Oferta turystyczna Roztocza
dodano: 06.06.2011"Roztocze - Witalność z Natury" pod takim hasłem w dniach 9-11 czerwca promowana będzie oferta turystyczna Roztocza. Promocja odbędzie się w godzinach 10-17 w siedzibie Centrum Promocji w Lublinie.
Podczas dni z Roztoczem organizatorzy przygotowali dla odwiedzających szereg atrakcji. Będzie można m.in.: uzyskać praktyczne informacje o możliwościach spędzenia wolnego czasu na Roztoczu, zakupić regionalne pamiątki, wydawnictwa i mapy. Na amatorów kuchni regionalnej czekają roztoczańskie miody, roztoczański olej świąteczny oraz smakołyki przygotowane przez gospodynie z Ciotuszy z gminy Susiec. Koło Gospodyń Wiejskich "Lubczyk" z Lubyczy Królewskiej przygotowało potrawy z lubczykiem - jednym z najstarszych polskich afrodyzjaków.
Dodatkową atrakcją będzie nauka nordic walking z instruktorem. A dla każdego, kto przybędzie w tych dniach pod Centrum Promocji na rowerze czekają mapki z roztoczańskimi szlakami rowerowymi i opaski odblaskowe. Nie zabraknie również oferty dla miłośników spływów kajakowych.
Organizatorzy kiermaszu zapraszają także najmłodszych, dla których pracownicy Roztoczańskiego Parku Narodowego i lubelscy leśnicy przygotowali inscenizację lasu oraz szereg konkursów, gier i zabaw edukacyjnych o tematyce leśnej.
Aktualności
więcej-
Stopnie alarmowe CHARLIE, BRAVO i BRAVO-CRP obowiązują do 31 sierpnia 2026 r.
- Wypadek 13-latka na hulajnodze elektrycznej
- Koncert fortepianowy w Muzeum Zamojskim – muzyka, która łączy
- Produkcja filmowa przy udziale Muzeum Zamojskiego w Zamościu
- Wakacje z wojskiem 3
- Nieszczęśliwy wypadek 41-latka na hulajnodze elektrycznej
- Coraz więcej drzew w Zamościu. Przybyły klony, brzozy, wiśnie i jabłonie
- Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Sprinterskim Biegu na Orientację
Komentowane Aktualności
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (119)
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (431)
- Motocyklista hamował i uderzył w renault (1)
- Miała 2 promile, skasowała BMW 19-latka (1)
- 75-latek wjechał fiatem w latarnię (1)
- Otwarte spotkanie ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Waldemara Żurka z mieszkańcami w Zamościu (6)
- Konferencja ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Waldemara Żurka (8)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Bezpłatna aplikacja pomoże pasażerom MZK Zamość zaplanować podróż
dodano: 20.05.2026Dzięki zamówieniu nowych autobusów elektrycznych Miejski Zakład Komunikacji w Zamościu zyskał możliwość bezpłatnego korzystania z aplikacji myBus online. To duże udogodnienie dla pasażerów, który również gratis mogą teraz z poziomu swoich smartfonów łatwo zaplanować podróż.
Zobacz materiałTargi Edukacji i Pracy
dodano: 25.05.2026Serdecznie zapraszamy do udziału w XI Targach Edukacji i Pracy, które odbędą się już 26 maja 2026 roku o godzinie 10:00 w siedzibie Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej im. Jana Zamoyskiego w Zamościu (ul. Koszary 54).
Zobacz materiałW bagażach, odzieży i schowkach pojazdów – 4,5 mln zł bez zgłoszenia do kontroli celnej
dodano: 29.04.2026• W I kwartale 2026 roku funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wykryli na przejściach granicznych w województwie lubelskim próby nielegalnego wwozu do Unii Europejskiej gotówki o równowartości prawie 4,5 mln zł. • Osoby, które przekraczały granicę, nie zadeklarowały przewożonych środków do kontroli celnej. • Obowiązek zgłoszenia dotyczy środków płatniczych o równowartości co najmniej 10 tys. euro.
Zobacz materiałPodcienia kamienic przy ul. Staszica wypięknieją. Jest przetarg na wykonawcę renowacji
dodano: 30.04.2026Dzięki wysokiej dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Miasto Zamość wykona remonty podcieni kamienic przy ul. Staszica. Właśnie ogłoszono przetarg, który ma wyłonić wykonawcę.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)