Zimowe Mistrzostwa Policji w Pływaniu Lublin 2013
dodano: 09.03.2013Dziś na basenie MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie przy Al. Zygmuntowskich 4 odbędą się „Zimowe Mistrzostwa Policji w Pływaniu Lublin 2013”. To impreza sportowa o zasięgu ogólnopolskim, organizowana w naszym regionie po raz pierwszy. Przygotowuje ją Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie oraz Zarządy Wojewódzki i Terenowy NSZZ Policjantów województwa lubelskiego i KWP w Lublinie. Zawody objęte zostały Honorowym Patronatem Komendanta Głównego Policji oraz Prezydenta Miasta Lublin.
Uroczyste otwarcie Mistrzostw nastąpi o godzinie 9.20, natomiast od godziny 9.40 do godz.12.40 odbędą się indywidualne konkurencje pływackie.
Do udziału w zawodach zgłosiło się łącznie 59. zawodników, którzy reprezentować będą m.in. Komendę Główną Policji, a także garnizony policji lubelskiej, pomorskiej, śląskiej, małopolskiej, świętokrzyskiej, łódzkiej, dolnośląskiej, mazowieckiej oraz Szkołę Policji w Legionowie.Uczestnicy mistrzostw będą rywalizowali zarówno w konkurencjach indywidualnych na dystansach od 50 do 400 metrów,jak i w sztafetach.
Aktualności
więcej-
Wakacje z wojskiem 3
- Nieszczęśliwy wypadek 41-latka na hulajnodze elektrycznej
- Coraz więcej drzew w Zamościu. Przybyły klony, brzozy, wiśnie i jabłonie
- Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Sprinterskim Biegu na Orientację
- „Wakacje z WOT” - rozpocznij lato w mundurze z 2 Lubelską Brygadą OT
- ZUS dla przyszłych mam i rodziców
- Nieszczęśliwy wypadek podczas prac w gospodarstwie rolnym
- Obowiązek rejestracji obiektów noclegowych
Komentowane Aktualności
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (88)
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (431)
- Motocyklista hamował i uderzył w renault (1)
- Miała 2 promile, skasowała BMW 19-latka (1)
- 75-latek wjechał fiatem w latarnię (1)
- Otwarte spotkanie ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Waldemara Żurka z mieszkańcami w Zamościu (6)
- Konferencja ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Waldemara Żurka (8)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Pijany i bez uprawnień kierował Volkswagenem
dodano: 13.05.2026Policjanci z Łaszczowa zatrzymali kierującego Volkswagenem, który w organizmie miał 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania, a samochód którym jechał nie posiadał aktualnych badań technicznych. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie wkrótce odpowie przed sądem.
Zobacz materiałSzkolenie konne w 2 LBOT - doświadczenia lubelskich Terytorialsów inspirują sojuszników
dodano: 20.05.2026W dniach 11-16 maja br. żołnierze sekcji konnej 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej realizowali szkolenie w ramach programu wykorzystania koni w WOT. W przedsięwzięciu uczestniczyli również zagraniczni żołnierze - przedstawiciele holenderskiej jednostki ceremonialnej Cavalerie Ere-escorte oraz żołnierze ze Szkoły Wojsk Rozpoznawczych Bundeswehry.
Zobacz materiałZatrzymaliśmy 43-latka poszukiwanego listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania!
dodano: 14.05.2026Tomaszowscy kryminalni wspólnie z pogranicznikami zatrzymali dziś rano 43-letniego poszukiwanego listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna w przeszłości, będąc pod działaniem alkoholu, spowodował wypadek drogowy. Osoba pokrzywdzona w tym zdarzeniu doznała ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Poszukiwany od kilku lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości poza granicami kraju. Został już doprowadzony do zakładu karnego, gdzie spędzi zasądzoną karę 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.
Zobacz materiałMagritte i Henri Matisse w BWA Galerii Zamojskiej
dodano: 29.04.2026Henri Matisse ur. 31 grudnia 1869 w Le Cateau-Cambrésis, zm. 3 listopada 1954 w Nicei) – francuski malarz. Uznawany za najsłynniejszego fowistę. Początkowo przygotowywał się do zawodu prawnika. Jednak w wieku 24 lat rozpoczął naukę malarstwa w paryskiej Szkole Sztuk Pięknych. Uczeń Gustave’a Moreau, początkowo tworzył pod wpływem impresjonistów oraz sztuki japońskiej. W 1905 wystawił swoje prace w Salonie Jesiennym. Wykształcił wkrótce własny styl. Sławę osiągnął już za swego życia. Matisse zapełniał swoje płótna plamami żywych, świetlistych, zwykle silnie kontrastowych barw, które częstokroć, w trosce o czytelność obrazu, obwodził delikatnym konturem. Po operacji onkologicznej utracił sprawność fizyczną i poruszał się na wózku inwalidzkim (nie mógł pracować przy sztalugach) – zmienił się wtedy profil jego twórczości – tworzył odtąd papierowe kolaże. Henri Matisse był rywalem Pabla Picassa. Zmarł na atak serca w swoim mieszkaniu w Nicei.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)