Po służbie uratował człowieka przed wychłodzeniem
dodano: 05.01.2015Szedł w sandałach i swetrze podczas śnieżycy. W pewnym momencie poślizgnął się i przewrócił na ulicy. Był to kompletnie przemoczony i zmarznięty 81-letni mężczyzna, któremu natychmiast pomocy udzielił policjant po służbie. Funkcjonariusz zauważył całe zdarzenie przez okno swojego domu. Wybiegł z domu, pomógł mu wstać i jak najszybciej zabrał do ciepłego pomieszczenia, gdzie go ogrzał, podał herbatę i wezwał pogotowie.
Do interwencji będącego na wolnym dniu od pracy policjanta doszło wczoraj w Woli Różanieckiej. Gdyby nie jego natychmiastowa reakcja mogło dojść do wychłodzenia organizmu człowieka. Było już po zmroku, temperatura poniżej zera, padał śnieg z deszczem i wiał silny wiatr. Mężczyzna szedł w sandałach i swetrze. W pewnym momencie poślizgnął się i przewrócił, oraz nie mógł wstać. Nie mógł poruszać się o własnych siłach. Dzielnicowy niezwłocznie wybiegł z domu aby pomóc człowiekowi. Poszkodowany cały się trząsł, był kompletnie przemoczony i przemarznięty. Policjant natychmiast zabrał go do swojego domu gdzie jak najszybciej ogrzał go kocami, podał gorącą herbatę i wezwał pogotowie ratunkowe.
Aktualności
więcej-
Nieszczęśliwy wypadek podczas prac w gospodarstwie rolnym
- Obowiązek rejestracji obiektów noclegowych
- Targi Edukacji i Pracy
- Program stypendiów MON - edycja 2026/2027
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu!
- Warsztaty dla młodzieży – Noc Świętojańska 2026
- Pielgrzymka chorych i osób z niepełnosprawnościami do Krasnobrodu
- Śledczy przejęli 33 palety nielegalnych papierosów. Wspólna akcja Straży Granicznej i Policji
Komentowane Aktualności
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (36)
- Motocyklista hamował i uderzył w renault (1)
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (429)
- Miała 2 promile, skasowała BMW 19-latka (1)
- 75-latek wjechał fiatem w latarnię (1)
- Otwarte spotkanie ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Waldemara Żurka z mieszkańcami w Zamościu (6)
- Konferencja ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Waldemara Żurka (8)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Rowerzysta mając 4,5 promila i sądowy zakaz jechał całą szerokością drogi
dodano: 12.05.2026Dzielnicowi z Suśca zatrzymali wczoraj do kontroli drogowej kierującego rowerem, który jechał przez Nowiny całą szerokością drogi. Jak się okazało 57-letni kierujący jednośladem „wydmuchał” ponad 4,5 promila alkoholu… Nie była to jego pierwsza przejażdżka jednośladem w takim stanie. Mężczyzna posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami innymi niż mechaniczne. Teraz grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
Zobacz materiałLŚNIENIE – wystawa dydaktyków i studentów ASP we Wrocławiu w Muzeum Zamojskim
dodano: 27.04.2026Muzeum Zamojskie zaprasza na wernisaż wystawy „LŚNIENIE”, prezentującej prace dydaktyków i studentów Wydziału Rzeźby i Mediacji Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Ekspozycja stanowi przegląd aktualnych postaw twórczych oraz współczesnych kierunków w rzeźbie i działaniach przestrzennych, rozwijanych w jednej z najważniejszych uczelni artystycznych w Polsce.
Zobacz materiałTeatralny Dzień Dziecka w ZDK
dodano: 11.05.2026Zapraszamy na Teatralny Dzień Dziecka w ZDK! Rodzice, dziadkowie, opiekunowie zapraszamy Was i Wasze pociechy na Dzień Dziecka z Lubelskim Teatrem Tańca i Grupą Teatralną GLOSA z ZDK. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny!
Zobacz materiałSzkolenie konne w 2 LBOT - doświadczenia lubelskich Terytorialsów inspirują sojuszników
dodano: 20.05.2026W dniach 11-16 maja br. żołnierze sekcji konnej 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej realizowali szkolenie w ramach programu wykorzystania koni w WOT. W przedsięwzięciu uczestniczyli również zagraniczni żołnierze - przedstawiciele holenderskiej jednostki ceremonialnej Cavalerie Ere-escorte oraz żołnierze ze Szkoły Wojsk Rozpoznawczych Bundeswehry.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)