Droga książki do biblioteki
dodano: 01.11.20169 listopada 2016 r. o godz. 11.00 w Bibliotece Głównej Książnicy Zamojskiej (ul. Kamienna 20) w Zamościu rozpocznie się seminarium „Droga książki do biblioteki” poświęcone problematyce gromadzenia i kształtowania zbiorów w bibliotekach publicznych. Przedsięwzięcie jest wspólnie realizowanym zadaniem przez Książnicę Zamojską im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu i Urząd Statystyczny w Lublinie i jednym z działań edukacji statystycznej, wynikającym z zawartego w roku ubiegłym porozumienia o współpracy między tymi jednostkami.
Program seminarium przewiduje wystąpienia przygotowane zarówno przez przedstawicieli urzędu statystycznego jak też bibliotekarzy bibliotek publicznych i przedstawia się w sposób następujący:
1. Rynek wydawniczy - Dorota Kostrubiec, Urząd Statystyczny w Lublinie Oddział w Zamościu,
2. Polityka gromadzenia zbiorów w bibliotekach publicznych województwa lubelskiego - Paweł Kordybacha i Małgorzata Pieczykolan, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie,
3. Kształtowanie zasobów w bibliotekach powiatu zamojskiego w ostatnim dziesięcioleciu - Danuta Zwolińska, Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu.
4. Nabytki Książnicy Zamojskiej w latach 2006 - 2015 - Danuta R. Kawałko, Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu.
Do udziału w seminarium zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem - jakie czynniki i zjawiska społeczne, w sposób najbardziej widoczny, wpływają na strukturę i wielkość gromadzonych zasobów bibliotecznych, z których korzystają czytelnicy i użytkownicy bibliotek publicznych.
H. Zielińska
Książnica Zamojska, Dział Promocji i Upowszechniania Czytelnictwa
Aktualności
więcej-
Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu!
- Warsztaty dla młodzieży – Noc Świętojańska 2026
- Pielgrzymka chorych i osób z niepełnosprawnościami do Krasnobrodu
- Śledczy przejęli 33 palety nielegalnych papierosów. Wspólna akcja Straży Granicznej i Policji
- Wizyta w ośrodku zakończyła się aresztem
- Miasto kupiło szkole nowiutkie samochody. Uczniowie mówią o nich: W pełni wypasione
- Nadal przybywa pracujących emerytów, choć wolniej
- 7. Motocyklowy Rajd Weterana - żołnierze odwiedzili groby poległych uczestników misji
Komentowane Aktualności
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (400)
- Otwarte spotkanie ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Waldemara Żurka z mieszkańcami w Zamościu (4)
- Konferencja ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Waldemara Żurka (4)
- Były wójt Ulhówka z kolejnym wyrokiem (1)
- Nie dla masztu 5G (4)
- 41-letni motocyklista stracił panowanie i wjechał do rowu (1)
- 1500 zł mandatu i 12 punktów karnych za nieprawidłowy manewr (2)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Tymczasowy areszt dla obywatela Uzbekistanu za oszustwa "na pracownika banku"
dodano: 12.05.2026Zatrzymaliśmy 25-letniego obywatela Uzbekistanu podejrzanego o udział w oszustwach metodą „na pracownika banku”. Jego zatrzymanie to efekt współpracy funkcjonariuszy Wydziału dw. z Przestępczością Cyfrową KWP w Lublinie i puławskiego Wydziału dw. z Przestępczością Ekonomiczną. Policjanci znaleźli przy nim kilkadziesiąt telefonów komórkowych, kart płatniczych na różne nazwiska oraz blisko 10 000 złotych. Decyzją sądu, 25-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
Zobacz materiałOd 1 maja staż po nowemu też u prywatnych pracodawców. ZUS wydał ponad milion zaświadczeń
dodano: 30.04.2026Od 1 maja również u pracodawców prywatnych można zwiększyć staż pracy np. o okresy zatrudnienia na zleceniu czy prowadzenia własnej działalności. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydał już pracownikom ponad milion zaświadczeń, które umożliwiają im przeliczenie stażu.
Zobacz materiałMZK Zamość z niespodzianką na majówkę. Jazda po mieście bez biletów
dodano: 29.04.2026Wyjątkowy prezent robi Miejski Zakład Komunikacji w Zamościu mieszkańcom miasta. W piątek, 1 maja autobusami spółki będzie można jeździć bez kupowania biletów.
Zobacz materiałJan Kondrak - koncert
dodano: 04.05.2026Zapraszamy na koncert Jana Kondraka - mistrzowskie wykonanie piosenki poetyckiej przy akompaniamencie gitary.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)