Wypadki na drogach Lubelszczyzny
dodano: 15.10.2011
Ostatniej doby na drogach naszego województwa doszło do 6 wypadków drogowych, w których 2 osoby poniosły śmierć a 9 zostało rannych. Policja apeluje do kierowców o ostrożność, cierpliwość i dostosowanie prędkości jazdy do warunków drogowych.
Do zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Sielec (gmina Leśniowice). Jak wstępnie ustalili policjanci kierujący samochodem marki VW Golf 21 letni mieszkaniec gminy Żmudź nie udzielił pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do zderzenia z VW Passatem, którym kierował 55 letni mieszkaniec Chełma. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 90 letni pasażer Passata, a dwie pasażerki z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala. Obydwaj kierujący byli trzeźwi. Teraz chełmscy policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.
Drugi wypadek ze skutkiem śmiertelnym wydarzył się na terenie gminy Nielisz na drodze numer 837. Kilka minut przed godziną 20 w Stawie Noakowskim, kierujący VW podczas manewru wyprzedzania osobowego BMW potrącił kobietę, idąca lewą strona drogi. Do zdarzenia doszło na prostym odcinku. Piesza 41-letnia mieszkanka tej gminy, poniosła śmierć na miejscu zdarzenia. Kierujący byli trzeźwi.
Do innego niebezpiecznego wypadku doszło wczoraj w Lublinie na ulicy Nałęczowskiej, gdzie zderzyły się dwa busy marki Mercedes. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem dostawczym 20 latek wymusił pierwszeństwo. Gdy wyjechał na ulicę uderzył w niego przewożący pasażerów drugi bus. Dwie kobiety w wieku 25 i 28 lat zostały przewiezione do szpitala. Podczas czynności okazało się, że 20-letni kierowca jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.
Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu to również przyczyna wypadku do jakiego doszło w miejscowości Szczebrzeszyn. Kierujący VW 70-latek, podczas włącznie się do ruchu, doprowadził do zderzenia z rowerem. Kierująca jednośladem 26 latka doznał urazu kręgosłupa. Kierujący byli trzeźwi. Stróże prawa wyjaśniają wszystkie okoliczności tych wypadków. Podane informacje to wstępne przyczyny, ustalone podczas czynności na miejscu zdarzenia.
Aktualności
więcej-
Stopnie alarmowe CHARLIE, BRAVO i BRAVO-CRP obowiązują do 31 sierpnia 2026 r.
- Wypadek 13-latka na hulajnodze elektrycznej
- Koncert fortepianowy w Muzeum Zamojskim – muzyka, która łączy
- Produkcja filmowa przy udziale Muzeum Zamojskiego w Zamościu
- Wakacje z wojskiem 3
- Nieszczęśliwy wypadek 41-latka na hulajnodze elektrycznej
- Coraz więcej drzew w Zamościu. Przybyły klony, brzozy, wiśnie i jabłonie
- Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Sprinterskim Biegu na Orientację
Komentowane Aktualności
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (107)
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (431)
- Motocyklista hamował i uderzył w renault (1)
- Miała 2 promile, skasowała BMW 19-latka (1)
- 75-latek wjechał fiatem w latarnię (1)
- Otwarte spotkanie ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Waldemara Żurka z mieszkańcami w Zamościu (6)
- Konferencja ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Waldemara Żurka (8)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu!
dodano: 22.05.202610. EDYCJA CHARYTATYWNEGO RAJDU KOGUTA Po latach przemierzania Polski i odwiedzania kolejnych miast… czas na Zamość!
Zobacz materiałInwestycje, których chcą mieszkańcy. Wkrótce nabór wniosków do budżetu obywatelskiego Zamościa
dodano: 07.05.2026Cały miesiąc (od 11 maja do 12 czerwca) potrwa nabór wniosków do przyszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Zamościa. Na inwestycje zaproponowane i wybrane przez mieszkańców miasto zamierza wydać 3,6 mln zł.
Zobacz materiałSpotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem
dodano: 20.05.2026Szanowni Państwo, w imieniu Koalicji Obywatelskiej zapraszamy na otwarte spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości, Prokuratorem Generalnym Waldemarem Żurkiem.
Zobacz materiał„Badamy nie tylko Mamy”- zaproszenie na akcję edukacyjną
dodano: 20.05.2026Celem akcji jest zwiększenie świadomości dziewcząt, młodych mam, seniorek oraz wszystkich kobiet na temat znaczenia regularnych badań profilaktycznych, szczególnie w kierunku chorób nowotworowych, takich jak rak piersi. Wczesne wykrycie choroby znacząco zwiększa szanse na pełne wyleczenie.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)