Wpadli na kradzieży paliwa
dodano: 28.11.2011Za usiłowanie kradzieży paliwa odpowiedzą trzej mieszkańcy gm. Zamość w wieku 18- 21 lat. Policjanci zatrzymali młodzieńców, kiedy na jednym z zamojskich parkingów kradli paliwo ze zbiornika ciężarowego mercedesa. Wkrótce młodzi mężczyźni staną przed sądem. Za usiłowanie kradzieży grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
W piątek nocą, zamojscy policjanci na parkingu przy ul. Orlicz-Dreszera zauważyli trzech podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Podczas legitymowania mundurowi wyczuli od nich silną woń paliwa. Policjanci sprawdzili stojące na parkingu samochody. W jednym z nich – ciężarowym mercedesie – funkcjonariusze ujawnili otwarty wlew do zbiornika paliwa i plamę oleju obok samochodu. Obok pojazdu leżał gumowy przewód i kanister. Jak się okazało przedmioty te stanowiły własność trzech zatrzymanych na parkingu mężczyzn w wieku 18-21 lat, mieszkańców gm. Zamość. Jak ustalili policjanci młodzieńcy przyjechali na parking z zamiarem kradzieży paliwa. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Następnego dnia młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży. Przyznali się do ich popełnienia. Na poczet grożących za to przestępstwo kar i grzywien policjanci zabezpieczyli należący do jednego z nich samochód.
Aktualności
więcej-
Stopnie alarmowe CHARLIE, BRAVO i BRAVO-CRP obowiązują do 31 sierpnia 2026 r.
- Wypadek 13-latka na hulajnodze elektrycznej
- Koncert fortepianowy w Muzeum Zamojskim – muzyka, która łączy
- Produkcja filmowa przy udziale Muzeum Zamojskiego w Zamościu
- Wakacje z wojskiem 3
- Nieszczęśliwy wypadek 41-latka na hulajnodze elektrycznej
- Coraz więcej drzew w Zamościu. Przybyły klony, brzozy, wiśnie i jabłonie
- Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Sprinterskim Biegu na Orientację
Komentowane Aktualności
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (107)
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (431)
- Motocyklista hamował i uderzył w renault (1)
- Miała 2 promile, skasowała BMW 19-latka (1)
- 75-latek wjechał fiatem w latarnię (1)
- Otwarte spotkanie ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Waldemara Żurka z mieszkańcami w Zamościu (6)
- Konferencja ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Waldemara Żurka (8)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
“Opowieści, które budują markę – warsztat narracji, promocji i dziedzictwa”
dodano: 04.05.2026Biuro Informacji Turystycznej i Promocji Miasta w Zamościu jako organizator XXII Szturmu Twierdzy Zamość (12-14.06.2026 r.) serdecznie zaprasza do udziału w konferencji “Opowieści, które budują markę – warsztat narracji, promocji i dziedzictwa”. Spotkanie będzie poświęcone zagadnieniom związanym z promocją miejsc poprzez dziedzictwo kulturowe i historyczne. Jego głównym celem jest wyposażenie uczestników w praktyczną wiedzę m.in. na temat nowoczesnych narzędzi promocji i edukacji o dziedzictwie, storytellingu oraz historii jako potencjału promocyjnego.
Zobacz materiałCoraz więcej drzew w Zamościu. Przybyły klony, brzozy, wiśnie i jabłonie
dodano: 26.05.2026Pod koniec kwietnia 30, a dzisiaj (26 maja) kolejnych 60 drzew zostało posadzonych wzdłuż ścieżki rowerowej nad Łabuńką. Dzięki akcji „Zielone płuca dla Zamościa”, zainicjowanej przez Rotary Club, a realizowanej wspólnie z samorządem, w mieście przybyło już ponad 700 drzew. Tym razem nad Łabuńką (na wysokości ulicy Lisa Kuli) posadzone zostały klony, brzozy, wiśnie i jabłonie. Dorodne sadzonki kupiło miasto, a sadzili je rotarianie wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu.
Zobacz materiałNiebezpieczne sytuacje na drogach pow. zamojskiego. Apelujemy o ostrożność!
dodano: 19.05.202648-latek zdecydował się kierować seatem mając w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Jadąc przez jedną z miejscowości w gminie Zamość stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie oraz zaparkowany na posesji pojazd. Natomiast na trasie Hutków – Suchowola 47-letni kierowca volkswagena uderzył w drzewo, z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Obrażeń doznał również 86-letni kierowca suzuki, który w Chomęciskach Małych wyjeżdżając na drogę K17 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z kierującym audi. Apelujemy o ostrożność na drodze oraz trzeźwość za kierownicą.
Zobacz materiałXVII Pielgrzymka Bierzmowanych w Tomaszowie Lubelskim
dodano: 19.05.202628 maja 2026 roku w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim odbędzie się XVII Diecezjalna Pielgrzymka Bierzmowanych Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Wydział Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Zamościu zaprasza młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania do udziału w XVII Diecezjalnej Pielgrzymce Bierzmowanych.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)