Wpadli na kradzieży kruszywa i piasku przeznaczonego na budowę drogi S17
dodano: 01.12.2011
Za kradzieże kruszywa, piasku oraz paliwa z ciężarówek i maszyn pracujących przy budowie drogi S17 na terenie gm. Garbów odpowiedzą kolejne osoby zatrzymane przez kryminalnych z komisariatu w Niemcach. Jeden z kierowców ciężarówek przyznał się do kradzieży dwudziestu pięciu 15-tonowych wywrotek kruszywa, ponad 100 ton piasku oraz 800 litrów paliwa. Paliwo, piach i kruszywo trafiało do prywatnych osób. W sprawę zamieszane są także inne osoby. Wśród nich stróż, którego zadaniem było pilnowanie pojazdów stojących w bazie. Dotychczas zatrzymano 8 osób, 2 z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Sprawa jest rozwojowa.
O pierwszych zatrzymaniach w tej sprawie informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, kiedy policjanci zatrzymali osoby, które kradły paliwo z ciężarówek przeznaczonych do pracy przy budowie drogi S-17. Wielogodzinna praca kryminalnych z Komisariatu w Niemcach przyniosła kolejne rezultaty.
Do kolejnych zatrzymań w tej sprawie doszło również w ubiegłym tygodniu. Kryminalni z Komisariatu w Niemcach zatrzymali 30-letniego Jacka M., który zajmował się kradzieżą oleju napędowego z zaparkowanych na terenie gm. Garbów ciężarówek. Jak ustalili policjanci, mężczyzna otrzymywał informację od poszczególnych kierowców o marce i numerach rejestracyjnych pojazdów, z których można ukraść określoną ilość paliwa. Proceder ten wykonywał przy aprobacie 60-letniego Józefa S., który był zatrudniony jako stróż dozorujący teren bazy. Z informacji mundurowych wynika, że otrzymywał on pieniądze od każdej okradzionej ciężarówki. Policyjne ustalenia doprowadziły także do zatrzymania 42-letniego Wiesława L., który zajmował się paserstwem. Odbierał on kradzione paliwo i sprzedawał kolejnym osobom po zaniżonej cenie.
Policjanci z Komisariatu w Niemcach dotychczas udowodnili, że łupem sprawców padło ponad 600 litrów oleju napędowego. Ponadto funkcjonariusze udowodnili także 60-latkowi kradzież paliwa ze zbiorników maszyn budowlanych, które również miał objęte dozorem. Wszystkie zatrzymane osoby usłyszały już zarzuty. Mężczyźni przyznali się do winy.
W poniedziałek w ręce policjantów wpadła kolejna osoba. 22-letni Tomasz M. został przyłapany na gorącym uczynku, kiedy policjanci razem z kierownictwem firmy do której należą ciężarówki, przyjechali na prywatną posesję. W tym czasie 22-latek razem z kolegą wypompowywali paliwo ze zbiornika pojazdu. 22-latek razem z kolegą, próbowali uciekać za jeden z budynków gospodarczych, gdzie chcieli też ukryć kanister ze zlaną już cieczą.
22-letni Tomasz M. trafił do policyjnego aresztu. Podczas rozmowy z policjantami wyjaśnił, że kradzieży paliwa oraz innych substytutów potrzebnych do budowy drogi dokonywał systematycznie od początku września br. 22-latek przyznał się, że kradł paliwo ze zbiornika powierzonego mu pojazdu a następnie sprzedawał innym osobom. Z jego relacji wynikało, że kradzieży paliwa dokonał ponad 20 razy zlewając ciecz do 30-litrowych kanistrów. Ponadto mężczyzna przyznał się do kradzieży kruszywa oraz piasku. Jak powiedział policjantom, przewożone 15-tonową wywrotką, 25-krotnie kruszywo oraz 7-krotnie piasek, nie trafiało na miejsce budowy, a na prywatne posesje wyszukanych wcześniej przez niego odbiorców. Jak ustalili policjanci za jeden taki „kurs” pobierał opłatę w wysokości od 400 do 500 złotych za kruszywo oraz 200 złotych za piasek. Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty kradzieży, za co grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.
Przy tej okazji przypominamy, że zakup, nabycie lub przyjęcie rzeczy, które zostały uzyskane za pomocą czynu zabronionego jest zagrożone kara pozbawienia wolności do lat 2 lub w przypadku mienia znacznej wartości do lat 5.
Aktualności
więcej-
Stopnie alarmowe CHARLIE, BRAVO i BRAVO-CRP obowiązują do 31 sierpnia 2026 r.
- Wypadek 13-latka na hulajnodze elektrycznej
- Koncert fortepianowy w Muzeum Zamojskim – muzyka, która łączy
- Produkcja filmowa przy udziale Muzeum Zamojskiego w Zamościu
- Wakacje z wojskiem 3
- Nieszczęśliwy wypadek 41-latka na hulajnodze elektrycznej
- Coraz więcej drzew w Zamościu. Przybyły klony, brzozy, wiśnie i jabłonie
- Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Sprinterskim Biegu na Orientację
Komentowane Aktualności
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (107)
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (431)
- Motocyklista hamował i uderzył w renault (1)
- Miała 2 promile, skasowała BMW 19-latka (1)
- 75-latek wjechał fiatem w latarnię (1)
- Otwarte spotkanie ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Waldemara Żurka z mieszkańcami w Zamościu (6)
- Konferencja ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Waldemara Żurka (8)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu!
dodano: 22.05.202610. EDYCJA CHARYTATYWNEGO RAJDU KOGUTA Po latach przemierzania Polski i odwiedzania kolejnych miast… czas na Zamość!
Zobacz materiałDzień Matki w kinie
dodano: 18.05.2026Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu serdecznie zaprasza na wspólne świętowanie Dnia Matki. To idealna okazja, by podarować mamie wspólnie spędzony czas i wyjątkowe emocje. Zamiast tradycyjnych prezentów warto postawić na niezapomniany wieczór w kinie – pełen wzruszeń i uśmiechu.
Zobacz materiałStopnie alarmowe CHARLIE, BRAVO i BRAVO-CRP obowiązują do 31 sierpnia 2026 r.
dodano: 27.05.2026Premier Donald Tusk podpisał zarządzenia dotyczące przedłużenia obowiązywania trzeciego stopnia alarmowego (CHARLIE) na obszarach linii kolejowych zarządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o., a także drugiego stopnia alarmowego (BRAVO) na pozostałym obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, wobec polskiej infrastruktury energetycznej mieszczącej się poza jej granicami oraz drugiego stopnia alarmowego CRP (BRAVO-CRP) na całym obszarze RP. Stopnie będą obowiązywały do 31 sierpnia 2026 r. do godz. 23:59.
Zobacz materiałPijany i bez uprawnień kierował Volkswagenem
dodano: 13.05.2026Policjanci z Łaszczowa zatrzymali kierującego Volkswagenem, który w organizmie miał 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania, a samochód którym jechał nie posiadał aktualnych badań technicznych. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie wkrótce odpowie przed sądem.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)