Przyciągamy coraz więcej pracowników zza granicy
dodano: 03.08.2021W ciągu kwartału o ponad 15 procent wzrosła liczba cudzoziemców, którzy są zgłoszeni do ubezpieczeń w Oddziale ZUS w Biłgoraju. Od ponad roku liczba ubezpieczonych obcokrajowców nieprzerwanie rośnie.
Na koniec czerwca Zakład Ubezpieczeń Społecznych miał w swoich rejestrach niemal 819 tys. osób zgłoszonych do ubezpieczeń społecznych z obywatelstwem innym niż polskie. – Statystyki pokazują, że powoli wychodzimy z pandemii. Miała ona ogromny wpływ na całą gospodarkę, w tym liczbę cudzoziemców, płatników składek oraz liczbę ubezpieczonych. Gdyby nie Covid-19 być może liczba cudzoziemców przekroczyłaby 1 mln – zaznacza prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska.
W samym Oddziale ZUS w Biłgoraju (obsługuje m.in. Chełm i Zamość) na koniec czerwca było ponad 3,6 tys. ubezpieczonych obcokrajowców, czyli o niemal pół tysiąca osób więcej niż na koniec marca (to wzrost o ponad 15 proc.). Najwięcej obcokrajowców pochodzi z Ukrainy, jest ich prawie 3,2 tys. i to właśnie ich przybyło w ostatnich miesiącach najwięcej. Na drugim miejscu są Białorusini – 147. Ponad połowa ubezpieczonych cudzoziemców to osoby zatrudnione na umowę o pracę, a 134 osoby prowadzą w regionie własną działalność gospodarczą.
Małgorzata Korba
rzecznik ZUS w województwie lubelskim
Aktualności
więcej-
Tragiczna doba na drodze i torach. Dwa śmiertelne wypadki
- 4-latek sam i bez ubrania przyszedł do sklepu. Policjanci wyjaśniają sprawę
- Zatrzymaliśmy 43-latka poszukiwanego listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania!
- II Dobroczynna Noc Muzeów
- Dzień otwarty w zamojskiej synagodze
- Nowi ochotnicy w szeregach 2 LBOT. Ponad 120 mieszkańców regionu rozpoczęło szkolenie
- Kino przyjazne sensorycznie
- 17. Przegląd Nowego Kina Francuskiego
Komentowane Aktualności
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Wypadek z udziałem karetki (11)
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (305)
- Konferencja prasowa Nadleśnictwa Józefów (2)
- 24-latek wymusił pierwszeństwo (1)
- Zderzenie osobówki z ciągnikiem, dwie osoby ranne (2)
- Dziękuję i życzę (1683)
- Dachowanie na DK17 w Chomęciskach Małych (1)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Kino Konesera w maju
dodano: 11.05.2026Zamojska Akademia Kultury oraz Klub Filmowy „Senso” serdecznie zapraszają na spotkania filmowe z cyklu Kino Konesera. W maju na ekranie ROMERIA (14.05.2026) – najbardziej osobisty film Carli Simón, który urzeka szczerością i wizualnym pięknem, zabierając widza w emocjonalną podróż do rodzinnych korzeni oraz przedpremierowo DRUGIE ŻYCIE (28.05.2026) - kino delikatne, słoneczne i bliskie widzowi. Opowieść o tym, że czasem, by ocalić siebie, trzeba zawalczyć o swój dom. I że nigdy nie jest za późno, by zacząć od nowa.
Zobacz materiałŻart o bombie = zakończona podróż
dodano: 23.04.2026Strażnicy graniczni z placówki SG w Rzeszowie-Jasionce wyciągnęli konsekwencje wobec 38-letniego Polaka, który w trakcie kontroli bezpieczeństwa przed lotem zażartował o posiadanej bombie. Został ukarany mandatem, a do Mediolanu nie odleciał.
Zobacz materiałSpotkanie z Dawidem Andresem
dodano: 20.04.2026Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na spotkanie z Dawidem Andresem - podróżnikiem, gospodarzem bijącego rekordy oglądalności programu "Ciężarówką przez...". Wydarzenie odbędzie się 11 maja 2026 o godz. 18:00 w ramach cyklu: „Spotkania z inspiracją”.
Zobacz materiałZapraszamy wystawców do udziału w jarmarku XXII Szturmu Twierdzy Zamość
dodano: 24.04.2026Zapraszamy wystawców do udziału w jarmarku XXII Szturmu Twierdzy Zamość. Termin: 12-14 czerwca 2026 r. Miejsce: Rynek Wielki, Rynek Wodny w Zamościu Organizatorzy:
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)