem, który jechał przez Nowiny całą szerokością drogi. Jak się okazało 57-letni kierujący jednośladem „wydmuchał” ponad 4,5 promila alkoholu… Nie była to jego pierwsza przejażdżka jednośladem w takim stanie. Mężczyzna posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami innymi niż mechaniczne. Teraz grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
Zobacz materiałZUS podsumowuje wypłaty „trzynastek”
dodano: 04.05.2026Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył wypłatę tegorocznych trzynastek dla emerytów i rencistów. Mieszkańcy województwa lubelskiego otrzymali w sumie ponad 863 mln złotych dodatkowych świadczeń.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)