Opracowujemy mapy potrzeb zdrowotnych
dodano: 04.02.2016Przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, urzędów wojewódzkich, urzędów marszałkowskich oraz oddziałów wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia z województw lubelskiego, podlaskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego oraz warmińsko-mazurskiego uczestniczyli w spotkaniu roboczym, którego celem było wypracowanie zasad współdziałania oraz tworzenia map potrzeb zdrowotnych.
W spotkaniu udział wzięli również: Krzysztof Łanda wiceminister w Ministerstwie Zdrowia, marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski, członek zarządu województwa lubelskiego Arkadiusz Bratkowski oraz przedstawiciel wojewody lubelskiego Tomasz Pitucha. Spotkanie odbyło się 2 lutego 2016 r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.
Mapy potrzeb zdrowotnych są narzędziem usprawniającym procesy zarządcze w systemie ochrony zdrowia. Obowiązek ich tworzenia wynika z Ustawy z dnia 22 lipca 2014r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2014r. poz. 1138). W skład tych map wchodzą analizy trendów demograficznych i epidemiologicznych, analizy stanu i wykorzystywania zasobów oraz prognoz potrzeb zdrowotnych. Obecnie zostały one ogłoszone w zakresie kardiologii i onkologii .
Aktualności
więcej-
Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu!
- Warsztaty dla młodzieży – Noc Świętojańska 2026
- Pielgrzymka chorych i osób z niepełnosprawnościami do Krasnobrodu
- Śledczy przejęli 33 palety nielegalnych papierosów. Wspólna akcja Straży Granicznej i Policji
- Wizyta w ośrodku zakończyła się aresztem
- Miasto kupiło szkole nowiutkie samochody. Uczniowie mówią o nich: W pełni wypasione
- Nadal przybywa pracujących emerytów, choć wolniej
- 7. Motocyklowy Rajd Weterana - żołnierze odwiedzili groby poległych uczestników misji
Komentowane Aktualności
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (423)
- Konferencja ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Waldemara Żurka (8)
- Otwarte spotkanie ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Waldemara Żurka z mieszkańcami w Zamościu (5)
- Były wójt Ulhówka z kolejnym wyrokiem (1)
- Nie dla masztu 5G (4)
- 41-letni motocyklista stracił panowanie i wjechał do rowu (1)
- 1500 zł mandatu i 12 punktów karnych za nieprawidłowy manewr (2)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Przyjechał pijany po dziecko do przedszkola. 37-latek został wydalony z Polski
dodano: 27.04.2026Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 37-letni obywatel Ukrainy, który po pijaku przyjechał z 11-latkiem po drugie dziecko do przedszkola. Na mężczyznę uwagę zwrócili pracownicy placówki, którzy powiadomili o wszystkim policjantów drogówki. Zatrzymany usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz narażenia dziecka na niebezpieczeństwo. Na wniosek policjantów z 3. komisariatu został wydalony z Polski.
Zobacz materiałMeta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu!
dodano: 22.05.202610. EDYCJA CHARYTATYWNEGO RAJDU KOGUTA Po latach przemierzania Polski i odwiedzania kolejnych miast… czas na Zamość!
Zobacz materiałBędzie w kim wybierać. Duże zainteresowanie przetargiem na remont ulicy Peowiaków
dodano: 20.05.2026Pięć firm – z Zamościa, Sitna, Kraśnika i Pruszkowa – złożyło swoje oferty w przetargu na przebudowę i gruntowny remont ulicy Peowiaków. Niemal wszystkie zmieściły się w kwocie, jaką miasto zamierzało wydać na tę dużą drogową inwestycję. Jest szansa na spore oszczędności.
Zobacz materiałMistrzostwa Polski LSO: zgłoszenia diecezji do 30 kwietnia
dodano: 27.04.2026Archidiecezja Gnieźnieńska zaprasza do udziału w XXI Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Halowej o Puchar „KnC”, które odbędą się w Gnieźnie w dniach 28–30 czerwca 2026 roku.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)