Ludzie dobrej woli z pomocą zamojskiej Onkologii
dodano: 23.09.2013Od 6 lat w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu funkcjonuje Oddział Onkologii Klinicznej z 10 łóżkami na wspólnym Oddziale z Urologią. Wkrótce to się zmieni. Zamojskie „Amazonki” i ludzie dobrej woli idą z pomocą przy rozbudowie zamojskiej Onkologii.
W praktyce jednorazowo hospitalizuje się 22-23 osoby chore, większość na dostawionych w ciasnym korytarzu łóżkach. Warunki leczenia są bardzo trudne i uciążliwe zarówno dla chorych jak i dla personelu. Chorzy na raka umierają w ciszy i cierpieniu. Nie protestują, nie uskarżają się na niedogodności w leczeniu. Ale nie mogą być samotna wyspą – mówi Jadwiga Duras z zamojskiego Stowarzyszenia Kobiet po Mastektomii „Amazonki”, która wraz z Bogusławą Sternik zainicjowała akcję pomocy przy rozbudowie Oddziału Onkologii.
Postawienie szybkiej diagnozy i przypisanie zindywidualizowanej terapii to nie wszystko - ważne jest również stworzenie pacjentowi warunków sprzyjających powrotowi do zdrowia. Dla onkologa najważniejszy jest człowiek, jego potrzeby i warunki leczenia. Dyrekcja Szpitala wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów, których ciągle przybywa oraz poprawie warunków pracy personelu oddała w czerwcu br. pomieszczenia po Oddziale Rehabilitacji, które po wieloletnim użytkowaniu wymagają remontu i specjalistycznego wyposażenia. To z kolei wymaga dużych nakładów finansowych. Niestety, Szpital „Papieski” w całości ich nie posiada.
- My, „Zamojskie Amazonki”, po przebytej traumie leczenia raka piersi, mamy świadomość jak ważne jest oddanie tego Oddziału dla potrzeb chorych. Dlatego podjęłyśmy się współpracy przy pozyskiwaniu środków finansowych od ludzi dobrej woli – podkreśla Jadwiga Duras.
W staraniach pozyskania donatorów i sponsorów, którzy wsparliby działania zamojskich „Amazonek” przekonały się kolejny raz, że w sprawach istotnych można liczyć na pomoc i wsparcie. Jak dodają - w tych działaniach uczestniczy także dr Teresa Sosnowska, od lat wspierająca „Amazonki”, która w miarę swoich możliwości uczestniczy w rozmowach z darczyńcami. Już pierwsza rozmowa z Krystyną Kuczyńską utwierdziła je w przekonaniu, że są ludzie wrażliwi na potrzeby innych, o ogromnym sercu, którzy chcą i mogą wesprzeć akcję podjęta przez „Amazonki”. Dotychczas akcję pomocy przy rozbudowie Oddziału Onkologii zamojskiego szpitala „papieskiego” wsparli:
Hurtownia Środków Ochrony Roślin K. Kuczyńska, PGE Obrót S.A. Rzeszów, FORUM Spółka Komandytowa Kancelaria Prawnicza Radca Prawny Krzysztof Piluś, EGIS Polska Spółka Warszawa, KREDYT INKASO S.A. Warszawa, PSS "Robotnik" w Zamościu, dr Maria Danuta Borek, Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej im. Łukasińskiego w Zamościu, Grażyna Błońska, Przedsiębiorstwo Budowlane BUDZAM w Zamościu, Lucyna Stąsiek, ARMET Nowicki i Wspólnicy Spółka Jawna, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe INSBUD w Żdanowie, Kancelaria Notarialna Notariusz B. w Zamościu, Kamila Kosicka Kancelaria Notarialna, PH LUZAM Wójtowicz Lucjan, Mirosław Bilski, Kancelaria Adwokacka M. Stopczyński.
Na prośby zamojskich „Amazonek” odpowiedzieli także opiekunowie i dzieci z Koła Plastycznego, działającego przy ODK "Okrąglak", prowadzonego przez Marię Śliczniak, które malują obrazy na ściany Oddziału - dla uśmiechu chorego.
Tą drogą inicjatorki akcji dziękują Darczyńcom i wierzą, że nowy Oddział Onkologii Klinicznej będzie miejscem przyjaznym dla chorych, gdzie odzyskają swoje zdrowie, a personel będzie ofiarnie i w dobrych warunkach pracował dla ich dobra.
A dla ludzi dobrej woli, którzy chcą się przyłączyć i wesprzeć akcję pomocy zamojskiej Onkologii podajemy numer konta bankowego, na które można wpłacać środki finansowe:
70 2030 0045 1110 0000 0086 8450 BGŻ Zamość z dekretacją „Na pomoc Onkologii” .
Choroba nie wybiera, a pomoc pacjentom onkologicznym w godnej walce z chorobą to wielki dar serca. Pomóż, jeśli możesz! Razem możemy zrobić dużo dobrego!
Aktualności
więcej-
Wakacje z wojskiem 3
- Nieszczęśliwy wypadek 41-latka na hulajnodze elektrycznej
- Coraz więcej drzew w Zamościu. Przybyły klony, brzozy, wiśnie i jabłonie
- Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Sprinterskim Biegu na Orientację
- „Wakacje z WOT” - rozpocznij lato w mundurze z 2 Lubelską Brygadą OT
- ZUS dla przyszłych mam i rodziców
- Nieszczęśliwy wypadek podczas prac w gospodarstwie rolnym
- Obowiązek rejestracji obiektów noclegowych
Komentowane Aktualności
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (83)
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (431)
- Motocyklista hamował i uderzył w renault (1)
- Miała 2 promile, skasowała BMW 19-latka (1)
- 75-latek wjechał fiatem w latarnię (1)
- Otwarte spotkanie ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Waldemara Żurka z mieszkańcami w Zamościu (6)
- Konferencja ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Waldemara Żurka (8)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Wypadek z udziałem nietrzeźwego motocyklisty
dodano: 04.05.2026Pasażerka motocykla z obrażeniami trafiła do szpitala. To skutek zdarzenia z piątku w miejscowości Gwizdów. Kierujący motocyklem stracił panowanie i wjechał do rowu uderzając w pień drzewa. Jak się okazało motocyklista miał ponad promil alkoholu. Ustalamy okoliczności tego zdarzenia i apelujemy o ostrożną i bezpieczną jazdę.
Zobacz materiałŻeby jeździło się gładko. Trwają prace przy studzienkach kanalizacyjnych
dodano: 27.04.2026Jeśli trzeba podnieść, podniosą. Gdy należy obniżyć, obniżą. Pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Zamościu wzięli się za studzienki kanalizacyjne na ulicach miasta.
Zobacz materiał„Wojsko pokazało mi drogę” – od ratownika 2 LBOT do pielęgniarstwa
dodano: 12.05.2026Są ludzie, którzy długo szukają swojej życiowej drogi. Są też tacy, którzy odnajdują ją tam, gdzie początkowo chcieli jedynie spróbować czegoś nowego. Tak było w przypadku st. szer. spec. Wiktorii - żołnierza 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, która dzięki służbie na etacie ratownika odkryła swoje powołanie do pielęgniarstwa.
Zobacz materiałXVIII Zamojska Noc Muzeów
dodano: 11.05.2026Serdecznie zapraszamy do udziału XVIII Zamojskiej Nocy Muzeów, która odbędzie się 16 maja 2026 roku pod hasłem: „100 lat Muzeum Zamojskiego – śladami historii”
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)