Mistrzostwa unihokeja
dodano: 20.05.2011Najlepsze w kraju drużyny unihokeja przyjadą w ten weekend do Hrubieszowa. W sobotę i niedzielę, 21 i 22 maja, w hali sportowej szkoły Podstawowej nr 2 odbędzie się finał Mistrzostw Polski w kategorii junior młodszy.
Wystąpi w nim 6 zespołów: „Jedynka” z Nowego Targu, „Błyskawica” z Niechanowa, „Fenomen” z Babimostu, WSU z Wierzchowa, MUKS z Zielonki i Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Grześ” z Hrubieszowa.
Otwarty dla publiczności turniej rozpocznie się w sobotę o 9.30, a zwycięzcę poznamy w niedzielne popołudnie.
Mistrzostwa odbywają się zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Unihokeja. Do niedawna finał był rozgrywany na boisku mistrzowskiej drużyny poprzedniego sezonu. „Zdarzało się jednak, że kilka lat z rzędu najlepsze zespoły grały w tym samym miejscu. By promować tę dyscyplinę w różnych częściach kraju, od dwóch lat organizator finału jest wybierany w drodze konkursu” – wyjaśnia prezes LUKS „Grześ” Krzysztof Dąbrowski.
Hrubieszowska drużyna ma już na swoim koncie sukcesy rangi krajowej. Zdobyła m.in. dwa brązowe medale Mistrzostw Polski w kategorii juniorów starszych. W ubiegłym roku „Grześ” zajął czwarte miejsce w I lidze seniorów, a w tym sezonie wygrał tę ligę i awansował do najwyższej ogólnopolskiej klasy rozgrywkowej czyli, ekstraligi.
Zdaniem prezesa Dąbrowskiego unihokej to bardzo widowiskowa dyscyplina. Gra odbywa się według podobnych zasad jak w hokeju. Na boisku występuje po 5 zawodników pola i bramkarz, który ma ochraniacze na głowie, tułowiu i kolanach.
Aktualności
więcej-
Stopnie alarmowe CHARLIE, BRAVO i BRAVO-CRP obowiązują do 31 sierpnia 2026 r.
- Wypadek 13-latka na hulajnodze elektrycznej
- Koncert fortepianowy w Muzeum Zamojskim – muzyka, która łączy
- Produkcja filmowa przy udziale Muzeum Zamojskiego w Zamościu
- Wakacje z wojskiem 3
- Nieszczęśliwy wypadek 41-latka na hulajnodze elektrycznej
- Coraz więcej drzew w Zamościu. Przybyły klony, brzozy, wiśnie i jabłonie
- Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Sprinterskim Biegu na Orientację
Komentowane Aktualności
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (155)
- Zderzenie Audi i Mini na rondzie o winie zdecyduje sąd (2)
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (431)
- Motocyklista hamował i uderzył w renault (1)
- Miała 2 promile, skasowała BMW 19-latka (1)
- 75-latek wjechał fiatem w latarnię (1)
- Otwarte spotkanie ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Waldemara Żurka z mieszkańcami w Zamościu (6)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Innowacyjne rozwiązania w Zamościu. Rozpoczyna się realizacja projektu GROW
dodano: 11.05.2026Podpisy pod porozumieniem zostały złożone. W Zamościu realizowany będzie Projekt GROW – Innowacyjny System Samowystarczalnej Uprawy Ekologicznej w Tunelu Całorocznym. To współdziałanie prywatnego biznesu, samorządu i szkół.
Zobacz materiałPijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz
dodano: 07.05.2026Policjant hrubieszowskiej drogówki pełniący służbę z pogranicznikiem zatrzymali 39-letniego kierowcę motoroweru. Mężczyzna wyjechał spod sklepu bezpośrednio przed nadjeżdżający radiowóz. Jak się okazało był nietrzeźwy i miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie przed sądem.
Zobacz materiałKoncert fortepianowy w Muzeum Zamojskim – muzyka, która łączy
dodano: 27.05.2026Już 30 maja 2026 roku o godz. 17:00 Muzeum Zamojskie w Zamościu stanie się przestrzenią wyjątkowego spotkania muzyki, sztuki i integracji społecznej. W niezwykłej scenerii Sali Sakralnej, inspirowanej wystawą „Salvador Dalí. Boska Komedia”, odbędzie się koncert fortepianowy.
Zobacz materiałBezpłatna aplikacja pomoże pasażerom MZK Zamość zaplanować podróż
dodano: 20.05.2026Dzięki zamówieniu nowych autobusów elektrycznych Miejski Zakład Komunikacji w Zamościu zyskał możliwość bezpłatnego korzystania z aplikacji myBus online. To duże udogodnienie dla pasażerów, który również gratis mogą teraz z poziomu swoich smartfonów łatwo zaplanować podróż.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)