Lubelskie pełne słodyczy
dodano: 21.05.2013Wyjątkowe bogactwo naturalnych soków owocowych, syropów i oranżad będzie w tym roku firmowało województwo lubelskie podczas międzynarodowych targów żywności i produktów ekologicznych EKOGALA w Rzeszowie. Już w najbliższy weekend (24-26 maja) goście odwiedzający nasze stoisko będą mogli spróbować także konfitur, galaretek oraz innych słodkości, m.in. słynnych pierników (lubelskiego i żydowskiego)i sękacza podlaskiego.
Na 24 metrach kwadratowych ekspozycji dowodzić tezy, że "Lubelskie smakuje słodko", będą producenci naturalnych soków - Grzegorz Maryniowski (BIOGRIM, Wojciechów) i Małgorzata Solis (FRUX SOLIS, Mikołajówka), wytwarzająca również m.in.: syrop malinowy, powidła śliwkowe, konfitury i galaretki owocowe. Landrynkowo-cytrynowy smak oranżad przypomni Edmund Jędruszczak (Wytwórnia Wód Gazowanych, Kąkolewnica), a piernikową ofertę zaserwuje Anna Sawa (Gospodarstwo Agroturystyczne SAWANNA, Jabłonna Majątek). Nie zabraknie tu również pierwszej jakości świeżych i mrożonych owoców i warzyw wystawionych przez producentów zrzeszonych w grupie KLASA z Klementowic.
Na zaproszenie Departamentu Rolnictwa i Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, promocję lubelskiego przetwórstwa wspomagać będą produkty rozpoznawalnych
marek z regionu, w tym: sękacz podlaski z międzyrzeckiej Cukierni ZANIEWICZ, certyfikowane miody pitne z lubelskiego APIS-u, ekologiczne wędliny z zakładu mięsnego WASĄG z Hedwiżyna oraz paleta tradycyjnych wyrobów z piekarń: POLA z podlubelskiego Stasina oraz M. i K. ZUBRZYCCY z Nałęczowa.
Przypomnijmy, że obecność województwa lubelskiego na EKOGALI nie jest przypadkowa. Misją tych, zlokalizowanych niespełna dwieście kilometrów od Lublina, targów jest bowiem integracja środowiska ekologicznych producentów rolnych, przetwórców, konsumentów i dystrybutorów ekożywności. Bardzo ważnym przesłaniem rzeszowskiej wystawy jest ponadto próba "zaszczepienia" ekologii oraz ekologicznego stylu życia wśród Polaków.
Aktualności
więcej-
Wakacje z wojskiem 3
- Nieszczęśliwy wypadek 41-latka na hulajnodze elektrycznej
- Coraz więcej drzew w Zamościu. Przybyły klony, brzozy, wiśnie i jabłonie
- Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Sprinterskim Biegu na Orientację
- „Wakacje z WOT” - rozpocznij lato w mundurze z 2 Lubelską Brygadą OT
- ZUS dla przyszłych mam i rodziców
- Nieszczęśliwy wypadek podczas prac w gospodarstwie rolnym
- Obowiązek rejestracji obiektów noclegowych
Komentowane Aktualności
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (84)
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (431)
- Motocyklista hamował i uderzył w renault (1)
- Miała 2 promile, skasowała BMW 19-latka (1)
- 75-latek wjechał fiatem w latarnię (1)
- Otwarte spotkanie ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Waldemara Żurka z mieszkańcami w Zamościu (6)
- Konferencja ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Waldemara Żurka (8)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
„Wojsko pokazało mi drogę” – od ratownika 2 LBOT do pielęgniarstwa
dodano: 12.05.2026Są ludzie, którzy długo szukają swojej życiowej drogi. Są też tacy, którzy odnajdują ją tam, gdzie początkowo chcieli jedynie spróbować czegoś nowego. Tak było w przypadku st. szer. spec. Wiktorii - żołnierza 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, która dzięki służbie na etacie ratownika odkryła swoje powołanie do pielęgniarstwa.
Zobacz materiałMiasto Zamość otrzymało sprzęt łączności radiowej
dodano: 07.05.2026Miasto Zamość otrzymało nowy sprzęt łączności radiowej dla Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Wyposażenie o wartości ponad 35 tys. zł zostało sfinansowane z Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej oraz przekazane przez Wojewodę Lubelskiego.
Zobacz materiałMiasto kupiło szkole nowiutkie samochody. Uczniowie mówią o nich: W pełni wypasione
dodano: 22.05.2026Ponad 160 tysięcy złotych kosztowały dwa nowe Ranult Clio dla Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Zamościu. Służą młodzieży do nauki jazdy. Pieniądze na te pojazdy w całości pochodziły z budżetu Miasta Zamość.
Zobacz materiałWypadek z udziałem nietrzeźwego motocyklisty
dodano: 04.05.2026Pasażerka motocykla z obrażeniami trafiła do szpitala. To skutek zdarzenia z piątku w miejscowości Gwizdów. Kierujący motocyklem stracił panowanie i wjechał do rowu uderzając w pień drzewa. Jak się okazało motocyklista miał ponad promil alkoholu. Ustalamy okoliczności tego zdarzenia i apelujemy o ostrożną i bezpieczną jazdę.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)