Innowacyjne LO im. ONZ
dodano: 08.04.2016Biblioteka LO im. ONZ w Biłgoraju, którą tworzą: Anna Dobraczyńska koordynator pracy biblioteki, Jadwiga Oleszek, Helena Oleszczak i Elżbieta Ciryt; otrzymała główny tytuł Innowacyjna biblioteka w tegorocznej czwartej edycji Konkursu „Lider Innowacji” i Projektu „Szkoła Innowacji" organizowanego przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie. W kategorii Nauczyciel – lider innowacji wyróżnienie otrzymał nauczyciel Krzysztof Litwiniuk, a szkoła otrzymała certyfikat „Szkoła Innowacji”. Podsumowanie konkursu odbyło się 7 kwietnia w WSEiI Lublinie.
Celem konkursu jest wyróżnienie i promowanie szkół nowoczesnych, wspierających edukację praktyczną, dbających o przyszłość swoich absolwentów. Certyfikat Szkoła Innowacji jest poświadczeniem, że szkoła dokłada wszelkich starań, aby kształcić na jak najwyższym poziomie: kształtować postawy przedsiębiorcze oraz społeczną odpowiedzialność oraz kreować najlepsze wzorce w edukacji. Najlepsze szkoły, dyrektorzy, nauczyciele, szkolne biblioteki i najciekawsze inicjatywy oraz uczniowie mający szczególne osiągnięcia w dążeniu do tych celów zostali dodatkowo uhonorowani tytułem „Lider Innowacji”.
Projekt skierowany jest do szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego. W trzech ostatnich edycjach uhonorowanych zostało 49 szkół z Lubelszczyzny. W 2016 roku do tego grona dołączyło kolejnych 28 szkół. Nad przebiegiem procesu certyfikacji czuwa Kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie, władz samorządowych, Kuratorium Oświaty, szkół oraz mediów. Przedsięwzięciu od początku patronują Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Lublin oraz Lubelski Kurator Oświaty.
Magdalena Szewczuk
Rzecznik Prasowy
Starostwo Powiatowe w Biłgoraju
Aktualności
więcej-
Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu!
- Warsztaty dla młodzieży – Noc Świętojańska 2026
- Pielgrzymka chorych i osób z niepełnosprawnościami do Krasnobrodu
- Śledczy przejęli 33 palety nielegalnych papierosów. Wspólna akcja Straży Granicznej i Policji
- Wizyta w ośrodku zakończyła się aresztem
- Miasto kupiło szkole nowiutkie samochody. Uczniowie mówią o nich: W pełni wypasione
- Nadal przybywa pracujących emerytów, choć wolniej
- 7. Motocyklowy Rajd Weterana - żołnierze odwiedzili groby poległych uczestników misji
Komentowane Aktualności
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (416)
- Konferencja ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Waldemara Żurka (7)
- Otwarte spotkanie ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Waldemara Żurka z mieszkańcami w Zamościu (4)
- Były wójt Ulhówka z kolejnym wyrokiem (1)
- Nie dla masztu 5G (4)
- 41-letni motocyklista stracił panowanie i wjechał do rowu (1)
- 1500 zł mandatu i 12 punktów karnych za nieprawidłowy manewr (2)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Tango dla starszej młodzieży
dodano: 13.05.2026Zamojski Dom Kultury zaprasza starszą młodzież – solo i w parach 28 maja i 11 czerwca 2026 r. do Zamojskiej Akademii Kultury, II piętro Wytwórnia Kultury
Zobacz materiał“Opowieści, które budują markę – warsztat narracji, promocji i dziedzictwa”
dodano: 04.05.2026Biuro Informacji Turystycznej i Promocji Miasta w Zamościu jako organizator XXII Szturmu Twierdzy Zamość (12-14.06.2026 r.) serdecznie zaprasza do udziału w konferencji “Opowieści, które budują markę – warsztat narracji, promocji i dziedzictwa”. Spotkanie będzie poświęcone zagadnieniom związanym z promocją miejsc poprzez dziedzictwo kulturowe i historyczne. Jego głównym celem jest wyposażenie uczestników w praktyczną wiedzę m.in. na temat nowoczesnych narzędzi promocji i edukacji o dziedzictwie, storytellingu oraz historii jako potencjału promocyjnego.
Zobacz materiałJan Kondrak - koncert
dodano: 04.05.2026Zapraszamy na koncert Jana Kondraka - mistrzowskie wykonanie piosenki poetyckiej przy akompaniamencie gitary.
Zobacz materiałZatrzymani za pobicie i wpływanie groźbą na świadka odpowiedzą przed sądem
dodano: 05.05.2026Hrubieszowscy policjanci zatrzymali 20 i 24 latka z gminy Horodło, którzy odpowiedzą za pobicie i wpływanie groźbą na świadka. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)