Śmierć w wyrobisku
dodano: 15.06.201129 letni mieszkaniec gm. Lubartów utonął podczas kąpieli w zbiorniku wodnym tzw. wyrobisku. Do tragedii doszło wczoraj przed godziną 18-tą w miejscowości Łucka gm. Lubartów. Policja apeluje do wypoczywających nad wodą o szczególna ostrożność.
Wstępne ustalenia wskazują, że 29 latek wszedł do wody będąc najprawdopodobniej pod działaniem alkoholu. Mężczyzna postanowił przepłynąć wpław cały zbiornik. Będąc na środku wyrobiska, w pewnym momencie zniknął pod wodą.
Zdarzenie widzieli świadkowie, którzy zaalarmowali służby ratownicze i Policję. Po ponad 2 godzinach poszukiwań strażacy wyłowili ciało 29 latka.
Obecnie trwają czynności mające na celu wszechstronne ustalenie okoliczności tej tragedii.
Przypominamy i apelujemy o rozwagę i rozsądek. Niedługo rozpoczną się wakacje. Wiele z nas wyjedzie wkrótce na wymarzone urlopy i wypoczynek. Aby był to czas mile i bezpiecznie spędzony należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa nad wodą.
• Jeśli to możliwe, korzystaj tylko z kąpielisk strzeżonych.
• Nigdy nie wchodź do wody po alkoholu.
• Jeżeli pod Twoją opieką znajduje się dziecko lub młodsze rodzeństwo, ani na chwilę nie spuszczaj ich z oczu – małe dzieci nigdy nie powinny kąpać się same. • Gdy idziesz do wody nie proś o popilnowanie rzeczy przygodnie poznanych osób – taka sytuacja często kończy się ich utratą.
• Po długim leżeniu na słońcu nie zanurzaj się gwałtownie w wodzie – rób to stopniowo, aby uniknąć wstrząsu termicznego.
Aktualności
więcej-
"Antygona w Nowym Jorku" Teatr im. J. Osterwy w Lublinie
- Tymczasowy areszt dla 19-letniego sprawcy śmiertelnego wypadku drogowego
- Pijany 42-latek uciekał busem przed policyjną kontrolą
- Jedno wiem, mam zginąć. Zagłada Żydów w okupowanej Polsce
- W Zamościu powstaje nowe boisko
- Wypadek podczas zbioru wiśni
- Umowa podpisana, plac budowy przekazany. Ulica Mokra do przebudowy
- Charytatywny koncert na Rynku Wielkim. Wszyscy gramy dla Dominiki
Komentowane Aktualności
- Obywatel Uzbekistanu za organizowanie nielegalnej migracji został wydalony z Polski (1)
- Ulica Literacka 2026 (1)
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXIX sesja Rady Miasta Zamość (295)
- Korowód Kultur (3)
- Dziękuję i życzę (1685)
- Mandat 1000 zł i 10 punktów dla 39-latki (2)
- Umowa na budowę PSZOK w Zamościu podpisana (12)
- 90-latek wjechał w tył toyoty (2)
- Ponad 80 milionów złotych z KPO na rozwój medycyny i cyfryzację (11)
- Dziękuję i życzę (1685)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Wakacyjna podróż do roku 1926. Muzeum Zamojskie zaprasza dzieci i młodzież na wyjątkowe warsztaty
dodano: 25.06.2026Co łączy zabytkowe rowery, art déco, początki kina, Twierdzę Zamość i historię niedźwiedzicy Basi? Odpowiedź kryje się w roku 1926 – roku powołania Muzeum Zamojskiego.
Zobacz materiałJedyna na świecie Orkiestra Księżniczek. Koncert Wiedeński
dodano: 15.07.2026Jedyna na świecie Orkiestra Księżniczek. Nie ma drugiej takiej.
Zobacz materiałJedno wiem, mam zginąć. Zagłada Żydów w okupowanej Polsce
dodano: 17.07.2026Zapraszamy Państwa na oficjalne otwarcie wystawy „Jedno wiem, mam zginąć. Zagłada Żydów w okupowanej Polsce”, które zaplanowane jest na środę, 22 lipca 2026. Od godziny 16:00 do 18:00 zapraszamy na samodzielne zwiedzanie wystawy. O godz. 18:00 odbędzie się oprowadzanie kuratorskie.
Zobacz materiałPolicyjny pościg za nastolatkami bez uprawnień na crossach na DW-846
dodano: 13.07.2026Dwaj nastolatkowie w wieku 12 i 14-lat jadący crossami po drodze wojewódzkiej numer 846 zostali zatrzymani po policyjnym pościgu. Jak się okazało oba pojazdy były niezarejestrowane, nie posiadają ubezpieczenia OC, a nastolatkowie nie posiadają uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich. Apelujemy o rozsądek zarówno do młodzieży jak i ich opiekunów.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)