Air Show Gmina Zamość 2016
dodano: 01.07.2016To już 16 lipca na naszym zamojskim niebie zaprezentują się podniebni akrobaci. Wystąpią kultowe gwiazdy na ziemi i w powietrzu. To interesujące wydarzenie organizowane jest z okazji 40 – lecia Aeroklubu Ziemi Zamojskiej.

Na pokazach zaprezentują się m.in.: Grupa Akrobacyjna Żelazny, która wykona niepowtarzalne powietrzne ewolucje, Zespół akrobacyjny Biało-Czerwone Iskry, Artur Kielak – mistrz Polski w akrobacji samolotowej, Formacja 3AT-3 i wiele innych załóg lotniczych, które stworzą dla widzów niezapomniane i pełne emocji widowisko na niebie. Nie zabraknie także szybowców i skoczków spadochronowych. Imprezę otwiera pokaz Fregat w wykonaniu Polskiego Stowarzyszenia Motoszybowcowego z Poznania. Na niebie zobaczymy także latające historyczne statki powietrzne.
Autentyczny samolot, nie replika, pamiętający czasy II wojny światowej to Tiger Moth z 1939 roku. Czasy wiatru w otwartych kabinach i lotników w skórzanych kombinezonach… Samolot został przekazany Królewskim Siłom Powietrznym jeszcze w czasie Bitwy o Anglię. Jest to unikatowy, historyczny samolot bazujący w Polsce. Dwa kolejne latające zabytki to: samolot DHC-1 Chipmunk i samolot obserwacyjny Taylorcraft Auster Mk IV. Właścicielem tych statków jest pilot Jacek Mainka.
Kolejnym punktem programu jest koncert. Wieczorem (ok. godz.: 20.30), na zakończenie podniebnych atrakcji wystąpi legendarna grupa muzyczna – Varius Manx Kasia Stankiewicz. Zwycięzcy tegorocznych Premier Festiwalu w Opolu oraz laureaci nagród specjalnych.
Pokazom lotniczym – Air Show Gmina Zamość 2016 patronuje Wójt Gminy Zamość – Ryszard Gliwiński.
Sponsorem głównym wydarzenia jest Perła – Browary Lubelskie S.A.
Pozostali sponsorzy to: Hilltech, Zakłady Zbożowo-Młynarskie
w Werbkowicach oraz Magna Mundi.
Start – godz.: 10.00, miejsce – lotnisko Mokre, k. Zamościa.
Serdecznie zapraszamy!
Joanna Giruć
Rzecznik prasowy AZZ
Aktualności
więcej-
Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu!
- Warsztaty dla młodzieży – Noc Świętojańska 2026
- Pielgrzymka chorych i osób z niepełnosprawnościami do Krasnobrodu
- Śledczy przejęli 33 palety nielegalnych papierosów. Wspólna akcja Straży Granicznej i Policji
- Wizyta w ośrodku zakończyła się aresztem
- Miasto kupiło szkole nowiutkie samochody. Uczniowie mówią o nich: W pełni wypasione
- Nadal przybywa pracujących emerytów, choć wolniej
- 7. Motocyklowy Rajd Weterana - żołnierze odwiedzili groby poległych uczestników misji
Komentowane Aktualności
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Konferencja ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Waldemara Żurka (7)
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (410)
- Otwarte spotkanie ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Waldemara Żurka z mieszkańcami w Zamościu (4)
- Były wójt Ulhówka z kolejnym wyrokiem (1)
- Nie dla masztu 5G (4)
- 41-letni motocyklista stracił panowanie i wjechał do rowu (1)
- 1500 zł mandatu i 12 punktów karnych za nieprawidłowy manewr (2)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
ZUS podsumowuje wypłaty „trzynastek”
dodano: 04.05.2026Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył wypłatę tegorocznych trzynastek dla emerytów i rencistów. Mieszkańcy województwa lubelskiego otrzymali w sumie ponad 863 mln złotych dodatkowych świadczeń.
Zobacz materiałPielgrzymka chorych i osób z niepełnosprawnościami do Krasnobrodu
dodano: 22.05.2026W sobotę, 30 maja, w Sanktuarium Matki Bożej w Krasnobrodzie odbędzie się pielgrzymka chorych i osób z niepełnosprawnościami. W programie przewidziano Drogę Krzyżową, adorację z indywidualnym błogosławieństwem oraz Mszę Świętą.
Zobacz materiałPijany i bez uprawnień kierował Volkswagenem
dodano: 13.05.2026Policjanci z Łaszczowa zatrzymali kierującego Volkswagenem, który w organizmie miał 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania, a samochód którym jechał nie posiadał aktualnych badań technicznych. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie wkrótce odpowie przed sądem.
Zobacz materiał90. URODZINY PAVAROTTIEGO – koncert gwiazd z Arena di Verona
dodano: 27.04.2026Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na retransmisję koncertu na cześć legendarnego tenora XX wieku Luciana Pavarottiego. Hity operowe i rozrywkowe zaśpiewają m.in.: Andrea Bocelli, Il Volo, Vittorio Grigolo, a także dwóch żyjących z „Trzech Tenorów”: Plácido Domingo oraz José Carreras. Towarzyszyć im będzie legendarna rumuńska sopranistka Angela Gheorgiu oraz 38-letni Jonathan Tetelman, najbardziej pożądany obecnie tenor świata. Retransmisja koncertu "90. urodziny Pavarottiego” w zamojskim kinie 17 maja i 4 czerwca 2026 o godz. 14:30.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)